Zbierają dary dla pacjentów. Wielu trafia do szpitala bez podstawowych artykułów

zbiórka dla pacjentów
unsplash.com/SJ Objio
Autor Natalia Niewczas02.12.2020

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach trwa zbiórka dla covidowych pacjentów. Wielu chorych trafia na oddział bez podstawowych środków higieny osobistej, a z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne niekiedy nie mogą dostarczyć ich nawet bliscy. Zbiórka to odpowiedź placówki na potrzeby pacjentów.

Zbiórkę artykułów przeprowadza Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach; ma ona pomóc dotkniętym koronawirusem pacjentom. Wielu z nich o zakażeniu nowym koronawirusem SARS-CoV-2 dowiaduje się nagle, co znacznie utrudnia, bądź całkowicie uniemożliwia spakowanie potrzebnych podczas hospitalizacji rzeczy osobistych. Bliscy nie zawsze mogą w takiej sytuacji interweniować - często sami przebywają bowiem na kwarantannie.

Episkopat wydał oświadczenie, wszystko już jasne. Co z kolędą w czasie epidemii?Episkopat wydał oświadczenie, wszystko już jasne. Co z kolędą w czasie epidemii?Czytaj dalej

Trwa zbiórka dla covidowych pacjentów

Zbiórka organizowana z pomocą radnych przez Wojewódzki Szpital Zespolony ma pomóc covidowym pacjentom, którym pośpiech często nie pozwala zabrać ze sobą na oddział najpotrzebniejszych artykułów. Wielu z nich dowiaduje się o chorobie nagle, a objawy zakażenia koronawirusem z godziny na godzinę stają się coraz bardziej dokuczliwe.

Jak podaje portal tvn24.pl, listę potrzebnych artykułów wyszczególnia kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. To rzeczy, jakich każdy z nas używa na co dzień.

- Środki higieny osobistej typu ręczniki papierowe, mydło, szampon, pasta i szczoteczki do zębów, niepsujące się produkty żywnościowe, woda. Można też dostarczyć jakieś pisma i krzyżówki do rozwiązywania - przekazuje Paweł Pabjan.

Zbiórka została zorganizowana z pomocą kieleckich radnych. Ich przedstawicielka przyznaje, że nie spodziewano się tak znaczącego odzewu.

- Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo wielu mieszkańców przynosi tu swoje rzeczy, niektóre firmy także wsparły. Zresztą to nie tylko kielczanie, ale też dawni mieszkańcy zamawiają przesyłki, żeby wesprzeć swoje dawne miasto - mówi Anna Kibortt.

Zbiórka kieleckiego szpitala trwa. Osoby, które chcą ją wesprzeć, wciąż mogą przekazywać dary do Domu Środowisk Twórczych (znajduje się w Pałacu Zielińskich w Kielcach).

Teksty wybrane dla Ciebie:

Naukowcy biją na alarm. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusaNaukowcy biją na alarm. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusaCzytaj dalej

Epidemia koronawirusa w Polsce nie ustaje, Ministerstwo Zdrowia codziennie przekazuje nowe raporty dotyczące sytuacji epidemiologicznej. W środę 2 grudnia resort potwierdził 13 855 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Jednocześnie ministerstwo przekazało przykre wieści o śmierci 609 chorych na COVID-19 pacjentów. Warto przypomnieć, że w naszym kraju stale zwiększa się również liczba ozdrowieńców - tylko 2 grudnia za wyleczonych uznano ponad 25 tys. osób.

Pierwszy kraj na świecie dopuścił do użycia szczepionkę na koronawirusa. Pacjenci dostaną ją w przyszłym tygodniuPierwszy kraj na świecie dopuścił do użycia szczepionkę na koronawirusa. Pacjenci dostaną ją w przyszłym tygodniuCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł