Zawał serca: nietypowy objaw
Autor Karol Zaborowski - 23 Października 2019

Nietypowy objaw zwiastujący zawał serca. Nigdy go nie lekceważ

Zawał serca jest jedna z najczęstszych przyczyn zgonu w naszym kraju. Wiele osób, które go przeszło, nawet nie podejrzewało, że mogą mieć problemy z sercem. Niestety znaki ostrzegawcze wysyłane nam przez nasz organizm są często bagatelizowane.

Zawał serca każdego roku doprowadza do śmierci tysięcy osób. Niestety z każdym rokiem ilość osób zmagających się z problemami układu krwionośnego rośnie w zatrważającym tempie. Duży wpływ na taki stan rzeczy mają nasze nawyki żywieniowe, które niestety nie należą do najlepszych. Nadwaga i używki zwiększają znacząco prawdopodobieństwo wystąpienia u nas zawału.

Naukowcy ostrzegają również przed objawem, który stanowić może zapowiedź przyszłych problemów zdrowotnych. Najgorsze jest to, że często go bagatelizujemy i nie reagujemy na czas. Co więcej, czasami nawet ciężko powiązać go z chorobami serca.

Jej córka konała w hospicjum. Mama w tym czasie robiła obrzydliwą i bezczelną rzeczJej córka konała w hospicjum. Mama w tym czasie robiła obrzydliwą i bezczelną rzeczCzytaj dalej

Nieprzyjemny zapach z ust prowadzi do zawału

Choć brzmi to niewiarygodnie, to naukowcy po przeprowadzeniu szczegółowych badań nie mają wątpliwości, że to, w jaki sposób dbamy o naszą jamę ustną, ma znaczący wpływ na problemy kardiologiczne.

Nieprzyjemny zapach z ust utrzymujący się nawet po umyciu zębów wskazuje, że najwyższa pora wybrać się do dentysty. W takiej sytuacji może się okazać, że niektóre z naszych zębów mogą wymagać pilnego leczenia. Absolutnie nie powinniśmy odkładać tego w czasie, ponieważ szkodzi to naszemu zdrowiu, a także naraża na bolesną terapię u stomatologa.

Jak donosi portal Wp.pl, badacze wykazali, że bakterie rozwijające się w przypadku próchnicy, mogą wraz z postępem choroby przenikać do naszego krwiobiegu. Tam natomiast osadzają się na ściankach naszych żył i tętnic. Kiedy układ odpornościowy wykryje obecność bakterii, zaczyna je atakować, a to prowadzi do tworzenia się blaszek miażdżycowych.

Jeżeli zmiana miażdżycowa rozwinie się w obrębie naczyń wieńcowych, to wraz z upływem czasu będzie stopniowo blokować przepływ przez nasze tętnice sercowe. Miażdżyca jest najczęstszą przyczyną zawału mięśnia sercowego i najczęściej kojarzona jest ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu. Niestety jak udało się ustalić specjalistom, może do niej prowadzić również nieodpowiednia higiena jamy ustnej.

Dlatego też tak ważne jest, aby myśląc o profilaktyce zawału serca, powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na to, co jemy, ale również regularnie odwiedzać naszego dentystę. Oszczędzi to nam nie tylko niepotrzebnego bólu podczas borowania, ale zapewni także dłuższe i zdrowsze życie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Odkłada się w płucach i może prowadzić do astmy. Przełomowe odkrycie
  2. Objawy guza mózgu, których nigdy nie powinieneś lekceważyć
  3. Sanepid alarmuje. Blisko 30 procent przedszkolaków jest zainfekowanych

Następny artykuł