Epidemiolog ostrzega Polaków przed nadchodzącymi świętami. „Odwiedzanie cmentarzy 1 listopada jest w tym roku niemożliwe”

wszystkich świętych, ostrzeżenie
unsplash Pille-Riin Priske
Autor Klaudia Gaicka13.10.2020

Wszystkich Świętych jest świętem na stałe zakorzenionym w naszej rodzimej tradycji. Niewątpliwe jest jednak także to, że powinniśmy unikać zbyt dużych skupisk ludzkich, a właśnie takie skupiska od razu przychodzą nam na myśl, kiedy myślimy o tradycyjnym sposobie spędzania tego święta.

Wszystkich Świętych jest jednym z najważniejszych świąt w roku. Wielu obywateli wprost nie wyobraża sobie spędzać go inaczej niż, jak co roku, na cmentarzu, wspominając najbliższych, których już z nami nie ma.

Wszystkich Świętych jest świętem na stałe zakorzenionym w naszej rodzimej tradycji. Nic dziwnego, że wielu z nas nie wyobraża sobie spędzać go inaczej, ponieważ jego historia sięga już czasów starożytnych.

Uwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeUwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeCzytaj dalej

Wszystkich Świętych spędzane w tradycyjny sposób może przynieść ze sobą ogromny przyrost zakażeń. Znany wirusolog nie ma złudzeń i ostrzega

Niewątpliwe jest jednak także to, że powinniśmy unikać zbyt dużych skupisk ludzkich. Niestety takie skupiska również idą w parze z Wszystkich Świętych. Wiceminister Kraska już kilka dni temu zapowiadał wprowadzenie obostrzeń lub zaleceń dotyczących czasu świat. Zaapelował także do osób starszych, aby te zostały w domach. Jak podaje portal Popularne.pl, dziś do jego słów przyłącza się także znany wirusolog Krzysztof Simon.

- Mówię to, żebyśmy na cmentarz nie trafili sami. I to znacznie wcześniej niż na Wszystkich Świętych za rok. Odwiedzanie cmentarzy 1 listopada jest w tym roku niemożliwe. Ten tłok będzie zabójczy, tłumy przy wejściu, to jakiś absurd - zaznaczył ekspert.

Zdaniem Simona brak rozważnej decyzji o pozostaniu w domu może skończyć się tragedią. Tłumy na cmentarzach mogą sprawić, że odnotujemy kolejny ogromny wzrost zachorowań, a co za tym idzie, służba zdrowia może temu nie podołać.

Dzisiaj grzeje: 1.Ks. Isakowicz-Zaleski przekazał Polakom ważny apel. Chodzi o 1 listopada
2.Popularna aktorka TVP reklamuje ubrania z Biedronki. Sieć rusza z wyjątkową ofertą na jesień z produktami z wyższej półki
3.Kiedy Polacy mogą się spodziewać szczepionki na koronawirusa? Jest odpowiedź wiceministra

W Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleW Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleCzytaj dalej

- Oczywiście zmarłym należy się szacunek, sam mam bliskie osoby na cmentarzach. Ale można je odwiedzić w innym terminie. Można to zrobić 25 października, można 5 listopada. Niekoniecznie trzeba iść na cmentarz akurat 1 listopada. Mówię to, żebyśmy wcześniej na ten cmentarz nie trafili sami. I to znacznie wcześniej niż na Wszystkich Świętych za rok. Jeśli wszyscy nie zaczniemy przestrzegać sanitarnych reżimów, pilnować dystansu, nosić maseczek to zakażeń będzie coraz więcej i służba zdrowia nie wytrzyma. Ludzie będą umierali na stojąco. - wyjaśnił.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneNowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyjawili prawdę o lockdownie Polski. Wielu Polaków chce go uniknąć, również turyści. Wicepremier przemówił
  2. Wpadka w "Jednym z dziesięciu". Zawodnik zaskoczył wszystkich swoją odpowiedzią
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Robisz wszystko według przepisu, a ciasto ciągle pęka? Ania Starmach wyjaśnia jaki błąd masowo popełniają Polacy

Następny artykuł