Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem
pixabay
Autor Barbara Bujar - 25 Października 2020

Oficjalne. Legenda polskiej piłki nożnej zarażona

Zbigniew Boniek opublikował w mediach społecznościowych niepokojący wpis. Prezes PZPN podzielił się z obserwatorami najnowszymi informacjami na temat swojego zdrowia. Okazało się, że testy potwierdziły u niego zakażenie koronawirusem. Mężczyzna zdradził, jak się czuje i wystosował ważny apel.

Zbigniew Boniek to kolejna osoba, która w ostatnim czasie została zakażona koronawirusem. W Polsce potwierdzonych przypadków jest niestety coraz więcej. Tylko w niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 11 742 chorych pacjentach. Rośnie także liczba zgonów.

W ciągu ubiegłej doby zmarło 87 zakażonych osób. 4 z nich nie miały żadnych schorzeń współistniejących. Oznacza to, że dane znów poszybowały w górę. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono już 253 688 zakażeń oraz 4 438 ofiar śmiertelnych.

Naukowcy przewidują, że COVID-19 stanie się chorobą endemiczną. Co to oznacza?Naukowcy przewidują, że COVID-19 stanie się chorobą endemiczną. Co to oznacza?Czytaj dalej

Zbigniew Boniek ma koronawirusa. Prezes PZPN apeluje do Polaków

Koronawirus może zaatakować każdego, niezależnie od wieku czy płci. Od dawna mówi się jednak o tym, że w szczególnym niebezpieczeństwie są osoby starsze. W związku z tym grupa osób, które ukończyły 60. rok życia, powinny zachowywać szczególną ostrożność.

Jak informuje Onet, 64-letni Zbigniew Boniek od początku epidemii doskonale zdawał sobie sprawę z panującego zagrożenia. Z tego względu kilkukrotnie apelował o przestrzeganie obostrzeń i stosowanie się do zaleceń rządu. W pewnym momencie napisał nawet na Twiterze, że nie są one już tylko podpowiedzią, ale rozkazem.

Niestety, w niedzielę okazało się, że choroba nie ominęła także jego. 25 października prezes PZPN opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym poinformował fanów o otrzymaniu pozytywnego testu na obecność koronawirusa. Nawiązał w nim także do swojego samopoczucia.

- Niestety, mnie też dopadł COVID-19. Czuję się dobrze, i mam nadzieje, że szybko zobaczymy się na stadionach – napisał na Twitterze.

Przy okazji udzielania informacji o potwierdzonej chorobie Zbigniew Boniek postanowił zaapelować również do swoich obserwatorów. Za pomocą jednego krótkiego zdania poprosił ich o zachowanie ostrożności i troskę o zdrowie.

- Dbajcie o siebie, zdrowie jest jedno – dodał.

Dzisiaj grzeje: 1.WHO ostrzega. "Świat znalazł się w krytycznym punkcie"
2.Stało się, nad Bałtykiem skończyły się przelewki. Wszystko stracili w mgnieniu oka. Mają już dość
3. Na jej pępku pojawił się guzek. Nie miała pojęcia, że jest to objaw niebezpiecznej choroby

Trzecia fala pandemii może być jeszcze groźniejsza? Niepokojące doniesieniaTrzecia fala pandemii może być jeszcze groźniejsza? Niepokojące doniesieniaCzytaj dalej

Przypomnijmy, że od soboty 24 października cała Polska objęta jest czerwoną strefą. W związku z tym Polacy powinni stosować się do takich obostrzeń jak zasłanianie nosa i ust w każdej przestrzeni publicznej, utrzymywanie bezpiecznego dystansu społecznego oraz przestrzeganie wyznaczonych limitów. Wszystkie szczegółowe wytyczne znajdują się na oficjalnej stronie Ministerstwa Zdrowia.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczuNowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zadłużenie nie musi oznaczać końca, spora część Polaków może się uratować. Jest sposób, żeby uchronić się przed najgorszym
  2. Nagły zwrot akcji. Magda z "Rolnik szuka żony" już nie musi się niczego obawiać
  3. Wstydliwy problem, który może dotyczyć prawie połowy Polaków. Na szczęście istnieją proste sposoby na to, by się z nim uporać
  4. Ogromny protest przeciwko obostrzeniom w Warszawie. Uczestnicy otoczeni przez policję, użyto gazu
  5. Andrzej Duda publicznie przeprasza. Prezydent opublikował w sieci film ze szczerym wyznaniem
  6. Nowy objaw koronawirusa. Dotyczy oczu
  7. Niepokojące sceny pod warszawskimi kościołami, pojawiły się doniesienia o pobiciu. Są nagrania

Następny artykuł