Zbigniew Wodecki: udar mózgu jest diagnozowany u coraz młodszych osób
screen/youtube/Kultowe Rozmowy
Autor Karol Zaborowski - 13 Maja 2020

Zbigniewa Wodeckiego kochały miliony. Choroba, która go zabiła diagnozowana jest u coraz młodszych osób

Zbigniew Wodecki dla wielu osób był prawdziwym wirtuozem. Artysta nie tylko pięknie śpiewał, ale również grał na wielu instrumentach, a jego zdolności zachwyciły miliony słuchaczy. Niestety jego życie zakończyła choroba, którą lekarze diagnozują u coraz młodszych osób.

Zbigniew Wodecki jest autorem wielu wspaniałych piosenek, a jego twórczość na dobre zapisała się w historii polskiej muzyki. Od jego śmierci minęły już ponad dwa lata, a wiele osób nadal nie pogodziło się z tą wielką stratą. Muzyk niedługo przed swoją śmiercią przeszedł operację, po której niestety pojawiły się powikłania.

To właśnie one ostatecznie doprowadziły do śmierci artysty. Zbigniew Wodecki przeszedł rozległy udar mózgu, po którym wpadł w śpiączkę. Później rozwinęło się u niego zapalenie płuc, które dodatkowo osłabiło jego organizm. Teraz lekarze ostrzegają, że podobne problemy dotykają coraz młodsze osoby.

Wczoraj odnotowano rekordowy wzrost zachorowań na Śląsku. Hejterzy nie odpuszczająWczoraj odnotowano rekordowy wzrost zachorowań na Śląsku. Hejterzy nie odpuszczająCzytaj dalej

Zbigniew Wodecki zmarł przez chorobę, która dotyka coraz młodsze osoby

Udar mózgu powstaje na skutek niedokrwienia danej części tego narządu. Jej przyczyną może być zator w tętnicy lub jej pęknięcie nazywane wylewem. Objawy towarzyszące udarowi zależą od tego, która część mózgu została odcięta od tlenu. Najczęściej choroba pojawia się podczas snu, przez co pacjent dowiaduje się, że coś jest nie tak dopiero po przebudzeniu.

Jest to o tyle problematyczne, że w przypadku udaru najważniejszy jest czas pomiędzy pojawieniem się pierwszych objawów i udzieleniem pomocy medycznej. Skracając go, można ograniczyć nieodwracalne uszkodzenia mózgu. Specjaliści podają, że to właśnie udar jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności w naszym kraju. Dodatkowo to właśnie ta choroba stanowi przyczynę zgonu co dziesiątego Polaka.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów

2. Gwiazda TVP w fatalnej sytuacji, potrzebna pomoc. Do akcji musiała wkroczyć Elżbieta Jaworowicz

Jak podaje medonet.pl, lekarzy niezwykle niepokoi fakt, że udar jest diagnozowany u coraz młodszych osób. Dawniej występował praktycznie u osób starszych, jednak teraz na oddziałach neurologicznych widok 30-latka po udarze już nikogo nie dziwi. Ma na to wpływ wiele czynników podnoszących ryzyko wystąpienia udaru, do których zaliczamy palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze, otyłość brzuszną, czy też nieprawidłowa dieta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najtańszy, najszybszy i najpyszniejszy. Cudowny sernik bez sera, rewelacyjna receptura trafiła do sieci
  2. Nagranie z pobitym synem Michała Wiśniewskiego trafiło do sieci. Gwiazdor zaapelował w ważnej sprawie
  3. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  4. Urodziła dziecko, które było w "ciąży". Dzień po porodzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie
  5. Tadeusz Rydzyk krytykuje obostrzenia dotyczące kościołów. "Dla nas katolików ważniejsze jest zdrowie ducha"
  6. Ile zarabia kasjer w Biedronce? To coraz bardziej intratna posada, po podwyżkach pensja sporo wzrosła

Następny artykuł