WOŚP: skandal w Krakowie
screen youtube.com/tvnpl
Autor Karol Zaborowski - 13 Stycznia 2020

Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców

Działalność WOŚP od samego początku wzbudza kontrowersje i przy okazji każdego finału można usłyszeć głos przeciwników Jurka Owsiaka i jego fundacji. Jednak niektórzy postanawiają wykorzystać rozgłos towarzyszący całej akcji dla własnych celów.

Wczoraj Fundacja WOŚP zorganizowała swój 28. finał, podczas którego udało się pobić kolejny rekord pod względem ilości uzbieranych pieniędzy. Niestety cała akcja nie obyła się bez skandalu, który miał miejsce na krakowskim rynku. Mieszkańcy byli oburzeni zachowaniem protestujących.

Nie ulega wątpliwości, że wielki finał WOŚP każdego roku skupia na sobie oczy milionów Polaków. Dodatkowo w wielu miastach organizowane są specjalne miejsca, gdzie mogą przyjść całe rodziny i razem brać udział w wielu zorganizowanych akcjach. Niestety niektórzy próbują wykorzystać rozgłos całej akcji do szerzenia swoich poglądów.

GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkachGIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkachCzytaj dalej

Przeciwnicy aborcji podczas 28. finału WOŚP

Rynek Główny w Krakowie jest miejscem, gdzie często zobaczyć można prawdziwe tłumy ludzi, a wraz z nimi małe dzieci. Dodatkowo wczorajszy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i organizowane na nim atrakcje sprawiły, że wielu mieszkańców Krakowa postanowiło tego dnia wyjść ze swojego domu.

Rynek szybko zapełnił się ludźmi, a wśród nich można było zobaczyć wielu wolontariuszy, którzy dzielnie zbierali datki do swoich puszek. Atmosfera tam panująca była niezwykle przyjazna, jednak wszystko się zmieniło w momencie, gdy na terenie Rynku pojawiła się grupa osób protestująca przeciwko aborcji.

Manifestujący mieli przy sobie banery z niezwykle brutalnymi zdjęciami martwych płodów, które wywołały niemałe oburzenie wśród mieszkańców. Oczywiście nikt nikomu nie broni organizować manifestacji, ale pokazywanie takich zdjęć w tłumie ludzi, gdzie są również małe dzieci, rozwścieczyło wiele osób.

- Co to ku**a jest?! Czy Ci ludzie nie mają mózgu, by prezentować tak drastyczne treści w samym centrum miasta? To jest skandal - powiedział pan Wojciech, który wczoraj przechodził przez centrum miasta.

Warto też wspomnieć, że wiele zdjęć, które wykorzystały osoby sprzeciwiające się aborcji, powstało przez fotomontaż, a także przedstawiają płody o wiele starsze, niż to głosi napis na transparentach. Wiele osób jest oburzonych tym, że manifestujący wykorzystali tak brutalne zdjęcia, wiedząc, że podczas finału WOŚP Rynek będzie pełen rodzin z dziećmi.

Jak podaje portal popularne.pl, już w 2017 roku sądy zaczęły zwalczać osoby posługujące się takimi właśnie zdjęciami, jednak jak na razie nie wiadomo, czy ktoś z członków wczorajszej manifestacji zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Nie wiadomo również, kto dokładnie odpowiada za jej organizację.

- Nie powinny znajdować się w przestrzeni publicznej, bo w rażący sposób naruszają ogólnie przyjęte standardy etyczne i estetyczne. Ci, którzy przechodzili lub przejeżdżali obok billboardów, odczuwali duży dyskomfort psychiczny i czuli, że naruszone zostały granice publicznej przyzwoitości - stwierdził sąd w swoim uzasadnieniu podczas jednej z rozpraw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż znęcał się nad uwielbianą piosenkarką psychicznie i fizycznie. Groził, że obetnie jej palec
  2. Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa
  3. Ze wzdęciami zmaga się prawie połowa Polaków. Warto wiedzieć, jak im zapobiegać
  4. Objawy raka gardła. Łatwo je pomylić ze zwykłym przeziębieniem
  5. Koktajl, który oczyszcza jelita. Najlepiej pić go przed snem
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł