Zawał: charakterystyczny znak na uchu
pixabay
Autor Damian Witoń - 20 Września 2020

Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia

Zawał serca każdego roku dotyka około 90 tysięcy Polaków. Stanowi ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka. Warto zatem wiedzieć, że o zbliżającym się zawale serca może ostrzegać nas charakterystyczny znak widoczny na płatku usznym.

Zawał serca stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Każdego roku dotyka około 90 tysięcy Polaków. Mimo tak wielkiej liczby przypadków wiedza na temat schorzenia nadal nie jest wystarczająco rozpowszechniona. Mało osób wie, że na zbliżający się zawał może wskazywać pewien objaw widoczny na uchu pacjenta.

Obrazy Pacjenci.pl"W Polsce zaczyna być groźnie" Znany wirusolog ostrzega przed niebezpieczną sytuacją w krajuCzytaj dalej


Zawał serca można przewidzieć, obserwując swój organizm. Niewiele osób wie o objawie widocznym na uchu

Nietypowy znak pojawiający się na uchu może poprzedzać zawał serca. Takiego odkrycia dokonał lekarz Sanders Frank w 1973 roku. Mimo, że od tego czasu minęło już bardzo dużo czasu, niestety nadal niewiele osób wie, jak rozpoznać znak Franka.


Pionowa bruzda na płatku ucha zauważona przez lekarza u jednego ze swoich pacjentów była związana z miażdżycą, która często prowadzi do zawału serca. Po odkryciu Franka tematem zainteresowało się wielu naukowców. Jak podaje portal medonet.pl, związek problemów zdrowotnych z powstaniem charakterystycznego znaku, był przedmiotem ponad 40 badań.


Jedno z nich przeprowadzone przez US National Library of Medicine National Institutes of Health, wykazało związek bruzdy na uchu ze śmiertelnymi schorzeniami sercowo-naczyniowymi. Naukowcy zauważyli charakterystyczny znak na ciałach zmarłych z powodu chorób układu krążenia.


Kolejne badanie wykazało, że osoby posiadające na uchu bruzdę Franka, są znacznie bardziej narażeni na wystąpienie zawału w najbliższym czasie. Przeprowadzono je na grupie 108 osób. Warto zatem dokładnie przyglądać się swojemu ciału, które może dostarczać nam bardzo wielu cennych wskazówek.


Zauważenie u siebie pionowej bruzdy na płacie ucha powinno być sygnałem do działania. Gdy ją dostrzeżemy, powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Zawał jest bowiem ogromnym niebezpieczeństwem. Pojawia się nagle. Towarzyszy mu silny ból w klatce piersiowej, który z każdą chwilą narasta. Bywa, że towarzyszą mu kaszel, zawroty głowy, zimne poty, kołatanie serca, a także duszności.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.Przeliczenie emerytury korzystne nie tylko dla seniorów. Państwo odetnie sobie od każdego 2,3 tys. zł
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością


W przypadku zaobserwowania powyższych symptomów konieczna jest jak najszybsza interwencja medyczna. Lekarze mówią tutaj o tak zwanej “złotej godzinie”. Jeżeli bowiem pomoc zostanie udzielona w ciągu 60 minut od wystąpienia objawów zawału, szanse na przeżycie pacjenta są znacznie większe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pożar w szkole na południu Polski. Nad miastem unoszą się duże kłęby dymu. Trwa akcja
  2. Potężny sztorm i morska bitwa. Niesamowite nagranie zatopienia U-Boota
  3. Papież Franciszek ma bardzo pilny apel do lekarzy. Prosi ich, aby pamiętali o jednej, arcyważnej rzeczy
  4. Niszczy tarczycę po cichu. Objawów tej choroby nie wolno ignorować
  5. Jak odróżnić COVID-19 od innych chorób? Zdaniem ekspertów istotna jest kolejność występowania objawów
  6. Słowa Gessler już okrzyknęli bzdurą roku. Zaczęło się od zdjęcia ciążowego brzucha córki, matki nie pozostawiły na niej suchej nitki

Następny artykuł