Zdrowie dla dobrego snu
Fot. pixabay.com/hans
Autor Klaudia Gaicka - 8 Maja 2020

Mikstura z octu jabłkowego i miodu ma zaskakujące działanie. Najlepiej pić ją przed snem

Zdrowie dla dobrego snu. Jak się okazuje, mikstura z octu i miodu ma pewne zaskakujące właściwości, pomaga leczyć bezsenność. Jeżeli miewasz problemy z zasypianiem, warto żebyś wypróbował tę metodę.

Zdrowie i uroda są dla większości z nas bardzo ważne. Zwłaszcza, że jedno zwykle wynika z drugiego. Każdego dnia dbamy o siebie i swój organizm, zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Dla utrzymania prawidłowego stanu organizmu niezbędna jest odpowiednio zbilansowana dieta oraz (a może nawet przede wszystkim) sen. Ponieważ to właśnie w czasie jego trwania, nasz organizm najintensywniej się regeneruje. Bezsenność dotyka wielu Polaków, eksperci odradzają jednak (w większości przypadków) korzystanie z chemicznych medykamentów. Wszystko dlatego, że są one silnie uzależniające. Organizm z czasem się na nie uodparnia, przez co potrzebujemy brać coraz większe dawki, aby zasnąć. Po kilku tygodniach (a czasem nawet dniach) takiej nieodpowiedzialnej kuracji można zapomnieć o śnie bez wspomagaczy.

11-latka z domu zastępczego jest w ciąży. Zaskakujące, kto okazał się być ojcem11-latka z domu zastępczego jest w ciąży. Zaskakujące, kto okazał się być ojcemCzytaj dalej

Zdrowie dla dobrego snu

Przy naturalnym leczeniu bezsenności wart wypróbować miksturę z octu jabłkowego i miodu. Taki odpowiednio przygotowany napój przeciwdziała bezsenności na kilka sposobów jednocześnie. Po pierwsze miód zwiększa stężenie serotoniny, tzw. Hormonu szczęścia. Serotonina (w przeciwieństwie do dopaminy) nie powoduje jednak szczęścia typowo wyskokowego, działa raczej relaksująco, odprężająco i wywołuje senność.

Ocet jabłkowy zawiera mnóstwo aminokwasów, przyczyniają się one to wytworzenia tryptofanu, który jest prekursorem zarówno serotoniny, jak i melatoniny. Ta druga odpowiada za prawidłowość naszego rytmu dobowego. Nie poleca się jednak łykania jej, jako samodzielnego specyfiku. Organizm przyzwyczaja się do niej, jak do cięższych leków, jeżeli jest podawana w czystej formie. Jak podaje portal Onet.pl, napój przygotowujemy, mieszając łyżkę octu z łyżką miodu, na koniec dodajemy pół szklanki ciepłej wody pitnej. Pijemy przed położeniem się spać.

Dzisiaj grzeje: 1.Krzysztof Jackowski twierdzi, że wie gdzie jest Kacperek. Jasnowidz wskazał konkretne miejsce na mapie

2. Rząd wprowadzi kolejne zmiany? Minister zdradza ważne szczegóły

Szczególnie niebezpieczną grupą leków, przepisywanych jeszcze niekiedy na bezsenność przez niektórych lekarzy są benzodiazepiny. Leki te powinny być stosowane jedynie w ostateczności np. przy wystąpieniu psychozy i nigdy nie regularnie. Według wielu osób, które przypadkiem się od nich uzależniło, odstawienie ich, bywa gorsze od odstawienia ciężkich opioidów. Zdecydowanie lepszym wyborem we wspomaganiu snu są naturalne środki pozbawione poważnych efektów ubocznych.

  1. Niebywały wysyp grzybów w maju. Uważaj, żeby nie natknąć się na "palce diabła"
  2. Mama Kacperka udzieliła wywiadu. Ze szczegółami opowiedziała o zaginięciu ukochanego synka
  3. Meghan Markle zmieniła się nie do poznania. Widzowie byli zaskoczeni, gdy zobaczyli twarz żony księcia Harry'ego
  4. Najnowsze ustalenia dotyczące koronawirusa. Dotarł do Europy znacznie wcześniej niż zakładano
  5. Niepokojące wyznania lekarki na temat polskiej służby zdrowia. Rażące niedopatrzenia i procedury, które nie mają sensu
  6. Następny krok w otwieraniu granic. Polacy będą mogli pojechać do kolejnego kraju

Następny artykuł