Zawał serca daje objawy nawet na miesiąc przed atakiem
fot. publicdomainpictures.net
Autor Karol Zaborowski - 13 Maja 2020

6 objawów, które pojawiają się nawet miesiąc przed zawałem. Nie wolno ich lekceważyć

Zawał serca od wielu lat stanowi jedną z głównych przyczyn zgonu w naszym kraju. Niestety mimo to wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ta choroba daje o sobie znać nawet miesiąc przed pojawieniem się ataku.

Zawał serca jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla naszego zdrowia, ale i życia. Czynniki wywołujące atak mogą wpływać na pracę naszego serca przez lata i przez ten czas nie dawać prawie żadnych objawów. Jednak jest grupa dolegliwości, które wskazują na to, że z naszym organizmem dzieje się coś nie tak. Niestety często je bagatelizujemy.

Zawał serca pojawia się w momencie, gdy nasze naczynia wieńcowe przestają dostarczać odpowiednią ilość krwi. Co za tym idzie, nasz mięsień sercowy nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu, który jest niezbędny do życia każdej komórki w organizmie ludzkim. Jeżeli naczynie nie zostanie szybko udrożnione, pojawia się martwica, która z czasem upośledza działanie całego narządu.

Przepis dotyczący noszenia maseczek przestanie niedługo obowiązywać? Wiceminister zabrał głosPrzepis dotyczący noszenia maseczek przestanie niedługo obowiązywać? Wiceminister zabrał głosCzytaj dalej

6 objawów, które zwiastują zawał serca

Zawał serca kojarzony jest najczęściej z silnym bólem w klatce piersiowej. Jednak pojawia się on dopiero w chwili samego ataku, podobnie jak inne charakterystyczne objawy. Nie oznacza to jednak, że nasze ciało nie wysyła nam żadnych sygnałów ostrzegawczych. Niestety wiele osób nie kojarzy ich z problemami kardiologicznymi.

Jednym z sygnałów wysyłanych przez nasz organizm nawet miesiąc przed samym zawałem jest niestrawność, a dokładniej często pojawiająca się zgaga. Jeżeli do tej pory nie miałeś z nią problemów i zjadłeś posiłek, który nie powinien jej wywołać, a mimo to zgaga się pojawiła, to może oznaczać problemy z sercem.

Kolejnym niepokojącym objawem jest duszność oraz skrajne zmęczenie, które pojawia się nawet przy niewielkim wysiłku fizycznym. Wraz z postępującą choroba wieńcową, nasze serce zaczyna słabnąć. To sprawia, że czynności, które wcześniej nie stanowiły dla nas problemu, teraz wywoływać mogą zadyszkę i dodatkowe przerwy na złapanie oddechu.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów

2. Na strychu zauważył dziwny sznurek wystający ze ściany. Pociągnął go i zamarł z wrażenia, nie miał pojęcia, jaki sekret został przed nim ukryty

Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, zbliżający się zawał może dawać objawy w postaci zwiększonego niepokoju, a nawet napadów lękowych, które pojawiają się bez wyraźnej przyczyny. Dodatkowo powinniśmy obserwować nasze ramiona. Przy problemach kardiologicznych u wielu pacjentów pojawia się drętwienie w obrębie rąk oraz wyraźny spadek ich siły.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dodał gaz z zapalniczek do Coca-Coli. Momentalnie zastygł z wrażenia obserwując efekt
  2. Kiedy skończymy nosić maseczki? Łukasz Szumowski właśnie dał jasną odpowiedź obywatelom
  3. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  4. Urodziła dziecko, które było w "ciąży". Dzień po porodzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie
  5. Tadeusz Rydzyk krytykuje obostrzenia dotyczące kościołów. "Dla nas katolików ważniejsze jest zdrowie ducha"
  6. Produkt Lidla uznany za jeden z najlepszych na świecie. Już teraz sam możesz go spróbować

Następny artykuł