wybory już w niedzielę
Fot. pixabay.com/ geralt
Autor Klaudia Gaicka - 24 Czerwca 2020

Co kandydaci na prezydenta myślą o szczepieniach na koronawirusa? Poznajcie ich wypowiedzi

Wybory już w tę niedzielę. Dowiedz się, co kandydaci sądzą o jednym z większych problemów 2020 roku. Część z nich opowiada się za obowiązkiem szczepienia na COVID-19, inni z kolei są bardzo przeciwni.

Wybory prezydenckie przed nami. Podczas ostatniej debaty prowadzący poprosił kandydatów o opinię na temat tego, czy Polska kupi szczepionkę.

Popularny ser znika z Lidla. GIS wykrył w nim niebezpieczne bakterie, lepiej uważaćPopularny ser znika z Lidla. GIS wykrył w nim niebezpieczne bakterie, lepiej uważaćCzytaj dalej

Wybory już w niedzielę, dowiedz się co kandydaci sądzą o szczepionkach oraz ich potencjalnym obowiązku

– Szczepionkę trzeba wynaleźć, wdrożyć i zrobić wszystko, by była dostępna w Polsce – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Polki i Polacy powinni mieć dostęp do szczepionki – wyjaśnił Rafał Trzaskowski.

– Jak szczepionka zaistnieje, zapytam o to wirusologów i ministra zdrowia, a decyzja na pewno będzie dobra dla Polaków – racjonalnie stwierdził Szymon Hołownia.

– Za tą szczepionką wszyscy tęsknimy – powiedział Robert Biedroń.

– To pytanie o coś, co jeszcze nie istnieje. Odpowiedź: dwa razy nie – zadeklarował Krzysztof Bosak.

– Jestem za tym, aby nie tylko Polska, ale cała UE już zaczęła to robić, przygotowała bezpieczną szczepionkę. I wtedy szczepienia muszą być obowiązkowe. To jedyna szansa, żeby w perspektywie roku lub dwóch, wirus zniknął – wyjaśnił Waldemar Witkowski.

– Pytanie dotyczy naszej wolności. Jeśli raz pozwolimy, aby rząd zmusił nas do szczepionki, odebrał nam wolność, już się nie uwolnimy. Nie ważne czy szczepionka będzie skuteczna, czy nie. Już sam fakt, że będzie można zaszczepić nas siłą, odebrać dziecko i zaszczepić je siłą, jest straszny. Argument, że ktoś nieszczepiony zarazi innych i będzie epidemia, jest beznadziejnie głupi. Skoro inni się zaszczepili, to nie mogą się zarazić. A skoro się zarażą, oznacza to, że nie warto było się szczepić – wytłumaczył Stanisław Żółtek.

– Prawa pacjenta to prawa człowieka. Mamy wyrażać zgody na zabiegi medyczne. Jeżeli nie wyrażamy, nie można ich robić pod przymusem – zadeklarował Paweł Tanajno.

– Nie można zmuszać ludzi do tego, aby ich szczepić nie wiadomo czym. Na którego koronawirusa mamy się szczepić? Do tej pory nikt nie odpowiedział, jak groźny jest koronawirus. Aby wprowadzić szczepionkę, potrzebne są długie badania, minimum 5 lat. Co się stanie, jeśli wprowadzimy szczepionkę, a ona po dwóch latach da efekty uboczne, które naruszą nasze ciało i psychikę? Jestem przeciwny – zauważył Mirosław Piotrowski.

– Szczepionkę będzie się stosowało po to, by nie przejąć koronawirusa, ale przecież część społeczeństwa już go przeszła, tylko o tym nie wie. Dziś dostałem tester, który kosztuje 30, a nie 600 złotych. Ten tester pokazuje, czy ja byłem chory, czy jestem chory i czy jestem zagrożeniem. Dopiero wtedy można mówić o szczepionkach – powiedział Marek Jakubiak.

Dzisiaj grzeje: 1. Dzieci otrzymały oburzającą pracę domową. O skandalu głośno jest na całym świecie

2. Biedronka wzywa swoich klientów. Mogą odzyskać część pieniędzy z nienaliczonego rabatu, który im się należał

– Szczepionka, kiedy już zostanie wynaleziona, powinna najpierw zostać wnikliwie u nas przebadana, a następnie, jeżeli zostanie dopuszczona, powinna być dostępna powszechnie, przede wszystkim dla seniorów i powinna być dla nich dostępna nieodpłatnie. Kto będzie chciał skorzystać z tej szczepionki, ten będzie mógł to zrobić. Powinno to być dowolne, tak, jak przy grypie – deklaruje Andrzej Duda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Pogrzeb Emila Karewicza. Padły słowa, których nikt nigdy się nie spodziewał, prezydent również skomentował
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Wujek Adama Małysza nagle przekazał informacje o zdrowiu mistrza. Ważne słowa członka rodziny byłego skoczka

Następny artykuł