wypadek na Węgrzech
własne
Autor Natalia Niewczas - 9 Sierpnia 2020

Wypadek polskiego autokaru za granicą. Do akcji ratunkowej wezwano 2 helikoptery i 14 karetek

Wypadek to coś, czego żadna doświadczająca go osoba z pewnością nie zapomni do końca życia. Zdarzenie często ziszcza niestety najgorsze możliwe scenariusze. Rocznie w wyniku rozmaitych wypadków drogowych ginie ponad milion osób na całym świecie. Przykrą statystykę zasili tragiczne zajście na Węgrzech.

Wypadek odbiera życie średnio 11 Polaków dziennie. Przeraża również ilość osób rannych w wyniku tego zdarzenia - na drogach w naszym kraju przybywa ich średnio 100 w ciągu doby. Teraz do wypadku z udziałem polskich pasażerów doszło w innym kraju - na Węgrzech.

Artur Barciś apeluje do wszystkich Polaków. Artur Barciś apeluje do wszystkich Polaków. "Czy was wszystkich" (WIDEO)Czytaj dalej


Straszny wypadek na Węgrzech


Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 9 sierpnia 2020 roku na Węgrzech. Bliższych informacji udziela rzecznik Krajowego Pogotowia Ratunkowego i agencja MTI.


Jak donosi rzecznik Krajowego Pogotowia Ratunkowego Pal Gyoerfi, 9 sierpnia rano polski autokar nagle zjechał z autostrady, w wyniku czego stoczył się do rowu. Bezpośrednia przyczyna zdarzenia wciąż nie została ustalona.


Według doniesień portalu onet.pl wypadek niestety okazał się wyjątkowo tragiczny, rannych zostało aż 34 pasażerów. Troje, w tym pięcioletnie dziecko, odniosło szczególnie poważne obrażenia, a to nie koniec złych wiadomości. Z powodu wypadku autokaru zmarła jedna osoba, 35-letni mężczyzna.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Porażający błąd w 230 tys. testów na koronawirusa. Już wiadomo, co dokładnie się stało


Węgierskie służby podjęły natychmiastową akcję ratunkową. Na miejscu wypadku pojawiło się 14 karetek, nadleciała również pomoc w postaci dwóch helikopterów. Zagraniczne media na razie nie podają, w którym dokładnie miejscu doszło do zdarzenia.


Dane dotyczące wypadków zgromadzone przez Światową Organizację Zdrowia są zatrważające. Według ustaleń WHO wypadek drogowy co 30 sekund odbiera życie jednej osoby. Nie mniej niepokojące jest to, że ok. 40% ofiar śmiertelnych stanowią dzieci i młodzież.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niecodzienne widowisko na Wisłostradzie. Tego warszawiacy się nie spodziewali
  2. PKO BP wprowadza duże zmiany. Rewolucja w banku może zmienić życie wielu klientów
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. Rząd niespodziewanie zniósł kolejne ograniczenia. Wielu Polaków się ucieszy

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł