Zawał serca i 31-latki
fot. needpix.com
Autor Karol Zaborowski - 18 Października 2020

31-latka ignorowała swoje objawy. Mogła to przypłacić życiem

Zawał serca jest niezwykle podstępną chorobą, która dotyka niestety coraz młodsze osoby. Na własnej skórze przekonała się o tym 31-latka, która przez długi czas bagatelizowała sygnały wysyłane jej przez organizm.

Zawał serca jest jedną z głównych przyczyn zgonów nie tylko w Polsce. Specjaliści od dłuższego już czasu obserwują bardzo niepokojący trend w postaci coraz młodszych pacjentów, u których ta choroba została zdiagnozowana. Niestety objawy zawału mogą być łatwo zbagatelizowane, a nawet zdarza się, że w ogóle nie występują.

Nowe obostrzenia wchodzą już jutro. O czym trzeba będzie pamiętać?Nowe obostrzenia wchodzą już jutro. O czym trzeba będzie pamiętać?Czytaj dalej

31-latka zbagatelizowała objawy zawału serca

Alena Gerber jest modelką, aktorką i prezenterką telewizyjną. 31-latka nie stroniła od regularnej aktywności fizycznej, a także prowadziła zdrowy tryb życia. Mogłoby się wydawać, że w jej przypadku nie można mówić o żadnej niebezpiecznej chorobie, bo w końcu przestrzega wszelkich zaleceń profilaktycznych. Niestety nic bardziej mylnego.

Alena trafiła do szpitala w Monachium 20 września, uskarżając się na ból w klatce piersiowej i kołatanie serca. Jak potem sama przyznała na swoim profilu w mediach społecznościowych, objawy te towarzyszyły jej już od dłuższego czasu. 31-latka odczuwała też duszności, jednak nie powiązała tych objawów z chorobą serca.

Przeprowadzone w szpitalu badania wykazały, że 31-latka ma zawał serca. Diagnoza była dla niej niemałym zaskoczeniem, ponieważ nawet nie podejrzewała, że coś jej dolega. O wszystkim oczywiście poinformowała swoich fanów. Na szczęście w tym wypadku nie doszło do tragedii, a wprowadzone leczenie przynosi widoczne rezultaty.

Dzisiaj grzeje: 1.Które choroby współistniejące są najgroźniejsze przy COVID-19? Osoby, które na nie cierpią powinny uważać szczególnieo
2.Internauci przerobili Sasina na jednostkę miary. Niezwykle kreatywny pomysł, pękniesz ze śmiechu
3.Pilny apel Ministra Zdrowia do wszystkich Polaków. "Jestem przerażony"

- Jestem na dobrej drodze, chociaż wiem, że wszystko się jeszcze może wydarzyć – wyznała Alena Gerber w rozmowie z niemiecką gazetą Bild.

Jak podaje portal abczdrowie.pl, serce modelki nie uległo trwałym uszkodzeniom. Alana zaznaczyła też, że od teraz będzie częściej słuchać swojej intuicji i reagować, gdy tylko zauważy jakąś niepokojącą zmianę w swoim organizmie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miejsce na świecie, gdzie udało się zapanować nad epidemią. Twierdzą, że wygrali, do niedawna cieszyli się tłumami turystów
  2. Już niedługo tankując auto możesz się nieźle zdziwić. Wprowadzenie restrykcji wpłynie też na stacje paliw
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Polacy ustawiają się w kolejkach po konkretne produkty. Ich skład nie pozostawia wątpliwości

Następny artykuł