Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?

rzucanie palenia
Materiały Partnera
Autor Barbara Daszuta12.11.2020

Wielu z nas zastanawia się, jak pomóc sobie w walce o lepsze samopoczucie. Nie ma oczywiście jednej prostej recepty, istnieje natomiast jedna rzecz, którą możesz zrobić już teraz. Rzucić palenie.

Coraz mądrzejszy Polak przed szkodą

Badania mówią jasno – od 50 lat w naszym kraju zdecydowanie zwiększa się świadomość tego, jak dbać o nasze dobre samopoczucie. [1] Trend dotyczy całej Europy, niemniej Polska jest tu równie chlubnym przykładem.

Co zmieniło się od lat 70. XX wieku? Przede wszystkim jako naród, krok po kroku zaczęliśmy zwracać większą uwagę na badania profilaktyczne, zdrowszy tryb życia (w tym rzucenie palenia), a także redukcję stresu.

Zresztą przykładem naszej troski o zdrowie jest nawet akcja „movember”, która po raz kolejny w tym miesiącu sprawiła, że część polskich mężczyzn zapuściło wąsy, w słusznej sprawie zwrócenia uwagi na kwestie samobadania. [2]

Istotne fakty!

rzucanie palenia

A zatem - zwiększa się świadomość szkodliwego wpływu palenia na nasz organizm. Zdajemy sobie coraz częściej sprawę, że każdy papieros może zwiększyć ryzyko wystąpienia szeregu chorób układu krążenia, nowotworów, czy chorób płuc. Palenie pogarsza też wygląd naszej skóry, powoduje nieświeży oddech i osłabia naszą sprawność fizyczną.

(Na szczęście!) palenie staje się coraz bardziej niemodne.

Warto pamiętać - każda próba rzucenia palenia to ogromna walka z samym sobą. Uzbrojeni w silną wolę podejmujemy wyzwanie i gasimy ostatniego papierosa… niestety nie zawsze ona wystarczy.

Gdy silna wola to za mało…

rzucanie palenia

Z pomocą przychodzi Niquitin. W ofercie znajdziemy zarówno plastry, jak i tabletki oraz pastylki do ssania. Skąd tak wiele różnych produktów?

W procesie rzucania palenia samo zaspokojenie głodu nikotynowego może nie wystarczyć. Trzeba zrozumieć też, że istotną rolę odgrywa też uzależnienie behawioralne, codzienne papierosowe rytuały, czy po prostu nawyk trzymania papierosa w ręce/w ustach. Każdy, kto chociaż raz próbował rzucić palenie wie jak trudne do pokonania są tzw. objawy odstawienia, jakie mogą pojawić się po zgaszeniu ostatniego papierosa. Niepokój, zaburzenia nastroju, drażliwość, czy zwiększenie apetytu to tylko niektóre z nich. Produkty NiQutin mają na celu złagodzenie tych objawów oraz pomoc w stopniowym uwolnieniu się od nałogu. Każdy z palaczy ma inne potrzeby i preferencje, dlatego może wybrać plastry, pastylki lub tabletki do ssania.

Wybierz odpowiednią formę produktu dla siebie!

Plaster NiQuitin Przezroczysty jest praktycznie niewidoczny dla osoby postronnej. Dostarcza odpowiednią dawkę nikotyny w sposób kontrolowany przez całą dobę, zmniejszając tym samym uczucie głodu nikotynowego. Produkt NiQuitin Przezroczysty dostępny jest w trzech dawkach . Dobór pierwszej dawki zależy od ilości wypalanych papierosów.

Osoby, które preferują formy doustne, mogą sięgnąć po pastylki do ssania NiQuitin lub tabletki do ssania NiQuitin MINI. Można je stosować w przypadku pojawienia się nagłej chęci na zapalenie papierosa (wywołanej chwilowymi nerwami lub wyrobionym, określonym zachowaniem np. posiadaniem papierosa w ustach ). Wybór odpowiedniej dawki jest uzależniony od ilości papierosów wypalanych dziennie.

