Polska rowerzystka miała wypadek
pixabay.com/Wodnik
Autor Barbara Bujar - 3 Czerwca 2020

Tragiczny wypadek. Polska zawodniczka walczy o życie

Wypadek, w którym ucierpiała Rita Malinkiewicz, zdarzył się 1 czerwca w Wilkowicach. Zawodniczka zmierzała na akcję #RittRide for all. W czasie jazdy ona i jej koleżanka zostały potrącone przez samochód. Za kierownicą siedziała 57-letnia kobieta. Obie rowerzystki trafiły do szpitala. Malinkiewicz przetransportowano śmigłowcem LPR-u. Trener ostro skomentował zdarzenie.

Wypadek mógł skończyć się tragicznie. 1 czerwca Rita Malinkiewicz wybierała się na organizowaną przez siebie akcję #RittRide for all. Wydarzenie miało polegać na wspólnym zdobywaniu kilometrów na podbeskidzkich szosach. Niestety była reprezentantka naszego państwa w kolarstwie górskim nie dojechała na miejsce. Razem z towarzyszącą jej koleżanką zostały potrącone przez samochód.

Media obiegła smutna wiadomość. Fatalny finał poszukiwań 4-latkaMedia obiegła smutna wiadomość. Fatalny finał poszukiwań 4-latkaCzytaj dalej

Przez wypadek walczy teraz o życie

Jak podaje onet.pl, samochodem kierowała 57-letnia kobieta. Z niewyjaśnionych przyczyn zjechała nagle na przeciwległą stronę jezdni i czołowo wjechała w dwie rowerzystki. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, które przetransportowały obie poszkodowane do szpitali. Rita Malinkiewicz śmigłowcem LPR-u trafiła do kliniki w Sosnowcu. Jej koleżankę przewieziono natomiast do placówki w Bielsku-Białej. Stan obu kobiet jest bardzo poważny.

- Widziałem zdjęcie kasku i ono mnie najbardziej przeraża. Rita leży na oddziale intensywnej opieki medycznej. Najcięższe są u niej urazy głowy – tak w rozmowie z Onet Sport powiedział trener Sebastian Żabiński.

Z informacji podanych przez mężczyznę wynika, że rowerzystka naprawdę walczy o życie. Trener uważa, że przeżycie takiego wypadku, gdzie auto czołowo zderza się z rowerem, jest cudem. Teraz trzyma kciuki za obie kobiety i ich powrót do zdrowia. Jednocześnie wstrzymał treningi innych swoich podopiecznych.

- Po powrocie od rodziców Rity poprosiłem wszystkich zawodników z klubu, żebyśmy w tym dniu nie trenowali. Gabriela Wojtyła, która jest jej koleżanką i konkurentką na trasach, a także walczy o wyjazd na igrzyska, odpuszcza na kilka dni treningi, bo po prostu nie jest w stanie. Zwłaszcza, kiedy ma z tyłu głowy, że jej koleżanka walczy o życie. Wystosowałem zatem apel o to, by wstrzymać się od treningów, choć Rita - jak ją znam - nie chciałaby pewnie tego. Wierzę, że zaraz zobaczymy jej relację ze szpitala na Facebooku – jego słowa czytamy na portalu onet.pl

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy świadczące o przeciążeniu wątroby. Nie wolno ich lekceważyć

2. Wydało się, ile lat naprawdę ma Małgorzata Rozenek. Niebywałe, fani ołsupieli

Żabiński nie ukrywa swojej złości i wprost przyznaje, że sytuacja na polskich drogach coraz bardziej go denerwuje. Jego zdaniem Rita i jej koleżanka z pewnością nie miały nawet czasu na reakcję. Twierdzi, że rowerzyści są przez kierowców traktowani coraz gorzej.

- Czas powiedzieć temu stop. Ilu musi jeszcze zginąć rowerzystów? Kiedy ten koszmar się skończy? Jak kierowcy wytłuką wszystkich rowerzystów? - spytał oburzony.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Afera w mediach po ujawnieniu całej serii niesmacznych i skandalicznych praktyk Biedronki. Wściekli są nie tylko klienci
  2. Wszyscy fani Roksany Węgiel czują się oszukani. Skandaliczne doniesienia właśnie pojawiły się w mediach
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Rząd ma coraz mniej pieniędzy na 500 plus. Rozwiązanie, do którego będzie zmuszony, nie spodoba się wielu Polakom

Następny artykuł