Jakie efekty może przynieść nam 20 minut drzemki każdego dnia? Będziecie zaskoczeni

Zdrowie: zalety 20-minutowej drzemki
unsplash.com/bruce mars
Autor Barbara Bujar01.08.2020

Zdrowie człowieka zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest sen, podczas którego w organizmie dochodzi do wielu procesów regeneracyjnych. Odpoczywać możemy nie tylko w nocy. 20-minutowe drzemki, na które śmiało możemy pozwolić sobie w ciągu dnia, mogą skutkować naprawdę zaskakującymi efektami.

Zdrowie do bardzo ważny element, o który każdy z nas powinien troszczyć się codziennie. Istotną kwestię stanowi w tym temacie odpowiedni wypoczynek i skuteczna regeneracja organizmu. Bez tego nie funkcjonuje on prawidłowo, a samopoczucie człowieka znacznie spada, dlatego warto pamiętać o zalecanej ilości snu. W ciągu dnia także możemy pozwolić sobie na chwilę wytchnienia. 20 minut drzemki może okazać się doskonałym pomysłem, który przyniesie zaskakujące efekty.

Media obiegła smutna nowina. Nie żyje słynny dziennikarz sportowyMedia obiegła smutna nowina. Nie żyje słynny dziennikarz sportowyCzytaj dalej

Drzemka w zaskakujący sposób wpływa na zdrowie. Poznaj jej efekty

Większość osób jest przyzwyczajona do tego samego trybu życia, który pozwala na regenerację organizmu tylko raz w ciągu doby. Przestrzeganie zalecanej ilości snu, która według wielu ekspertów powinna wynosić około 7-8 godzin, jest bardzo dobrym nawykiem. Pamiętać należy jednak, że odpoczynek może stać się także elementem naszego funkcjonowania w ciągu dnia. Portal 5minutdlazdrowia.pl zgromadził kilka korzystnych efektów, które może przynieść 20-minutowa drzemka.

Chociaż 20 minut to niewiele czasu, może w zaskakujący sposób wpłynąć na nasz organizm. Praktykowanie drzemki, która trwa właśnie tyle czasu, znacznie zwiększy wydajność pracy. Jak podaje portal, taki efekt krótkiego odpoczynku został potwierdzony naukowo. Badania zostały przeprowadzone wśród osób, które ciągle pracowały oraz u tych, które wykonywały tę samą czynność, ale korzystały z drzemek. Wyniki jednoznacznie pokazały ogromną różnicę. Wydajność pierwszej grupy po czasie spadała, natomiast energia członków drugiej grupy wzrosła.

Sen bezdyskusyjnie zwiększa także naszą czujność oraz wpływa na poziom skupienia. Aby osiągnąć takie efekty, wystarczy 20 albo 40 minut drzemki w ciągu dnia. Dodatkowo chwila relaksu sprawi, że praca naszego mózgu stanie się wydajniejsza. Dzięki temu poprawi się pamięć robocza, która w pełni angażuje się, gdy organizm jest wypoczęty.

Może to zaskakujące, ale 20-minutowe drzemki korzystnie oddziałują także na prawidłowe działanie zmysłów. Praktykowanie regeneracyjnej czynności sprawi, że węch, smak, wzrok oraz słuch będą w dużo lepszej formie.

Dzisiaj grzeje: 1. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Niestety, nie żyje wielki Polak
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Najdroższe psy na świecie. Oczarowują swoim wyglądem i kosztują fortunę

Nie można zapomnieć też o tym, że sen poprawia ogólną kondycję naszego zdrowia. Osoby, które śpią tylko w ciągu nocy, a za dnia ciągle pracują, mają podwyższony poziom kortyzolu. Popularny hormon wpływa na stres, co może wiązać się z zaburzeniami układu odpornościowego albo zmniejszeniem się ilości innych hormonów, które są niezbędne w organizmie człowieka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje Andrzej Cisowski. Nic nie dało się zrobić, śmierć zabrała go młodo
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł