wypadek kolejowy
Fot. pixabay.com/ manfredrichter
Autor Klaudia Gaicka - 5 Czerwca 2020

Tragiczny wypadek kolejowy. Są ofiary śmiertelne

Wypadek skończył się tragicznie dla dwóch osób. Mężczyźni jadący samochodem osobowym Renault wjechali w pędzący pociąg na przejeździe kolejowym. Statystyki dotyczące wypadków samochodowym są niepokojące. Wciąż jeździmy zbyt szybko i nieostrożnie.

Wypadek kolejowy zawsze niesie ze sobą ogromne ryzyko. Niestety i tym razem jego konsekwencje okazały się tragiczne. Samochód osobowy wjechał w pociąg na przejeździe w Dunowie. Co roku na polskich przejazdach kolejowych dochodzi o wielu wypadków, mniej lub bardziej groźnych. Przy korzystaniu z przejazdu kolejowego należy zachować bezwzględną ostrożność. Rozpędzony pociąg praktycznie nie ma szans w porę zahamować. Waży przy tym przynajmniej kilkukrotnie więcej od samochodu osobowego.

Afera mięsna w Biedronce. Klientka odkryła podejrzaną praktykę, kierownictwo sklepu odpowiada na zarzutyAfera mięsna w Biedronce. Klientka odkryła podejrzaną praktykę, kierownictwo sklepu odpowiada na zarzutyCzytaj dalej

Wypadek kolejowy w Dunowie

Tragiczny wypadek miał miejsce wczoraj na przejeździe kolejowym w Dunowie (w województwie zachodniopomorskim) około godziny 19.30. Jak podaje Tvn24.pl, samochodem marki Renault jechało dwóch dorosłych mężczyzn.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że autem wjechali w pociąg relacji Koszalin - Białogard, który już był na przejeździe – ujawnia oficer prasowa koszalińskiej policji kom. Monika Kosiec.
W związku z wypadkiem ruch pociągów został wstrzymany. Nie wpłynęło to jednak w żaden sposób na samochodowy ruch trasą. Jak podaje źródło, policja dodała, że możliwe jest, że auto nie zdążyło zahamować, ponieważ samochód nie wjechał w lokomotywę, tylko w wagony.

Jak widać z ukazanej historii (oraz ogólnych statystyk) dużo bezpieczniej jest poruszać się pociągiem, niż samochodem. Dodatkowo ten środek transportu jest bardziej ekologiczny. Więc przyczynia się do tego, aby na naszej planecie żyło się lepiej oraz do naszego zdrowia, które jest najcenniejsze.

Dzisiaj grzeje: 1. Annę Przybylską zabiła choroba, którą mają tysiące Polaków. Wielu z nich nie wie jak rozpoznać objawy

2. Wielka radość w domu Rozenek. Zdjęcie syna pojawiło się w sieci, wszystkiego najlepszego

Według wstępnych statystyk rocznych ukazanych na jedz-bezpiecznie.pl, które zostały zebrane w oparciu o statystyki dzienne. W 2019 roku na terach polskich dróg doszło aż do 29 164 wypadków. Dzienne średnie wypadków i ich ofiar również są niepokojące. Według danych każdego dnia były 83 wypadki, 97 poszkodowanych i 8 ofiar śmiertelnych.

Wielu ekspertów za taki dramatyczny stan rzeczy obwinia nie tylko siadanie za kółko pod wpływem alkoholu, ale również zbyt szybkie tempo jazdy. Część kierowców wciąż uważa, że ograniczenia są na wyrost. Niestety przez swoją lekkomyślnoć giną, często zabierając ze sobą osoby postronne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilna akcja policji w hipermarkecie w polskiej miejscowości. Chodzi o produkt kupowany przez wszystkich Polaków
  2. Dziś w kościołach odczytany zostanie list. Jego treść oburza nie tylko ateistów
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Jedna z największych gwiazd sportu kończy karierę. Tej decyzji nie spodziewał się nikt

Następny artykuł