W skateparku w Kaliszu miał miejsce straszny wypadek. Nie żyje 16-latek
unsplash/ Yerko Lucic
Autor Aneta Młodawska - 20 Maja 2020

Tragiczny wypadek w skateparku. Nie żyje 16-latek

Wypadek z udziałem bardzo młodych osób zawsze wywołuje ogromny smutek. Nie inaczej było w przypadku 16-latka, który w poniedziałek uległ poważnemu wypadkowi. Zdarzenie miało miejsce w skateparku przy ul. Parkowej w Kaliszu.

Wypadek w skateparku z udziałem 16-latka zakończył się tragicznie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek przy ul. Parkowej w Kaliszu, gdzie chłopak jeździł na rowerze. W pewnym momencie podczas robienia skoku z jednego z najazdów nastolatek stracił kontrolę

Podczas wykonywania manewru na rowerze chłopak przewrócił się i doznał poważnych obrażeń. Nastolatek trafił do szpitala w ciężkim stanie. Choć lekarze przez kilka godzin walczyli o jego życie, chłopaka nie udało się uratować.

Ilość ofiar jest zatrważająca. USA nie radzi sobie z epidemiąIlość ofiar jest zatrważająca. USA nie radzi sobie z epidemiąCzytaj dalej


W skateparku w Kaliszu miał miejsce straszny wypadek. Nie żyje 16-latek


Informację o śmierci 16-latka potwierdził w rozmowie z PAP Paweł Gawroński, rzecznik prasowy kaliskiego szpitala. Jak podaje portal fakt.pl, do tragedii doszło, kiedy 16-latek jeździł na rowerze w skateparku przy ul. Parkowej w Kaliszu. Według informacji funkcjonariuszy, w pobliżu znajdowała się grupa młodych ludzi.


W pewnym momencie, kiedy chłopak przymierzał się do skoku z jednego z najazdów, prawdopodobnie stracił kontrolę nad rowerem. 16-latek przewrócił się i uderzył głową o betonową ławę. Policja otrzymała zgłoszenie o wypadku w poniedziałek, 18 maja około godz. 19.


– Wstępne ustalenia wskazują, że 16-latek upadł i doznał obrażeń ciała. Prawdopodobnie nie miał na głowie kasku – powiedziała asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowa kaliskiej policji w rozmowie z PAP.


Na miejsce wezwani zostali medycy. Chłopca w ciężkim stanie z rozległymi obrażeniami ciała przetransportowano do szpitala. Tam wykonano potrzebne badania i próbowano uratować jego życie.


– Natychmiast przeszedł diagnostykę i został skierowany na tomograf i blok operacyjny – powiedział rzecznik prasowy szpitala w Kaliszu Paweł Gawroński w rozmowie z PAP.


Pomimo wysiłków lekarzy 16-latka nie udało się uratować. Chłopak zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu.

Dzisiaj grzeje: 1. Testy trwają. Pierwsze wyniki dotyczące szczepionki są obiecujące

2. Szumowski nie miał wyboru. Dopiero teraz ujawnił wszystko, wydał nowe oświadczenie


Obecnie trwają czynności policji. Sprawą zajmą się również śledczy pod nadzorem prokuratora. By wyjaśnić okoliczności zdarzenia, przesłuchano już pierwszych świadków. Najprawdopodobniej zostanie zlecona sekcja zwłok 16-latka.


Skatepark, w którym doszło do wypadku, mieści się na terenie ogródka jordanowskiego. Na całym jego terenie znajdują się betonowe ławy, po których można jeździć na rolkach, deskorolkach czy rowerach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyje
  2. Minister Zdrowia zabrał głos. Padły deklaracje, które mogą wkrótce zmienić naszą codzienność
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Spore zmiany na półkach w Lidlu i Biedronce. Niektóre produkty trudniej dostępne

Następny artykuł