Kierowca autobusu uchronił rodzinę przed wypadkiem
pixabay.com/MichaelGaida
Autor Barbara Bujar - 13 Czerwca 2020

O włos od tragedii. Kierowca autobusu uratował rodzinę

Wypadek, do którego mogło dojść na początku czerwca w Świdnicy, najprawdopodobniej skończyłby się ogromną tragedią. Samochód pędził wprost na trzyosobową rodzinę, która przechodziła przez jezdnię. Rodziców i ich dziecko uratował kierowca autobusu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery.

Piraci drogowi coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Nie zważają na ograniczenia prędkości, znaki ostrzegawcze, czy przejścia dla pieszych. Ich nieostrożność i brak wyobraźni prowadzi do wielu niebezpiecznych, a czasem nawet śmiertelnych potrąceń. Właśnie taki wypadek mógł zdarzyć się na początku czerwca w Świdnicy. Gdyby nie refleks i szybka reakcja kierowcy autobusu, auto najpewniej uderzyłoby trzy osoby.

Objawy zapalenia wyrostka. Lepiej go nie lekceważyć, gdyż może prowadzić do poważnych powikłańObjawy zapalenia wyrostka. Lepiej go nie lekceważyć, gdyż może prowadzić do poważnych powikłańCzytaj dalej

Wypadek mógłby mieć poważne konsekwencje. Nie dopuścił do niego kierowca autobusu

Bohaterski czyn kierowcy autobusu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego uchronił przed wypadkiem trzy osoby. Rodzice z małym dzieckiem przechodzili przez jezdnię, a ten zatrzymał się, by ich przepuścić. Jak podaje fakt.pl, w pewnym momencie mężczyzna zauważył we wstecznym lusterku auto dostawcze, które próbuje go wyprzedzić. Kierowca nadjeżdżającego samochodu najwyraźniej nie wiedział, że na przejściu dla pieszych ktoś się znajduje. Mężczyzna widząc, z jak wielką prędkością zbliża się samochód, bez zastanowienia wykonał manewr skrętu i uniemożliwił mu przejazd. Dzięki temu rodzinie nic się nie stało.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery, w które wyposażony był autobus. Po publikacji filmu na Facebooku Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy w stronę kierowcy posypało się mnóstwo pochwał.

- Tylko skupieniu i refleksowi Tadeusza Barszcza, kierowcy MPK Świdnica, trzyosobowa rodzina zawdzięcza zdrowie a może nawet życie – tak skomentowali sytuację współpracownicy kierowcy.

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy, Tomasz Kurzawa oraz koledzy z pracy pana Tadeusza nie ukrywają, że są z niego dumni i chętnie dzielą się tą opinią w mediach społecznościowych. Prezes Kurzawa dodatkowo zapewnił, że dzięki odpowiednio wyposażonym pojazdom przedsiębiorstwa, mieszkańcy Świdnicy mogą czuć się bezpiecznie.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

2. Najbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikami

- Choć tym razem nie udało się odczytać tablic rejestracyjnych, piraci drogowi nie mogą być spokojni (...) bo nasze wyposażone w monitoring autobusy są swoistymi dodatkowymi patrolami na ulicach Świdnicy - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus na Komunii. Sanepid pilnie poszukuje uczestników mszy
  2. Andrzej Duda grzmiał o "komuchach" i atakował sędziów. Na wiecu usłyszał pytanie, po którym puściły mu nerwy
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Marcin Gortat wyjawił swoje plany na oczach całej Polski. W TVN powiedział co będzie robił na emeryturze

Następny artykuł