Zawał serca: bardzo niepozrny objaw
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 11 Listopada 2019

Kształt płatka ucha dużo mówi o zdrowiu. Znak Franka jest objawem wielu poważnych chorób

Zawał serca stanowi jedną z głównych przyczyn zgonów na całym świecie. Niestety wiele osób o swoich problemach z układem krążenia dowiaduje się w momencie pojawienia się choroby, przez co przez lata powielają nawyki, które sprzyjają jej rozwojowi. Jednak jak się okazuje, kształt naszego ucha może wskazywać, że powinniśmy udać się do lekarza.

Zawał serca najczęściej pojawia się niespodziewanie. Oczywiście jest możliwość wykrycia problemów z układem krążenia poprzez specjalistyczne badania, jednak mało osób się na nie decyduje, bo przecież nie czują się źle. To sprawia, że niestety o chorobie dowiadujemy się, dopiero gdy potrzebujemy pilnej pomocy ze strony lekarzy, ponieważ nasze życie jest w niebezpieczeństwie.

Są jednak objawy, które mogą oznaczać, że z naszymi żyłami oraz tętnicami nie jest najlepiej, a problemy z krążeniem to prosta droga właśnie do zawału serca oraz udaru mózgu. Jednym z nich jest znak Franka, który pojawia się na uszach, a dokładniej na płatku ucha.

Kolejny popularny lek wycofany z aptek. W nim również wykryto rakotwórczą substancjęKolejny popularny lek wycofany z aptek. W nim również wykryto rakotwórczą substancjęCzytaj dalej

Zawał serca zwiastowany przez zmarszczkę na uchu

Doktor Sanders T. Frank był pulmonologiem, który zauważył u swoich niektórych pacjentów bardzo charakterystyczną zmarszczkę na płatku ucha. Dzięki prowadzonym obserwacjom oraz badaniom naukowcom udało się powiązać znak Franka z chorobami układu krążenia.

Chociaż brzmi to niewiarygodnie, to badania naukowe potwierdzają, że znak Franka może zwiastować choroby, które do tej pory pozostawały w utajeniu nawet przez lata. Są dwie teorie, które mają tłumaczyć to dziwne powiązanie. Jedna z nich głosi, że znak Franka powstaje w momencie, kiedy nasza twarz, a co za tym idzie, uszy nie są odpowiednio ukrwione, przez co maleje elastyczność skóry, a to prowadzi do powstania zmarszczki.

Jak możemy przeczytać na stronie zdrowepasje.pl, naukowcy wiążą znak Franka z obniżonym poziomem kolagenu w naszym organizmie, który w dużej mierze buduje zarówno nasze naczynia krwionośne, jak i właśnie płatki uszu. Wedle obserwacji chińskich naukowców osoby, które posiadają znak Franka na obu płatkach, są narażone o ponad 500% bardziej niż przeciętny człowiek, na pojawienie się udaru mózgu oraz zawału serca.

Są to powalające wyniki, które mogą w przyszłości uratować życie wielu osobom. Przykład znaku Franka pokazuje, że nawet niewielka zmiana w naszym organizmie, może zwiastować naprawdę poważne choroby. Jeżeli zaobserwujecie go u siebie lub bliskich, to powinniście pilnie udać się do lekarza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Białe grudki na ciele są objawem choroby zakaźnej. Do zarażenia się wystarczy dotyk
  2. Dlaczego pacjentki nie powinny mieć pomalowanych paznokci? Powód jest bardzo prosty
  3. Absolutny brak wyobraźni. Ratownik LPR został oślepiony laserem podczas lotu

Następny artykuł