Zabieg dla osób z nadmierną potliwością
unsplash.com/Hans Reniers
Autor Barbara Bujar - 4 Lipca 2020

Nadmiernie się pocisz? Istnieje zabieg, który pomoże rozwiązać Ci dokuczliwy problem

Zabieg, który pomoże zwalczyć problem nadmiernej potliwości jest możliwy. Stosuje się w nim toksynę botulinową, czyli popularny botoks. Eliksir młodości znajduje bowiem nie tylko zastosowanie jako wypełniacz zmarszczek czy ust. Przydaje się również jako skuteczny produkt zmniejszający pocenie.

Mokre ubrania i nieprzyjemny zapach to problem, z którym walczy każdy. W normalnych warunkach pomagają przy tym antyperspiranty, które stanowią wyposażenie wielu łazienek i kosmetyczek. Niestety produkt, który można kupić w każdym sklepie, nie zawsze pomaga. Dzieje się tak, kiedy pot wydzielany jest z organizmu człowieka w nadmiarze. U osób zmagających się z taką przypadłością oznacza to występowanie nadpotliwości. Dolegliwość ta jest nie tylko powodem do wstydu, ale także utrudnia normalne funkcjonowanie. Nie jest częsta, ale występuje. Jak podaje onet.pl, dotyka ona 1% naszego społeczeństwa. W walce z nią może pomóc specjalny zabieg, do którego lekarze używają toksyny botulinowej.

Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osóbWielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osóbCzytaj dalej

Zabieg pozwalający pozbyć się wstydliwej dolegliwości. Nadmierna potliwość może zostać zwalczona dzięki popularnemu botoksowi

Jak informuje portal, toksyna botulinowa znana jest głównie jako botoks, którego używa się do wypełniania zmarszczek, ust, a nawet do korekcji nosa. Okazuje się, że produkt ma także inne właściwości, o których rzadko się słyszy. Można go użyć, aby zmniejszyć ilość wydzielanego potu. Wykorzystuje się do tego toksynę botulinową typu A, która uzyskiwana jest z bakterii Clostridium botulinum.

Opisywany zabieg poleca się osobom, które nie radzą sobie z nadmierną potliwością. Przed przystąpieniem do niego muszą one dokładnie określić, w którym miejscu na ciele występuje uciążliwy problem. Aby zrobić to dokładnie, należy wykonać test jodowo-skrobiowy, podczas którego dane obszary od razu czernieją. Po dokładnej analizie można już podejść do zabiegu. Botoks wstrzykiwany jest jedynie w określone miejsca. Należą do nich: pachy, stopy, dłonie, czoło i owłosiona skóra głowy.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Urzędnik przemilczy, ale możesz dostać nawet 6240 zł do emerytury. Nowe prawo weszło całkiem niedawno

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej jest całkowicie bezpieczny, ponieważ używa się podczas niego niewielkiej ilości substancji. Botoks, który wstrzykiwany jest pacjentowi, hamuje pracę gruczołów potowych, dzięki porażeniu przewodnictwa nerwowego. Nie należy się martwić, ponieważ leczenie jest bezbolesne, a także odwracalne. Efekty utrzymują się bowiem od 6 do 12 miesięcy. Jeżeli pacjent jest z nich zadowolony, może poddać się leczeniu ponownie w odstępie kilku miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chcą wprowadzić zmiany w kodeksie pracy. Wielu ludzi będzie zadowolonych
  2. Antoni Macierewicz nie daje o sobie zapomnieć. Grzmiał o "reklamie" krzywdzenia dzieci, zadziwiające zarzuty pod adresem Trzaskowskiego
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Robert Lewandowski powalczy dziś o kolejny rekord. Wystarczy jeden gol, by zapisał się w historii

Następny artykuł