wypadek poskutkował wezwaniem śmigłowca
Fot. pixabay.com/ MirceaIancu
Autor Klaudia Gaicka - 14 Maja 2020

Dramatyczna akcja ratunkowa w jednym z polskich miast. Na miejsce musiał zostać wezwany śmigłowiec

Wypadek w Zawierciu niemal nie doprowadził do śmierci 54-letniej kobiety. W akcji ratunkowej kobiety brał udział śmigłowiec ratowniczy.

Wypadek zdarzył się w Zawierciu, wczoraj (w środę 13 maja) w godzinach rannych, z okna w bloku na os. Żabki wypadła kobieta w średnim wieku. Jak podaje portal Se.pl, na miejscu od razu pojawiły się służby ratownicze. Okazało się, że w akcji brał udział również śmigłowiec ratowniczy.

Nie żyje 47-latka, którą celowo opluł mężczyzna zarażony koronawirusem. Rodzina zmarłej domaga się procesu o zabójstwoNie żyje 47-latka, którą celowo opluł mężczyzna zarażony koronawirusem. Rodzina zmarłej domaga się procesu o zabójstwoCzytaj dalej

Wypadek w Zawierciu, szczegóły

Wypadek zdarzył się około 9.15. Ze wstępnych ustaleń portalu wynika, że kobieta wypadła z okna mieszkania na trzecim piętrze.

- Potwierdzamy, że doszło do takiego zdarzenia. 54-letnia kobieta wypadła z okna na trzecim piętrze jednego z bloków. Na miejscu pojawili się policjanci, interweniował również śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowaną do szpitala – wyjaśniła Marta Wnuk, oficer prasowy zawierciańskiej komendy.

Rzeczniczka policji nie powiedziała jednak w jakim stanie znajduje się aktualnie kobieta. Wiadomo, że służby przewiozły ją do szpitala i 54-latka wciąż tam przebywa. W oświadczeniu Pani Marta Wnuka potwierdziła również, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej wskutek nieszczęśliwego wypadku.

Statystyki dotyczące wypadków w naszych domach są bardzo niepokojące. Jak czytamy na portalu Codziennypoznan.pl, Państwowa Straż Pożarna w jednym roku interweniowała ponad 30 tysięcy razy tylko do obiektów mieszkalnych takich jak domy jedno- i wielorodzinne, budynki mieszkalne w gospodarstwach rolnych czy domki letniskowe.

Jeżeli chodzi o rodzaje wypadków, to wypadnięcie z okna zdarza się stosunkowo rzadko. Najczęściej wypadki dzieją się w łazience. Bardzo często chodzimy tam po mokrej podłodze, co może prowadzić do poślizgnięcia się i upadku. Taki upadek może skutkować między innymi złamanym biodrem lub wstrząśnieniem mózgu. Inne niebezpieczeństwo w tym pomieszczeniu niesie za sobą używanie tam różnych urządzeń elektrycznych. Obecność wody i urządzeń elektrycznych może poskutkować śmiertelnym wypadkiem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów

2. Marcin Prokop: Żona gwiazdora skrywa wiele tajemnic, jedną z nich właśnie ujawnił

Wiele przypadków zdarza się również w pralni (z uwagi na ilość środków chemicznych), w kuchni oraz w sypialni. Co więcej, w niebezpieczeństwie nie jesteśmy jedynie my, a również nasi gości. Zdarza się, że wypadki wynikają właśnie z nieznajomości danej przestrzeni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny
  2. Ma 70 lat, a wygląda góra na 30. Ciężko uwierzyć w widok ze zdjęcia, niesamowita uroda
  3. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  4. Urodziła dziecko, które było w "ciąży". Dzień po porodzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie
  5. Tadeusz Rydzyk krytykuje obostrzenia dotyczące kościołów. "Dla nas katolików ważniejsze jest zdrowie ducha"
  6. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką

Następny artykuł