Zdrowie: wpływ limonki na nasz organizm
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 7 Stycznia 2020

Chroni przed miażdżycą i wspomaga wchłanianie żelaza. Kosztuje zaledwie kilka złotych

Zdrowie dla wielu osób jest jedną z nadrzędnych wartości. Dlatego też warto wiedzieć, jak to, co jemy, wpływa na nasze zdrowie. Często nie doceniamy owoców i warzyw, które można znaleźć w wielu sklepach.

Specjaliści zalecają, że aby zadbać o zdrowie nasza dieta powinna się składać głównie z owoców oraz warzyw. Oczywiście nie można zapominać również o innych produktach, które również niosą ze sobą wiele korzyści. Jednak często nawet nie jesteśmy świadomi tego, jak niektóre niepozorne owoce, mają gigantyczny wpływ na nasze zdrowie.

Jedną z nich jest, chociażby limonka. Polacy znacznie częściej korzystają z jej żółtej siostry, czyli cytryny, jednak to właśnie limonka powinna o wiele częściej witać na naszych stołach jako dodatek do dań. Zawarte w niej składniki chronią nas przed chorobami, a także wzmacniają wchłanianie innych istotnych elementów.

Produkty zapobiegające nowotworom. Warto włączyć je do swojej codziennej dietyProdukty zapobiegające nowotworom. Warto włączyć je do swojej codziennej dietyCzytaj dalej

Jak limonka wpływa na nasze zdrowie?

Często można usłyszeć, że to cytryna jest bogatym źródłem witaminy C. Owszem znajdziemy ją w niej, jednak raczej nie za dużo. To właśnie limonka jest o wiele lepszym źródłem tej witaminy. Sok z zaledwie jednego owocu dostarcza nam aż 22% dziennego zapotrzebowania na witaminę C. Dodatkowo ma niezwykle mało kalorii, bo jedynie 11.

Taka dawka witaminy C niesie ze sobą konkretne korzyści. Dużo się mówi o wzmocnieniu układu odpornościowego, ale to nie wszystko. Jak podaje portal abczdrowie.pl, witamina C poprawia również wchłanianie żelaza. Trzeba pamiętać, że to właśnie niedobór tego pierwiastka jest najczęstszą przyczyną anemii. Co więcej, zmniejsza ryzyko pojawienia się astmy.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ badania opublikowane przez czasopismo "Tropical Medicine& nternational Health" wykazały, że sok z limonki hamuje rozwój bakterii przecinkowca cholery. Dodatkowo udowodniono, że zmniejsza też nacieki tłuszczowe w tętnicach wieńcowych, które mogą prowadzić do rozwinięcia się miażdżycy. Podobne substancje znajdziemy również w skórce limonki, którą również można wykorzystać w kuchni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedno zdjęcie uratowało jej życie. Przez pewien szczegół dowiedziała się, że ma raka
  2. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  3. Nie żyje 19-letnia Alicja. Była podopieczną Kliniki Budzik
  4. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów
  5. Wzmacnia serce i opóźnia starzenie się organizmu. Można ją kupić w każdym sklepie za kilka złotych
  6. Z trumny dochodziły dziwne dźwięki, wtedy dokonano odkrycia. Kobieta urodziła dziecko w grobie

Następny artykuł