Zawał serca daje objawy nawet na miesiąc przed atakiem
fot. publicdomainpictures.net
Autor Karol Zaborowski - 9 Czerwca 2020

Objawy, które pojawiają się nawet miesiąc przed zawałem. Nie wolno ich lekceważyć

Zawał serca jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci w naszym kraju, a z każdym rokiem z jego powodu coraz więcej osób ląduje w szpitalu. Niestety jego objawy nie zawsze są oczywiste, a czasami mogą się pojawić na długo przed samą chorobą.

Zawał serca jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla naszego zdrowia, ale i życia. Czynniki wywołujące atak mogą wpływać na pracę naszego serca przez lata i przez ten czas nie dawać prawie żadnych objawów. Jednak jest grupa dolegliwości, które wskazują na to, że z naszym organizmem dzieje się coś nie tak. Niestety często je bagatelizujemy.

Zawał serca pojawia się w momencie, gdy nasze naczynia wieńcowe przestają dostarczać odpowiednią ilość krwi. Co za tym idzie, nasz mięsień sercowy nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu, który jest niezbędny do życia każdej komórki w organizmie ludzkim. Jeżeli naczynie nie zostanie szybko udrożnione, pojawia się martwica, która z czasem upośledza działanie całego narządu.

Media obiegła straszna wiadomość. Nie żyje 21-letni studentMedia obiegła straszna wiadomość. Nie żyje 21-letni studentCzytaj dalej

6 objawów, które zwiastują zawał serca

Zawał serca kojarzony jest najczęściej z silnym bólem w klatce piersiowej. Jednak pojawia się on dopiero w chwili samego ataku, podobnie jak inne charakterystyczne objawy. Nie oznacza to jednak, że nasze ciało nie wysyła nam żadnych sygnałów ostrzegawczych. Niestety wiele osób nie kojarzy ich z problemami kardiologicznymi.

Jednym z sygnałów wysyłanych przez nasz organizm nawet miesiąc przed samym zawałem jest niestrawność, a dokładniej często pojawiająca się zgaga. Jeżeli do tej pory nie miałeś z nią problemów i zjadłeś posiłek, który nie powinien jej wywołać, a mimo to zgaga się pojawiła, to może oznaczać problemy z sercem.

Kolejnym niepokojącym objawem jest duszność oraz skrajne zmęczenie, które pojawia się nawet przy niewielkim wysiłku fizycznym. Wraz z postępującą choroba wieńcową, nasze serce zaczyna słabnąć. To sprawia, że czynności, które wcześniej nie stanowiły dla nas problemu, teraz wywoływać mogą zadyszkę i dodatkowe przerwy na złapanie oddechu.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zapowiedział swoje 500+. Kto dokładnie będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego?

2. Fatalne informacje dotyczące oszczędności Polaków w bankach. Sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca

Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, zbliżający się zawał może dawać objawy w postaci zwiększonego niepokoju, a nawet napadów lękowych, które pojawiają się bez wyraźnej przyczyny. Dodatkowo powinniśmy obserwować nasze ramiona. Przy problemach kardiologicznych u wielu pacjentów pojawia się drętwienie w obrębie rąk oraz wyraźny spadek ich siły.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka rusza z hitową akcją. Nawet 12 sztuk za darmo
  2. ZUS i ogromna wpadka - mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  3. Niszczycielski żywioł przeszedł przez Polskę. Nie obyło się bez rannych
  4. Sok z brzozy staje się coraz popularniejszy. Jego właściwości są niesamowite
  5. Prawie 3 tysiące zachorowań od początku roku. Niebezpieczna choroba, o której wiele osób zapomniało
  6. Robert Lewandowski przejdzie na emeryturę? Deklaracja napastnika nie pozostawia złudzeń, padła data

Następny artykuł