Zbiórka: rodzice Gabrysi walczą z hejtem
fot. siepomaga.pl/gabi
Autor Karol Zaborowski - 29 Grudnia 2019

Rodzice zmarłej Gabrysi nie mają nawet chwili spokoju. Na rodzinę wylała się fala hejtu

Zbiórka na leczenie Gabrysi zakończyła się sukcesem. Niestety już sama operacja, w której pokładano nadzieję na wyzdrowienie 15-latki, doprowadziła do jej śmierci. Teraz w najtrudniejszym momencie w swoim życiu, jej rodzice muszą się zmagać z falą hejtu.

Zbiórka pieniędzy na niezwykle drogie leczenie była jedyną nadzieją dla 15-letniej Gabrysi. Niestety żaden lekarz w Europie nie chciał się podjąć skomplikowanej operacji, która mogła uratować życie dziewczyny. W końcu znalazł się lekarz w USA, który zgodził się podjąć tego wyzwania. Niestety nie udało się.

Łącznie Polacy uzbierali 4 miliony złotych na uratowanie życia Gabrysi. Kiedy sam zabieg udał się, rokowania lekarzy były pomyślne i wszystko wskazywało na to, że 15-latka nareszcie odzyska zdrowie. Niestety w święta jej rodzice otrzymali najgorszą możliwą nowinę.

Paznokcie mogą wiele powiedzieć o naszym zdrowiu. Zmiana ich wyglądu może świadczyć o poważnych chorobachPaznokcie mogą wiele powiedzieć o naszym zdrowiu. Zmiana ich wyglądu może świadczyć o poważnych chorobachCzytaj dalej

Zbiórka na sprowadzenie ciała Gabrysi do Polski

15-latka zmarła w Boże Narodzenie czasu Amerykańskiego przez powikłania pooperacyjne. Jest to nadal potworny cios zarówno dla jej rodziny, jak i ludzi, którzy wsparli jej walkę o życie i trzymali kciuki za szczęśliwy finał tej historii.

Niestety w tym wypadku nie ma happy endu, a rodzice Gabrysi nawet nie mogą w spokoju przeżywać śmierci swojej ukochanej córeczki. Wszystko przez hejt, który pojawił się w internecie pod ich adresem.

Rodzice 15-latki chcą przetransportować jej ciało do Polski, co niestety również wiąże się z dużymi wydatkami, na które ich po prostu nie stać. Postanowili więc jeszcze raz poprosić o pomoc swoich rodaków. Nie sądzili nawet, z jaką reakcją internautów przyjdzie im się zmierzyć.

Niektórzy z komentujących zaczęli wręcz pisać, że skoro udało im się uzbierać 4 miliony na leczenie, to teraz rodzinę Gabrysi powinno być, stać na transport ciała do kraju. Inni zaczynają się przekrzykiwać odnośnie do tego, dlaczego takie leczenie jest aż tak kosztowne i że w sytuacji, kiedy operacja się nie powiodła, to pieniądze powinny wrócić do rodziców dziewczyny.

- To przecież mają uzbierane. Ale już niewierze w te zbierania, bo wiele było kłamstw i wyłudzania pieniędzy. Niektórzy mają sposób na zarabianie bez pracy. Nie pisze tu o wszystkich, ale coś to nie tak z tym zbieractwem - czytamy.

- Ktoś zarobił na tym miliony na całe życie a teraz proszą o co? - pisze jeden z internautów.

- Kiedyś było tak, że miało się 10 dzieci i przeżywały najsilniejsze, na siłę się nie trzymało na tym świecie cierpiących, za słabych istot, bo tak czy inaczej historia by się kończyła jak w przypadku tej dziewczynki, teraz wielkie odżałowania wasze komentarze nie zmienią tego, po prostu jesteście nieodpowiedzialni, przez was cierpią miliony dzieci za słabych biologiczne na życie w tej Jungle jaką tu tworzycie - czytamy w komentarzach.

Jak podaje portal popularne.pl, mama Gabrysi postanowiła odpowiedzieć na oburzające komentarze internautów, które można znaleźć w mediach społecznościowych. Jednak wciąż ciężko uwierzyć, że ktoś może wypisywać takie rzeczy do osób, które właśnie straciły swoje dziecko.

- WIADOMOŚĆ OD PANI ZDZISŁAWY DZIMIRA: Ci, którzy piszą złośliwe komentarze niech zamilkną i zajmą się sobą. Proszę sprawę pieniędzy: 950 000 dolarów, to cena za samą operację. Jeżeli komuś się wydaje, że jakiekolwiek pieniądze zostały i My mamy je do dyspozycji, to jest w błędzie. A jeżeli ktoś tak myśli niech przyleci i będzie w Naszej sytuacji. Niech zostawią Nasze dziecko w spokoju! PROSIMY O NIE UMIESZCZANIE POD TYM POSTEM JAKICHKOLWIEK KOMENTARZY. WSZYSTKIE ZOSTANĄ USUNIĘTE - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion
  6. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

Następny artykuł