WOŚP: dla kogo gra
screen youtube.com/ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Autor Karol Zaborowski - 12 Stycznia 2020

28. finał WOŚP. Dla kogo w tym roku gra Orkiestra?

WOŚP ma swoich przeciwników, jak i zwolenników, ale nie ulega wątpliwości, że pieniądze zbierane dzielnie przez wolontariuszy przekazywane są na szczytny cel. Na co dokładnie zbierane są datki w 2020 roku?

WOŚP rozpoczęła swój już 28. finał i z samego rana w całej Polsce wolontariusze wyruszyli zbierać datki. W historii fundacji zbierano już na różne cele, które najczęściej były związane z ratowaniem życia najmłodszych pacjentów. Jednak fundacja założona przez Jurka Owsiaka nie zapomniała również o osobach starszych, jak i sprzęcie, który ratuje życie niezależnie od wieku.

28. finał WOŚP rozpoczął się na dobre i poprzez stronę internetową fundacji możemy się dowiedzieć, że już teraz udało się zebrać ponad 15 milionów złotych, które zostaną wykorzystane do zakupu nowoczesnego sprzętu medycznego. Jednak trzeba też pamiętać o trwających licytacjach, które jeszcze tak szybko się nie skończą, a niektóre z nich mogą przynieść naprawdę astronomiczne sumy.

Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzieńPrzez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzieńCzytaj dalej

Dla kogo gra WOŚP w 2020 roku?

W tym roku podobnie jak w poprzednich WOŚP skupia się na konkretnym zakresie medycyny, a dokładniej na zapewnieniu najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Informacje o celu zbiórek przekazał sam Jurek Owsiak.

-Wybór tematu Finału to sprawa, nad którą zawsze pochylamy się długo i w szerokim gronie, konsultując z wybitnymi specjalistami z dziedziny medycyny. Temat, który wybraliśmy na 28. Finał dotyczy niezwykle istotnego, a nieco zapomnianego obszaru w polskiej służbie zdrowia. Widzimy to w dziesiątkach próśb o wsparcie, jakie dostajemy ze szpitali w całej Polsce. Mamy nadzieję, że Polacy po raz kolejny nam zaufają i że wspólnie zbierzemy środki, które pozwolą nam poprawić funkcjonowanie w kolejnej dziedzinie polskiej medycyny - mówił Jurek Owsiak.

Jednak w ostatnich dniach kwestia celu, na który zbierane są datki, uległy nieco zmianie. Nie od dziś wiadomo, że wolontariusze WOŚP wykonują swoją pracę nie tylko w Polsce. Jak się okazuje, niektórzy z nich są nawet w Australii. Ze względu na ostatnią tragedię, która spotkała ten kraj w postaci olbrzymich pożarów, podjęto bardzo ważną decyzję.

Prezes WOŚP Jurek Owsiak oznajmił poprzez specjalny list, że wszystkie datki zebrane przez wolontariuszy z Australii mają zostać przekazane na pomoc ofiarom pożarów.

- Będziecie wiedzieli najlepiej, jak je zagospodarować. Pamiętajcie, że w takich momentach, zawsze solidaryzujemy się z tymi, którzy potrzebują pomocy - napisał Jurek Owsiak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Albert Wójcik - przedsiębiorca i twórca inicjatywy STOP Sadystom
  2. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  3. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  5. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  6. Antyfake - fact-checking doceniony przez użytkowników

Następny artykuł