Żyworódka rewelacyjnie wpływa na zdrowie. Wystarczy żuć ją przez 15 min, by przekonać się o jej efektach
unsplash.com/_Alicja_
Autor - 6 Czerwca 2020

Wystarczy je żuć przez 15 minut. Liście żyworódki mają niesamowite właściwości

Zdrowie to stan, na który pracujemy całe życie. Dzięki niektórym roślinom możemy cieszyć się znacznie lepszym samopoczuciem. Pacjenci, którzy wypróbowali właściwości żyworódki określają ją mianem "leku na wszystko".

Zdrowie można polepszyć poprzez wybór prawidłowego stylu życia, na który składa się przede wszystkim odpowiednie odżywianie i aktywność fizyczna. Nie od dziś wiadomo, że wiele roślin ma silne działanie prozdrowotne, a ludzie, którzy z nich korzystają cieszą się doskonałym zdrowiem do późnych lat.

Doskonałym przykładem takiej rośliny jest żyworodka. Jest ona prawdziwą skarbnicą witaminy C, a także mikro oraz makroelementów. Wystarczy wziąć do ust kawałek umytego liścia tej rośliny, by przekonać się o jej prozdrowotnych właściwościach.

Media obiegła straszna wiadomość. Nie żyje najmłodszy ozdrowieniecMedia obiegła straszna wiadomość. Nie żyje najmłodszy ozdrowieniecCzytaj dalej

Żyworódka rewelacyjnie wpływa na zdrowie. Wystarczy żuć ją przez 15 min, by przekonać się o jej efektach

Żyworódka to roślina, która wykazuje właściwości regenerujące, przeciwzapalne i immunostymulujące. Stosując okłady z liści żyworódki oraz pijąc soki konserwowane spirytusem, możemy wyleczyć choroby dróg oddechowych, złagodzić bóle reumatyczne, a także pozbyć się trądziku. Nie bez powodu ludzie, którzy poznali jej niesamowite właściwości nazywają ją “lekiem na wszystko”.

By przekonać się o korzyściach płynących ze stosowania żyworódki, wystarczy wziąć do ust kawałek umytego liścia tej rośliny. Warto to zrobić w wielu kryzysowych sytuacjach. Jak podaje portal kobieta.onet.pl, związki zawarte w żyworódce zabijają bakterie, m.in. paciorkowce i gronkowce, a także wirusy i grzyby. Roślina ta ma silne działanie regenerujące, przeciwzapalne, oraz wzmacniające odporność. Żyworódka zawiera ponadto spore ilości witaminy C, cynk, potas, wapń i żelazo.

Ponadto żyworódka jest bardzo skuteczna w zwalczaniu nieświeżego oddechu, zapalenia dziąseł, paradontozy, zapalenia migdałków, problemów z gardłem, oraz bólu zębów. By zlikwidować dolegliwość, wystarczy umyty i osuszony fragment liścia wziąć do ust i żuć przez ok. kwadrans.

Roślina pomaga również w leczeniu anginy, zapalenia oskrzeli, wrzodów żołądka i zgagi, jednak w tych dolegliwościach lepiej korzystać z soku z żyworódki. Napój sprawdzi się również w chorobach skóry: trądziku, egzemach i oparzeniach. W przypadku tych ostatnich sokiem smarujemy zmiany na skórze.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Koronawirus uderzył również w rynek drobiu. Efekt widać w szokujących cenach kurczaka

Żyworódkę warto mieć w domu tym bardziej że jest ona bardzo prosta w uprawie. Roślina ta dobrze znosi suszę, zaszkodzić jej za to może nadmiar wody. Latem wystarczy podlewać ją raz w tygodniu, zimą zaś raz na dwa tygodnie.

Pamiętajmy jednak, by nie korzystać z nawożenia, jeśli żyworódkę chcemy wykorzystać w celach leczniczych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund

Następny artykuł