wypadek samochodowy na trasie
fot. https://pixabay.com/Monsterkoi
Autor Klaudia Gaicka - 7 Maja 2020

Tragiczny wypadek. Nie obyło się bez ofiar

Wypadek poskutkował śmiercią dwóch osób, dodatkowo cztery są ranne. Dzisiejszego ranka kierowca auta osobowego postanowił wykonać niebezpieczny manewr, którym zagroził życiu kilku, jak nie kilkunastu uczestników ruchu drogowego. Mógł z tego wyniknąć karambol.

Wypadek miał miejsce w woj. Pomorskim, dokładniej na trasie Słupsk - Ustka w pobliżu miejscowości Bydlino. Dziś (7 maja) o godzinie 10, kierowca osobowego samochodu marki audi wyprzedzał kilka innych pojazdów. Niestety manewr się nie udal i auto zderzyło się czołowo z karetką pogotowia.

Ciotka zaginionego Kacperka przerywa milczenie. Ciotka zaginionego Kacperka przerywa milczenie. "Mój brat nic nie zrobił Kacperkowi"Czytaj dalej

Wypadek zagroził życiu kilku osób

W wypadku wzięły udział jeszcze motocykl oraz cysterna. Z osób uczestniczących w wypadku, dwie nie żyją, a aż cztery są ranne.

- Kierowca i pasażer audi ponieśli śmierć, motocyklista oraz trzy osoby z karetki pogotowia, w tym jeden pacjent, zostali ranni – poinformowała w wywiadzie dla polsatnews.pl sierż. szt. Monika Sadurska z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Jak donosi Polsatnews, droga, na której miał miejsce wypadek, jest zablokowana. Wyznaczono specjalne objazdy. Policjanci wciąż ustalają, kim były ofiary.

Według Dziennika Gazety Prawda, mimo że ruch na drogach znacznie spadł, to liczba zabitych w wypadkach jest praktycznie taka jak wcześniej.

Z danych zaprezentowanych w artykule wynika, że w marcu liczba pojazdów na drogach zmniejszyła się od 30 proc. do 61 proc. (w zależności od dnia tygodnia).

- Wydawałoby się zatem, że ofiar śmiertelnych na drogach też powinno być znacznie mniej. Tak jednak nie jest. Według danych policji w tygodniu między 24 lutego i 1 marca na drogach zginęło 37 osób, a w ostatnim tygodniu marca ofiar było niewiele mniej – 33, choć w tym czasie liczba samych wypadków zmniejszyła się o połowę – z 408 do 207. Zatem są one bardziej tragiczne w skutkach – informuje DGP.

Dzisiaj grzeje: 1.Minister Szumowski ostrzega. Wkrótce może czekać nas ponowne zamrożenie gospodarki

2. Nagły komunikat policji w sprawie Kacperka. Zdjęcia mówią wszystko, ciężko powstrzymać łzy

Eksperci słusznie obarczają winą za obecny stan rzeczy dużo szybszą niż zwykle jazdę kierowców. „Odpowiedzialni inaczej” kierowcy czują się w swych autkach, jak uczestnicy światowych wyścigów. Całkowicie zapominają o tym, jak kruche jest ich ciało, a jaką masę metalu i innych elementów, wyzwala prędkość.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe hitowe kotlety schabowe z farszem podbijają sieć. Już zachwyciły ponad milion Polaków, nie trzeba nawet ziemniaków i surówki
  2. Wszyscy się mylili, niesłusznie oskarżono Agatę Dudę. Hejterom powinno być głupio
  3. Meghan Markle zmieniła się nie do poznania. Widzowie byli zaskoczeni, gdy zobaczyli twarz żony księcia Harry'ego
  4. Najnowsze ustalenia dotyczące koronawirusa. Dotarł do Europy znacznie wcześniej niż zakładano
  5. Niepokojące wyznania lekarki na temat polskiej służby zdrowia. Rażące niedopatrzenia i procedury, które nie mają sensu
  6. Nowa choroba atakuje małe dzieci, do złudzenia przypomina COVID-19. Kluczowe pierwsze 10 dni, potem może być za późno

Następny artykuł