zdrowie: czarci pazur
Fot. Flickr.com/Tee La Rosa
Autor Klaudia Gaicka - 4 Sierpnia 2020

Nasze babcie używały go do leczenia wielu dolegliwości. Jednak nie wszyscy mogą z niego korzystać

Zdrowie jest bardzo ważne. Jeden ze sprawdzonych babcinych specyfików pomoże ci uleczyć wiele chorób. Czarci pazur, bo o nim mowa, znany jest w medycynie naturalnej od wieków. Obecne jego prozdrowotne działanie jest już udowodnione wieloma badaniami.

Zdrowie jest bez wątpienia najważniejsze. Każdemu z nas zależy na tym, aby utrzymać je jak najdłużej. Wielu ekspertów popiera naturalne rozwiązania, które mogą pomóc nam poradzić sobie z różnymi schorzeniami lub sprawić, że do nich nie dojdzie. Hakorośl rozesłana, zwana w medycynie naturalnej czarcim pazurem, ma mnóstwo prozdrowotnych właściwości, z których możemy skorzystać.

Twierdzi, że zna prawdę o koronawirusie. Porażające słowa uciekinierki z ChinTwierdzi, że zna prawdę o koronawirusie. Porażające słowa uciekinierki z ChinCzytaj dalej

Zdrowie, a czarci pazur. Poznaj jego "magiczne" właściwości

Jak podaje portal Onet.pl, czarci pazur zawiera flawonoidy, które pomagają nam dbać o zdrowie całego organizmu. Przede wszystkim zwalczają wolne rodniki, ale nie tylko. W roślinie odnotowano występowanie pochodnych luteoliny oraz kemferolu. Kemferol wykazuje lekkie działanie przeciwskurczowe, a luteolina jest moczopędna. Eksperci upatrują się w niej dodatkowo działań nasercowych, jednak nie zostały one w stu procentach potwierdzone.

Zawarte w hakorośli fenolokwasy to kwas cynamonowy i jego pochodna – kwas kawowy i kwas cholorogenowy. Działają żółciopędnie, dzięki czemu wspomagają trawienie oraz bakteriostatycznie. Ponadto udowodniono, że kwas chlorogenowy zatrzymuje przemiany kwasu GABA w ośrodkowym układzie nerwowym, dzięki czemu działa przeciwdrgawkowo.

Irydoidy obecne w roślinie to przede wszystkim harpagozyd. Działa on przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Eksperci twierdzą nawet, że jego działanie jest porównywalne do działań leków.

Dodatkowo w czarcim pazurze możemy znaleźć β-sitosterol i stigmasterol oraz ich glukozydy. Obniżają poziom cholesterolu we krwi, działają przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Dodatkowo hamują rozwój nowotworów.

Dzięki wymienionym składnikom czarci pazur wspomaga leczenie wielu chorób. Jego działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne przypomina działanie kortyzonu i fenylobutazonu, czyli znanych leków, które przynoszą pacjentom ulgę w bólu i zmniejszają stany zapalne.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Wystarczył zaledwie miesiąc. Już 14 tys. Polaków zgłosiło się po 5 tys. zł, też możesz do nich dołączyć

Zanim wypróbujemy czarci pazur, musimy wiedzieć, że istnieją poważne przeciwwskazania do jego stosowania. Mowa przede wszystkim o obecności wrzodu żołądka lub dwunastnicy. Czarci pazur wchodzi też w interakcje z różnymi lekami, przed wypróbowaniem go trzeba skonsultować się z lekarzem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Popularna wędlina wycofana ze sklepów. GIS pilnie ostrzega, pod żadnym pozorem jej nie jedzcie
  2. Nie żyje lokalny, zasłużony polityk. Zmarł przedwcześnie w tragicznych okolicznościach, szczegóły zasmucają
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł