Zapalenie pęcherza: domowe sposoby
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 22 Stycznia 2020

Domowe sposoby na zapalenie pęcherza. Nasze babcie doskonale wiedziały co robić

Zapalenie pęcherza znacznie częściej dotyka kobiety i niestety wiele pań już nie raz spotkało się z tą nieprzyjemną dolegliwością. Co więcej, może się zdarzyć, że w takim momencie nie będzie pod ręką żadnych leków, czy też apteki po drodze, a przecież trzeba jakoś przynieść sobie ulgę. W takiej sytuacji sprawdzą się domowe sposoby znane już od lat.

Zapalenie pęcherza co prawda samo w sobie nie jest niebezpieczne dla naszego zdrowia, ale nie oznacza to, że powinniśmy je bagatelizować. Każda choroba może przeistoczyć się w groźniejsze schorzenie, a na zapalenie pęcherza są narażone przede wszystkim panie. Wynika to z naszej budowy anatomicznej, ponieważ mężczyźni mają o wiele dłuższą cewkę moczową, przez co bakteriom o wiele trudniej dostać się do pęcherza moczowego.

Oczywiście w aptekach mamy pod dostatkiem środków na zapalenie pęcherza, ale nie zawsze możemy po nie sięgnąć, a niektórzy po prostu preferują naturalne sposoby na radzenie sobie z problemami zdrowotnymi. Na szczęście w tym przypadku mamy ich trochę do wypróbowania.

Objawy zakrzepicy. Każdy z nas powinien je znaćObjawy zakrzepicy. Każdy z nas powinien je znaćCzytaj dalej

Domowe sposoby na zapalenie pęcherza

Często można usłyszeć o dobroczynnym wpływie żurawiny na infekcje pęcherza moczowego. Jednak to nie jedyny naturalny specyfik, po który można sięgnąć. Przede wszystkim, ulgę może nam przynieść napar z rumianku. Można go zarówno pić, jak i dodać do kąpieli. W przypadku podawania doustnego wystarczy wypić taki napar 3 razy dziennie.

Natomiast w wypadku dodania go do kąpieli powinniśmy pamiętać, że w wodzie nie powinniśmy spędzić więcej niż 15 minut. Woda użyta do takiej kąpieli nie powinna być gorąca, a samego naparu będziemy potrzebować około litra. Inną rośliną, która nadaje się do takich praktyk, jest sosna, a dokładniej jej igły.

Jak podaje portal gazeta.pl, 0,5 kilograma sosnowych igieł zalewamy wrzątkiem, tak aby zostały przykryte wodą. Następnie przykrywamy i pozostawiamy na kilkanaście minut. Potem tak przygotowany napar możemy dodać do kąpieli wraz z igłami, które do tego czasu już zmiękną i nie będą nas drażnić.

Oczywiście, jeżeli nie mamy do dyspozycji wanny, to możemy tak jak nasze babcie skorzystać z miednicy. Tak zwana nasiadówka może też być przygotowana z naparu na bazie rumianku, dziurawca i krwawnika. Wszystkie te rośliny mają potwierdzone działanie przeciwzapalne, przez co szybko powinny przynieść nam ulgę. Rzecz jasna nie można też zapominać o ciepłych okładach, do których doskonale nada się, chociażby termofor.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piotr Woźniak-Starak na zdjęciu z młodości. Syn miliarderów na zdjęciu ze światową top-modelką
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Śmiertelnie niebezpieczna choroba staje się coraz powszechniejsza. Eksperci zaobserwowali znaczący wzrost zachorowań
  4. Choroba sprzed lat wróciła. Specjaliści ogłosili epidemię
  5. Kayah jest nieuleczalnie chora. Choroba znacząco wpływa na jej życie
  6. 17 osób nie żyje, blisko 500 zagrożonych. Niepokojące doniesienia TVN

Następny artykuł