Można też sięgnąć po tzw. terapię łączoną, która polega na jednoczesnym stosowaniu plastrów NiQuitin Przezroczysty oraz wybranej formy doustnej – pa>

Produkty NiQuitin możesz kupić w każdej aptece, a także, w aptekach internetowych.

https://niquitin.pl/kup-teraz

rzucanie palenia

Jedna decyzja, wiele korzyści

rzucanie palenia

Reasumując – statystyczny Polak dba o siebie coraz bardziej. Kontroluje swój stan zdrowia, ale jednocześnie ciągle sen z powiek spędza mu szereg potencjalnych dolegliwości. Rzucając palenie uwalniamy nasz organizm od ryzyka wystąpienia dolegliwości wywołanych szkodliwością dymu papierosowego. Oczywiście nasz organizm nie „podziękuje” nam z dnia na dzień za tę dobrą decyzję, a pełen wachlarz korzyści odczujemy dopiero po pewnym czasie. Niemniej jednak warto wiedzieć, na co nastawiać się po pożegnaniu się z papierosami.
Najpierw – już po 72 godzinach pojawi się swobodniejszy oddech. Po 3 miesiącach zdecydowanie poprawi się kondycja układu krążenia, co z kolei odbije się na lepszej kondycji. Maksymalnie w 9 miesiącu pożegnasz się ze świszczącym oddechem i kaszlem.

Listę tych najważniejszych, zdrowotnych benefitów można mnożyć, ale dodajmy tu jeszcze jedną kwestię, czysto materialną. Przy paleniu paczki dziennie i rzuceniu nałogu, w skali roku oszczędzisz 3 800 zł.

Zobacz więcej: https://niquitin.pl/korzysci-z-drowotne-z-rzuceniapalenia

Dobre wybory chodzą parami

rzucanie palenia

Poprawa samopoczucia może przynieść dalsze zmiany na plus. Zachęceni lepszą kondycją będziemy bardziej skłonni do wysiłku fizycznego i wprowadzaniu kolejnych dobrych nawyków. Oczywiście w obecnej sytuacji ciężko o wizyty na siłowni czy grupowe zajęcia sportowe.

Ale z pomocą przychodzi choćby Youtube. Dzięki niemu zamiast stawać na głowie w odpowiedzi na pytanie „gdzie palić, skoro na balkonie jest coraz zimniej?” możemy np. ćwiczyć yogę we własnym salonie. I kto wie – wkrótce dzięki takiej zmianie nawyków „stawanie na głowie” zmieni diametralnie swoje znaczenie.

Podobnie korzystne nawyki żywieniowe – Internet pełen jest przepisów na dietetyczne potrawy, sycące smoothie czy zdrowe koktajle warzywne. A to wszystko za darmo i na jedno kliknięcie.

Tego dnia nie jesteś sam!

rzucanie palenia

Kiedy jest dobra pora na rzucanie palenia? W każdej chwili. Ale w tym miesiącu jest jeden szczególny moment. Od 1974 roku 17 listopada obchodzimy międzynarodowy dzień rzucania palenia. [3] Już wtedy, 46 lat temu ponad 150 000 osób postanowiło zawalczyć o swoje zdrowie i samopoczucie. Ile będzie ich w tym roku? Tego nie wie nikt.

Natomiast pewne jest jedno. Stosując terapię NiQuitin zwiększasz swoje szanse na rzucenie palenia. [4] W 2020 roku, gdy konsekwentnie i coraz bardziej przykładamy się do dbania o swoje siebie, rzucenie palenia jest niewątpliwie istotnym aspektem walki o swoje zdrowie.

To nie tylko zmniejszenie ryzyka wystąpienia wielu groźnych chorób, lepsza kondycja, zaoszczędzone pieniądze.

