Nietypowy objaw zwiastujący zawał serca. Nigdy go nie lekceważ

Zawał serca: nietypowy objaw
fot. needpix.com/George Hodan
Autor Karol Zaborowski09.05.2020

Zawał serca jest jedna z najczęstszych przyczyn zgonu w naszym kraju. Wiele osób, które go przeszło, nawet nie podejrzewało, że mogą mieć problemy z sercem. Niestety znaki ostrzegawcze wysyłane nam przez nasz organizm są często bagatelizowane.

Zawał serca każdego roku doprowadza do śmierci tysięcy osób. Niestety z każdym rokiem ilość osób zmagających się z problemami układu krwionośnego rośnie w zatrważającym tempie. Duży wpływ na taki stan rzeczy mają nasze nawyki żywieniowe, które niestety nie należą do najlepszych. Nadwaga i używki zwiększają znacząco prawdopodobieństwo wystąpienia u nas zawału.

Naukowcy ostrzegają również przed objawem, który stanowić może zapowiedź przyszłych problemów zdrowotnych. Najgorsze jest to, że często go bagatelizujemy i nie reagujemy na czas. Co więcej, czasami nawet ciężko powiązać go z chorobami serca.

Nie ma już wątpliwości. Prokuratura potwierdziła tożsamość chłopca odnalezionego w rzeceNie ma już wątpliwości. Prokuratura potwierdziła tożsamość chłopca odnalezionego w rzeceCzytaj dalej

Nieprzyjemny zapach z ust prowadzi do zawału

Choć brzmi to niewiarygodnie, to naukowcy po przeprowadzeniu szczegółowych badań nie mają wątpliwości, że to, w jaki sposób dbamy o naszą jamę ustną, ma znaczący wpływ na problemy kardiologiczne.

Nieprzyjemny zapach z ust utrzymujący się nawet po umyciu zębów wskazuje, że najwyższa pora wybrać się do dentysty. W takiej sytuacji może się okazać, że niektóre z naszych zębów mogą wymagać pilnego leczenia. Absolutnie nie powinniśmy odkładać tego w czasie, ponieważ szkodzi to naszemu zdrowiu, a także naraża na bolesną terapię u stomatologa.

Jak donosi portal Wp.pl, badacze wykazali, że bakterie rozwijające się w przypadku próchnicy, mogą wraz z postępem choroby przenikać do naszego krwiobiegu. Tam natomiast osadzają się na ściankach naszych żył i tętnic. Kiedy układ odpornościowy wykryje obecność bakterii, zaczyna je atakować, a to prowadzi do tworzenia się blaszek miażdżycowych.

Jeżeli zmiana miażdżycowa rozwinie się w obrębie naczyń wieńcowych, to wraz z upływem czasu będzie stopniowo blokować przepływ przez nasze tętnice sercowe. Miażdżyca jest najczęstszą przyczyną zawału mięśnia sercowego i najczęściej kojarzona jest ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu. Niestety jak udało się ustalić specjalistom, może do niej prowadzić również nieodpowiednia higiena jamy ustnej.

Dzisiaj grzeje: 1.Krzysztof Jackowski twierdzi, że wie gdzie jest Kacperek. Jasnowidz wskazał konkretne miejsce na mapie

2. Ministerstwo Zdrowia od jutra wprowadza wielkie zmiany. Obowiązkowe testy na koronawirusa, ale tylko dla osób na kwarantannie

Dlatego też tak ważne jest, aby myśląc o profilaktyce zawału serca, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na to, co jemy, ale również regularnie odwiedzać naszego dentystę. Oszczędzi to nam nie tylko niepotrzebnego bólu podczas borowania, ale zapewni także dłuższe i zdrowsze życie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włożyła jajka w skorupkach do piekarnika i piekła 30 minut. Rezultat okazał się nadzwyczajny
  2. Gwiazda polskiego „Mam Talent” była naprawdę popularna. Teraz gra w filmach dla dorosłych
  3. Meghan Markle zmieniła się nie do poznania. Widzowie byli zaskoczeni, gdy zobaczyli twarz żony księcia Harry'ego
  4. Najnowsze ustalenia dotyczące koronawirusa. Dotarł do Europy znacznie wcześniej niż zakładano
  5. Niepokojące wyznania lekarki na temat polskiej służby zdrowia. Rażące niedopatrzenia i procedury, które nie mają sensu
  6. Następny krok w otwieraniu granic. Polacy będą mogli pojechać do kolejnego kraju

Następny artykuł