Wiele osób wyrzuca pestki winogron. Nie wiedzą, co tracą, ponieważ można wykorzystać je we wspaniały sposób

zdrowie: pestki winogron
pixabay manfredrichter
Autor Klaudia Gaicka02.08.2020

Zdrowie jest najważniejsze. Okazuje się, że pestki winogron, które większość z nas wyrzuca, są bardzo cenne. Lista ich dobroczynnych właściwości jest bardzo długa. Pestki pomogą ci zadbać nie tylko o twoje wnętrze, ale również o wygląd. Warto wiedzieć, co mają nam do zaoferowania.

Zdrowie jest bardzo ważne. Niewielu z nas ma pojęcie, jak przydatne, w dbaniu o nie, mogą okazać się pestki winogron. Lista korzyści, które możemy osiągnąć, jeżeli przestaniemy wyrzucać pestki, jest bardzo długa.

Wraz z drugą falą przyjdzie kolejny lockdown? Mateusz Morawiecki zabrał głosWraz z drugą falą przyjdzie kolejny lockdown? Mateusz Morawiecki zabrał głosCzytaj dalej

Zdrowie, a pestki winogron. Okazuje się, że te drobne ziarenka mają mnóstwo cennych właściwości odżywczych

Pestki winogron mają wiele właściwości zdrowotnych. Listę korzyści zaprezentował portal Krokdozdrowia.com. Pierwszą ważną grupą związków, które możemy znaleźć w pestkach winogron, są przeciwutleniacze. Związki fenolowe, tokoferol oraz proantocyjanidyny to nasi cenni sprzymierzeńcy. Pomagają dbać nie tylko o zdrowie tkanek i organów, ale również działają przeciwstarzeniowo. Witamina E, C i beta-karoten oddziaływają na nasz organizm jeszcze kilka dni po spożyciu pestek.

Badania dowodzą, że pestki winogron pomagają chronić organizm przed zanieczyszczeniami. Jest to szczególnie ważne dla osób, które na co dzień wdychają zanieczyszczone powietrze, np. takie, w których występuje dym papierosowy. Pestki występujące w winogronach pomagają usprawnić krążenie krwi, dzięki czemu m.in. istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia zakrzepów.

Portal donosi również o pozytywnym wpływie pestek na zapalenia i infekcje. Eksperci uważają, że pomagają one przy: problemach skórnych, zapaleniu zatok, zapaleniu jelita grubego, zapaleniu żołądka, infekcji dróg moczowych, zapaleniu stawów, a nawet zapaleniu skóry.

Pestki pomagają również w pielęgnacji kłopotliwych włosów. Nie tylko wzmacniają cebulki, ale również mogą zapobiec wypadaniu. Dzięki poprawieniu krążenia i wzmocnieniu naczyń krwionośnych włosy są dużo piękniejsze.

Przeciwutleniacze, o których wspominaliśmy wcześniej, działają również antynowotworowo. Niwelują ryzyko wystąpienia wielu różnych rodzajów raka, między innymi: raka skóry, piersi i prostaty.

Dzisiaj grzeje: 1. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Złożenie wniosku na bon 500 plus nie jest takie łatwe. Utrudnienia występują przy dzieciach niepełnosprawnych

Witamina E zawarta w pestkach ma bardzo dobry wpływ na wzrok. Wpływa na ostrość i jakość widzenia. Pestki okażą się wyjątkowo przydatne dla osób, które długo pracują przed komputerem. Pomagają zniwelować uczucie zmęczenia.

Nie tylko włosy, ale również skóra osoby, która spożywa pestki, powinna być w dużo lepszym stanie. Źródło donosi o tym, że pestki działają odmładzająco i regenerująco dzięki kolagenowi i resweratrolu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co myśli mężczyzna-ginekolog podczas badania pacjentki? Szczere wyznania lekarzy
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Ślub Jacka Kurskiego z Joanną znów doprowadził do burzliwego zamieszania. Pojawił się nowy problem, są zdjęcia
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł