Kilkunastu wyborców zasłabło podczas głosowania. Nieoficjalnie mówi się też o śmierci jednego z nich
youtube.com/Państwowa Komisja Wyborcza
Autor Barbara Bujar - 28 Czerwca 2020

Media: Nieoficjalne informacje o śmierci w czasie głosowania. Kilkanaście przypadków zasłabnięć podczas wyborów

Wybory prezydenckie były w naszym kraju długo wyczekiwanym dniem. To właśnie dziś każdy Polak ma prawo oddać głos na swojego faworyta. W tym celu ludzie tłumnie udają się do lokali wyborczych. Niestety nie każda wizyta kończy się szczęśliwie. Od rana zanotowano kilkanaście zasłabnięć. Nieoficjalnie mówi się także o śmierci jednego z wyborców.

Wybory trwają, dlatego lokale od samego rana są dziś otwarte dla wszystkich obywateli. Polacy tłumnie odwiedzają je, aby oddać swój głos i przyczynić się do wyboru prezydenta. Zazwyczaj spędzają tam kilka minut i wychodzą. Niestety nie u wszystkich sprawdził się taki scenariusz. Według oficjalnych danych kilkunastu wyborców zasłabło. Mówi się także o jednym przypadku śmiertelnym.

Choroba, która zabiła Pawła Królikowskiego wydawała się niegroźna. Niestety wiele osób lekceważy jej objawyChoroba, która zabiła Pawła Królikowskiego wydawała się niegroźna. Niestety wiele osób lekceważy jej objawyCzytaj dalej

Wybory, zasłabnięcia i nieoficjalna śmierć jednego z obywateli

Jak informuje Onet, podczas trwających dziś wyborów prezydenckich, doszło do zasłabnięcia kilkunastu osób. Taką wiadomość przekazała Anna Smereka, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans".

- Zanotowaliśmy kilkanaście zasłabnięć zarówno w lokalach wyborczych, jak i pod lokalami – powiedziała.

Wśród opisanych wyborców znalazł się 80-latek, którego stan wymagał wezwania pogotowia ratunkowego i natychmiastowego transportu do szpitala. Anna Smereka podała, że w jego przypadku konieczna była również reanimacja. Mężczyzna w jej trakcie trafił na SOR w Szpitalu Bielańskim.

Nieoficjalnie mówi się też o śmierci jednego z wyborców. Poczas konferencji prasowej wspomniał o tym przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. Zgon miał nastąpić w jednym z warszwskich lokali wyborczych. Niestety informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

- Ta informacja jeszcze nie dotarła do PKW. W takiej sytuacji zawsze czynności podejmuje obwodowa komisja wyborcza. Nie sądzę jednak, żeby spowodowało to przedłużenie ciszy wyborczej – słowa mężczyzny cytuje TVP.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niewydolności serca. Niebezpieczna choroba, którą ma już ponad milion Polaków

2. Najnowsze informacje dotyczące frekwencji wyborczej. Aż ciężko uwierzyć w dane

Mężczyzna dodał, że podobna sytuacja miała miejsce w 2015 roku. Jeżeli informacja okaże się prawdziwa, obwodowa komisja wyborcza i komisarz wyborczy podejmą odpowiednie kroki. Marciniak ma nadzieję, że w takim wypadku głosowanie w lokalu nie zostanie utrudnione, a wyborcy nadal będą mogli oddawać swoje głosy. Przypomnijmy, że głosowanie na terenie całego kraju trwa do godziny 21:00.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagły protest w samym centrum polskiego miasta. Zbiera się ogromny tłum, co tam się dzieje?
  2. Masz konto w PKO BP albo ING Banku Śląskim? Pieniądze znikają z kont, klienci muszą być bardzo ostrożni
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące

Następny artykuł