wypadek nad wodospadem
unsplash.com/Tim Marshall
Autor Natalia Niewczas - 22 Września 2020

Tuż przed śmiercią zrobiły sobie wspólne zdjęcie. Nikt nie przypuszczał, że dojdzie do tragedii

Wypadek doprowadził do śmierci dwóch młodych kobiet. Zanim sprawy przybrały tak straszliwy obrót, nastolatki postanowiły zrobić sobie zdjęcie. Nie miały pojęcia, że akurat ta fotografia będzie ostatnią w ich życiu.

Wypadek wydarzył się w Brazylii, gdy dwie przyjaciółki postanowiły wybrać się do wyjątkowo malowniczego miejsca. Choć nie jest ono dostępne dla zwiedzających, wielu miejscowych ignoruje zakaz. By wdrapać się na szczyt wodospadu, musiały iść pieszo. Była to ostatnia droga, jaką pokonały o własnych siłach.

Ważył ledwie 13-kilogramów, trzymali go pod schodami i głodzili. 5-latek cudem uratowany z rąk okrutnych opiekunówWażył ledwie 13-kilogramów, trzymali go pod schodami i głodzili. 5-latek cudem uratowany z rąk okrutnych opiekunówCzytaj dalej

Tragiczny wypadek nad wodospadem

W dzień wypadku 18-letnia Bruna i 19-letnia Monique zamierzały spędzić wspólnie czas nad wodospadem Salto Caveiras. Po dotarciu na szczyt zapragnęły uwiecznić swoje podobizny na zachwycającym tle zielonego otoczenia. Chwilę po pojawieniu się zdjęcia na Instagramowym profilu jednej z przyjaciółek ziścił się najmroczniejszy scenariusz.

Jak podaje portal parenting.pl, Bruna źle stanęła, co wytrąciło ją z równowagi. Pragnąca udzielić przyjaciółce pomocy Monique sama nie zdołała utrzymać się jednak na własnych nogach - dziewczyny runęły w dół do liczącego przeszło 100 metrów głębokości wodnego zbiornika.

Bruna zmarła jeszcze zanim ratownicy zdołali dotrzeć na miejsce zdarzenia. Monique została przetransportowana do szpitala z użyciem śmigłowca. Niestety wysiłki lekarzy nie przyniosły spodziewanych efektów - dziewczyna odeszła niedługo po dotarciu do medycznej placówki. Bezpośrednią przyczyną zgonu obu dziewcząt było uduszenie spowodowane wdzierającą się do płuc wodą.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.Za rachunki zapłacimy więcej, wdrożą nową opłatę. Ściągną 5,4 mld zł rocznie
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

Niestety przypadek Bruny i Monique nie stanowi wyjątku. Niespełna tydzień wcześniej w podobny sposób życie stracił młody mężczyzna. 22-letni turysta Soipov Abdullokh spadł ze skał w Tajlandii, gdy robił sobie zdjęcie nad wodospadem. Zmarł w wyniku utonięcia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebezpieczny element oderwał się od samolotu i spadł na polskie miasto. Mieszkańcy w strachu
  2. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Tajemny składnik sprawia, że rosół staje się jeszcze bardziej rozgrzewający. Koniecznie dodaj go następnym razem, będzie przepysznie

Następny artykuł