Wybory prezydenckie w niektórych miejscach będą możliwe tylko w formie korespondencyjnej
unsplash.com/Element5 Digital
Autor - 19 Czerwca 2020

Łukasz Szumowski zabrał głos w sprawie wyborów prezydenckich. Niektóre gminy zostaną objęte specjalnymi przepisami

Wybory prezydenckie 2020 odbędą się zarówno w lokalach wyborczych, jak i w formie korespondencyjnej. Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował jednak, że w niektórych gminach z uwagi na wysoki wskaźnik prawdopodobieństwa zachorowania głosowanie odbędzie się wyłącznie drogą listowną.

Wybory prezydenckie odbywają się w Polsce co 5 lat. 28 czerwca wybierzemy głowę państwa. W wyborach będzie mógł wziąć udział każdy obywatel Polski posiadający czynne prawo wyborcze.

Okazuje się jednak, że wybory w formie tradycyjnej nie odbędą się w niektórych gminach. Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał na antenie Radia WNET, że w kilku miejscach głosy będzie można oddać wyłącznie drogą listowną.

Ekspert ostrzega. W tym roku może paść rekord utonięć, warto poznać zasady bezpieczeństwaEkspert ostrzega. W tym roku może paść rekord utonięć, warto poznać zasady bezpieczeństwaCzytaj dalej

Wybory prezydenckie w niektórych miejscach będą możliwe tylko w formie korespondencyjnej

Już niebawem Polacy oddadzą głos na swojego kandydata na urząd prezydenta RP. Tegoroczne wybory będą się jednak znacznie różniły się od poprzednich. W związku z epidemią koronawirusa zdecydowano się na formę mieszaną, obejmującą zarówno formę tradycyjną w lokalach wyborczych, jak i korespondencyjną.

Okazuje się jednak, że w niektórych gminach takiego wyboru nie będzie, a głosowanie odbędzie się wyłącznie drogą listowną. Jak podaje portal popularne.pl, minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił, że decyzja ta wynika z faktu, iż w kilku gminach w Polsce istnieje wysoki wskaźnik prawdopodobieństwa zachorowania.

- Na pewno kilka gmin będzie takich, które mają bardzo wysokie te liczby. Natomiast nie przewiduję, by była to duża ilość. One są w różnych województwach: śląskim, łódzkim czy wielkopolskim. Jest kilka tych województw, gdzie są gminy, które mają wysokie wskaźniki. - wyjaśnił minister.

Według Łukasza Szumowskiego epidemia ma teraz większe natężenie w konkretnych miejscach, w związku z czym łatwiej jest lokalizować osoby zakażone. Minister widzi jednak, że wielu Polaków nie przestrzega już żadnych restrykcji.

- To jest groźne. I jeśli tak będzie, to ludzie zaczną się zarażać wzajemnie i znowu będziemy mieli wybuch epidemii. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie - zaznaczył Szumowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia ujawniło plan dla uczniów na następny rok. Wielu rodziców jest oburzonych

2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

Pierwszym kandydatem na Prezydenta Polski w najbliższych wyborach będzie Andrzej Duda, obecna głowa państwa. Kolejnymi kandydatami są Władysław Kosiniak Kamysz, Szymon Hołownia, Rafał Trzaskowski i Krzysztof Bosak.

W wyborach prezydenckich 2020 będzie też można głosować na Stanisława Żółtka, kandydata Kongresu Nowej Prawicy, Marka Jakubiaka, kandydata Federacji dla Rzeczpospolitej, Mirosława Piotrowskiego, kandydata Ruchu Prawdziwa Europa, Pawła Tanajno, kandydata bezpartyjnego, a także Waldemara Witkowskiego, członka Unii Pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. 1 lipca będzie przełomową datą. Zapadła decyzja, wielu przeżyje potężne rozczarowanie
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Kolejna kuriozalna manipulacja TVP Info. Stwierdzenie, jakie padło w jednym z artykułów zwala z nóg, chodzi o Rafała Trzaskowskiego

Następny artykuł