Korzystanie z kuchenek gazowych źle wpływa na zdrowie
pixabay.com/PhotoMIX-Company
Autor Barbara Bujar - 4 Czerwca 2020

Używasz w domu kuchenki gazowej? Naukowcy mają dla Ciebie pilne ostrzeżenie

Zdrowie powinniśmy pielęgnować codziennie. Niestety nie każdy wie, że można je nieświadomie narazić, używając w domu kuchenki gazowej. Naukowcy, którzy postanowili zbadać ten problem, opublikowali niepokojące wyniki badań. Ostrzegają oni przed tą metodą gotowania i proponują alternatywne rozwiązania.

Kuchenka gazowa jest elementem wyposażenia w większości domów. Służy do częstego przygotowywania posiłków. Okazuje się jednak, że ten kuchenny element nie jest wcale bezpieczny. Według amerykańskich naukowców, używanie go może w bardzo niekorzystny sposób wpłynąć na nasze zdrowie. Kuchenka gazowa wytwarza niestety wiele szkodliwych związków.

Kobieta 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała, co ujrzała po drugiej stronieKobieta 3 razy przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała, co ujrzała po drugiej stronieCzytaj dalej

Kuchenki gazowe narażają nasze zdrowie na niebezpieczeństwo

Jak informuje portal webniusy.pl, kuchenki gazowe uwalniają dwutlenek węgla i dwutlenek azotu. Związki te są bardzo szkodliwe dla organizmu człowieka. Przebywanie więc w pomieszczeniu, w którym używany jest taki rodzaj kuchenki, może spowodować liczne choroby i alergie. Najczęściej problem pojawia się u dzieci, u których w konsekwencji wykrywana jest astma. Według naukowców takie miejsca w mieszkaniu są pięciokrotnie bardziej zanieczyszczone niż jego pozostałe części.

W związku z niebezpieczeństwem, jakie niesie za sobą używanie kuchenek gazowych, amerykańscy naukowcy postanowili przeprowadzić specjalne badania. Wyniki okazały się bardzo niepokojące. Członkowie Rocky Mountain Institute poinformowali, że w domach, gdzie na co dzień używana jest kuchenka gazowa, ryzyko astmy jest większe aż o 42 % niż tam, gdzie korzysta się z płyt elektrycznych lub indukcyjnych. Podali również informację o wzroście zachorowań w Australii. Z ich ustaleń wynika, że wśród chorych na astmę, 12,3% przypadków spowodowało korzystanie z kuchenki gazowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejna faza testów szczepionki. Próby będą przeprowadzane na dzieciach

2. PKO Bank Polski zapowiada nową odsłonę aplikacji. Ucieszą się w szczególności użytkownicy jednego telefonu

Z uwagi na otrzymane wyniki, eksperci odradzają używania sprzętu tego rodzaju. Proponują, aby wymienić go na płytę indukcyjną lub elektryczną. W przypadku braku takiej możliwości zalecają, by możliwie jak najczęściej wietrzyć zanieczyszczone przez kuchenkę gazową pomieszczenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Polskę czeka ogromna katastrofa". Słowa znanego eksperta budzą grozę
  2. Danuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasów
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Piotr Żyła został publicznie oskarżony przez Justynę Żyłę. Padły mocne zarzuty, w które aż ciężko uwierzyć

Następny artykuł