Władze Wuhan biją na alarm. Sytuacja z początku pandemii się powtarza

wuhan: targ dzikich zwierząt
fot. https://pixabay.com/ Syaibatulhamdi
Autor Klaudia Gaicka02.09.2020

Wuhan uważane jest przez większość naukowców za miasto, w którym koronawirus SARS-CoV-2 pierwszy raz przedostał się ze zwierząt na ludzi. Materiał dotyczący sprzedaży dzikich żab uzyskał ponad 170 mln odsłon. Ludzie nie kryją oburzenia i zawodu.

Wuhan to miasto w środkowych Chinach, stolica prowincji Hubei. Większość z nas kojarzy je jednak tylko z tego, że to właśnie tam według naukowców szkodliwy patogen SARS-CoV-2 pierwszy raz zaatakował człowieka. Od 24 stycznia do 8 kwietnia 2020 Wuhan zostało objęte kwarantanną z powodu pandemii COVID-19.

Politycy z Wuhan biją na alarm. Ludzie przestali się przejmować zakazem sprzedaży dzikich zwierząt. To właśnie taki handel najprawdopodobniej doprowadził do rozprzestrzenienia się koronawirusa. Miejscowa ludność zdaje się tym w ogóle nie przejmować.

Nie dwie, a trzy fale koroanwirusa? Są nowe wytyczneNie dwie, a trzy fale koroanwirusa? Są nowe wytyczneCzytaj dalej

Wuhan znów źródłem wirusa? Hodowcy powrócili do starych nawyków. Targi z dziką zwierzyną znów obecne

Warto wiedzieć, że koronawirus SARS-CoV-2 nie jest jedynym szkodliwym patogenem, którym możemy się zarazić od dzikich zwierząt. Jak podaje portal o2.pl, co najmniej na dwóch targowiskach w Wuhan widziano sprzedawców, którzy mieli w swojej ofercie dzikie żaby.

Cena tych płazów oscyluje pomiędzy 50 a 60 juanami (to od około 27 do 32 zł) za kilogram. O powtórce niebezpiecznego procederu zaczęło być na początku głośno w chińskich social media. Jednak wiadomość szybko dotarła również do władz regionu, które są bardzo zaniepokojone.

- Otrzymaliśmy informację o nielegalnym handlu, śledztwo już trwa – wyjaśnił jeden z urzędników z biura zajmującego się handlem w 11-milionowej metropolii.

Zjawisko to jest bardzo niebezpieczne, ponieważ zdecydowana większość naukowców uważa, że koronawirus przeniósł się na ludzi, wcześniej żyjąc właśnie w dzikim zwierzęciu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowy objaw koronawirusa. Pojawia się szczególnie u dzieci
2. Gdzie na grzyby? Wielu miejsc trzeba unikać, żeby nie musieć płacić srogiej kary

Dzikie żaby stały się bardzo chwytliwym tematem. Na chińskiej platformie Sina Weibo uzyskał blisko 170 milionów odsłon. Wielu Chińczyków nie kryje oburzenia i zawodu odnośnie do postawy ludzi z Wuhan.

– piszą, że ludzie w Wuhan powinni byli być szczególnie wyczuleni na punkcie handlu dzikimi zwierzętami. Wezwali władze do odnalezienia i surowego ukarania winnych – napisał rządowy tabloid "Global Times".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: ranna kobieta leży na środku torowiska. Poważny wypadek w centrum, ogromne utrudnienia
  2. "Kapelan narodowców" musi przejść na emeryturę. Stracił parafię, nie pomógł mu nawet papież
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Aż milion Polaków dostanie wielki prezent. Ich oczekiwanie do lekarza znacznie się skróci

Następny artykuł