To przede wszystkim najlepszy prezent, jaki możemy sami sobie podarować.

Więcej informacji na temat rzucania palenia znajdziesz na https://niquitin.pl/

NIQU/AL/2020/212

NiQuitin MINI, 1,5 mg/4 mg, tabletki do ssania NiQuitin, 2 mg / 4 mg, pastylki do ssania NiQuitin Przezroczysty, 114 mg; 21 mg/24 godz.,78 mg; 14 mg/24 godz., 36 mg; 7 mg/24 godz., system transdermalny Skład: Nicotinum
1 tabletka do ssania NiQuitin Mini zawiera odpowiednio 1,5 mg lub 4 mg nikotyny (w postaci nikotyny z kationitem). 1 pastylka do ssania NiQuitin zawiera 2 mg lub 4 mg nikotyny (w postaci nikotyny z kationitem). Substancje pomocnicze (w jednej pastylce): aspartam (E951) 6,1 mg, mannitol (E421) 1028,37 mg (2mg) lub 1015 mg (4 mg), sód 15 mg. Jeden plaster NiQuitin Przezroczysty, odpowiednio: o powierzchni 7 cm2 zawiera 36 mg nikotyny i dostarcza 7 mg nikotyny w ciągu 24 godzin; o powierzchni 15 cm2 zawiera 78 mg nikotyny i dostarcza 14 mg nikotyny w ciągu 24 godzin; o powierzchni 22 cm2 zawiera 114 mg nikotyny i dostarcza 21 mg nikotyny w ciągu 24 godzin. Wskazania do stosowania: NiQuitin Przezroczysty, NiQuitin, pastylki do ssania oraz NiQuitin Mini są wskazane do łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny, takich jak: uczucie głodu nikotynowego, nerwowość, niepokój, drażliwość, zaburzenia nastroju, zaburzenia snu, zaburzenia koncentracji, zwiększenie apetytu, łagodne zaburzenia somatyczne (bóle głowy, bóle mięśni, zaparcie, zmęczenie), związanych z rzucaniem palenia tytoniu. Końcowym celem terapii jest trwałe zaprzestanie palenia tytoniu. Jeżeli to możliwe produkty NiQuitin należy stosować jednocześnie z programem wspierającym rzucenie palenia. Przeciwwskazania: Nie należy stosować w razie nadwrażliwości na nikotynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, u dzieci w wieku poniżej 12 lat (dotyczy: NiQuitin Przezroczysty), u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 12 lat (dotyczy: NiQuitin Mini), u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat (dotyczy: NiQuitin, pastylki do ssania), u osób z nadwrażliwością na orzeszki ziemne lub soję (dotyczy: NiQuitin, pastylki do ssania), u osób niepalących. Podmiot odpowiedzialny: Perrigo Poland Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

[1] E. Kosycarz, K. Walendowicz, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Świadomość zdrowotna jako kluczowy determinant stanu zdrowia społeczeństwa, Oficyna Wydawnicza SGH 2018 https://ssl-kolegia.sgh.waw.pl/pl/KZiF/czasopisma/zeszyty_naukowe_studia_i_prace_kzif/Documents/05_Kosycarz_165.pdf [dostęp: 1.11 2020]
[2]
Movember Polska, https://www.movember.pl/ [dostęp: 01.11.2020]
[3] Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie, 17 listopada 2016 r. - Światowy Dzień Rzucania Palenia, 2016 http://wsse.waw.pl/aktualnosci-i-komunikaty/aktualnosci/id-17-listopada-2016-r-swiatowy-dzien-rzucania-palenia, [dostęp: 1.11.2020]
[4] W porównaniu do placebo. Cahill K, Stevens S, Perera R, Lancaster T. Pharmacological interventions for smoking cessation: an overview and network meta-analysis. Cochrane Database Syst Rev. 2013 May 31;(5):CD009329.

Artykuł Sponsorowany

Następny artykuł