Napar z 2 banalnych składników potrafi zdziałać cuda dla wątroby. Większość z nas ma je w kuchni, lecz nie wie, jaką posiadają moc

zdrowie: napar
unsplash Abby Boggier
Autor Klaudia Gaicka03.01.2021

Napar, który przywróci zdrowie Twojej wątrobie. Składniki znajdziesz w swojej kuchni lub najbliższym sklepie. Dzięki pietruszce i mięcie Twoja wątroba odetchnie z ulgą.

Wątroba jest organem, który w ogromnym stopniu przyczynia się do zdrowia całego organizmu. Warto zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele funkcji w naszym organizmie pełni, jest swego rodzaju fabryką.

Napar, który przewróci zdrowie twojej wątrobie. Składniki znajdziesz w swojej kuchni lub najbliższym sklepie

Aby przygotować drogocenny napar, który pomoże ochronić twoją wątrobę, będziesz potrzebować jedynie pietruszki i mięty. Należy bowiem pamiętać, że pomimo zdolności regeneracji, nasza wątroba nierzadko potrzebuje naszego wsparcia.

Chociaż apteki pękają w szwach od różnego rodzaju medykamentów, mających na celu wsparcie naszej wątroby, warto w pierwszej kolejności skorzystać z tego, co mamy we własnej kuchni.

Okazuje się bowiem, że te dwa tanie i banalne składniki mogą przynieść wiele dobrego dla nasze wątroby i reszty organizmu. Oprócz ceny i prostoty przemawia za nimi także dostępność. Przepis zaprezentował portal Krokdozdrowia.com.

Minister Zdrowia ogłosił ważną decyzję. Kolejna grupa osób z pierwszeństwem szczepieniaMinister Zdrowia ogłosił ważną decyzję. Kolejna grupa osób z pierwszeństwem szczepieniaCzytaj dalej

Produkty, których użyjemy do naparu, powinny być naturalne, bez żadnych sztucznych dodatków. Będziemy potrzebować dokładnie 1 łyżeczkę pietruszki (ok. 5 g), 1 łyżeczkę mięty oraz jedną szklankę wody (200 ml). Dla smaku i dodatkowych wartości odżywczych możemy dodać dwie łyżki stołowe soku z cytryny.

Wszystkie składniki należy umyć. Miętę i pietruszkę posiekać i dodać do wrzącej wody. Parzymy około 15-20 minut, a później odczekujemy jeszcze kolejne 10. Całość odcedzamy i dodajemy sok z cytryny.

Napój jest bardzo prozdrowotny, ponieważ zarówno pietruszka, jak i mięta, mają nam mnóstwo do zaoferowania. Pierwsza z nich zawiera liczne flawonoidy, beta-karoten oraz witaminy C i A. Pamiętaj, że jest także moczopędna i oczyszczająca.

Z kolei mięta działa odkażająco i przeciwzapalnie, a dodatkowo poprawia trawienie. Pomaga odciążyć wątrobę, szczególnie jeżeli ostatnie dni nie były dla niej najłatwiejsze.

Pamiętaj, że każda poważna zmiana diety powinna być skonsultowana ze specjalistą. Ma to największe znaczenie w przypadku pacjentów, którzy są przewlekle chory lub zażywają jakiekolwiek leki.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

>

Następny artykuł