zdrowie a pieprzyki
pixabay.com/orzalaga
Autor Natalia Niewczas - 7 Października 2020

Masz czerwone pieprzyki? W niektórych przypadkach zmiany wymagają pilnej konsultacji z lekarzem

Zdrowie człowieka wymaga odpowiedniej dbałości. Czasem nawet to, co wydaje się zupełnie nieszkodliwe, w rzeczywistości może wymagać lekarskiej interwencji. Potwierdzają to występujące na skórze czerwone pieprzyki - niektóre zachodzące w nich zmiany powinny niepokoić.

Zdrowie to dla niektórych najcenniejszy skarb. Pacjenci, którzy dbają o nie na co dzień doskonale wiedzą, że niekiedy nawet te niepozorne zmiany powinny skłonić do wizyty u lekarza. Doskonałym tego przykładem są czerwone pieprzyki, które często wznoszą się nad powierzchnię skóry. Choć zmiany z reguły nie stanowią powodu do niepokoju, w niektórych przypadkach powinny skłaniać do wizyty w lekarskim gabinecie.

Papież Franciszek zwrócił się bezpośrednio do Polaków. Ma do nas wielką prośbęPapież Franciszek zwrócił się bezpośrednio do Polaków. Ma do nas wielką prośbęCzytaj dalej


Dbanie o zdrowie to także zwracanie uwagi na szczegóły


Samo wystąpienie czerwonych pieprzyków nie oznacza, że zdrowie lub życie pacjenta jest zagrożone. Czerwone znamiona to tak naprawdę nabyte naczyniaki. Ich pojawienie się na ciele ma związek z zachodzącymi w organizmie procesami starzenia.


Jak podaje portal krokdozdrowia.com, pierwsze czerwone pieprzyki pojawiają się na skórze najczęściej między 40 a 45 rokiem życia, choć mogą występować również u osób młodszych. Dają się zaobserwować między innymi na ramionach i klatce piersiowej. Co niezwykle ważne, te drobne, zabarwione na czerwono zmiany z reguły nie mają podłoża nowotworowego. Nie oznacza to jednak, że nie należy ich obserwować.


Istnieją sytuacje, w których pacjent powinien niezwłocznie pokazać czerwoną zmianę lekarzowi. Jeżeli czerwony pieprzyk szybko się rozrasta, ma nieregularny kształt lub wywołuje dyskomfort, warto skonsultować się ze specjalistą.


Innym niepokojącym sygnałem jest pojawienie się krwi. Jeżeli po dotknięciu czerwone znamię krwawi bądź boli, należy jak najszybciej umówić się na wizytę z lekarzem.

Dzisiaj grzeje: 1.Sanepid wydał pilne ostrzeżenie. Szkło, pleśń i martwe szkodniki w popularnym produkcie
2.Biedronka sama ujawniła. Jest okazja, Gang Fajniaków dostaniesz jeszcze szybciej
3.Dorota Gardias opowiedziała o swojej chorobie. Wiemy od kogo się zaraziła


Warto podkreślić, że pod żadnym pozorem nie należy podejmować prób samodzielnego usuwania pieprzyków domowymi sposobami. Znamiona zawsze powinny być usuwane przez posiadających odpowiednią wiedzę medyczną lekarzy - specjaliści korzystają z metody laserowej bądź chirurgicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media podały dramatyczne wiadomości, wszystkie ofiary śmiertelne są Polakami. Tragedia za granicą
  2. Znamy prognozę na nadchodzącą zimę. Gigantyczny wpływ globalnego ocieplenia, wszystko już jasne
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Ostatni dzwonek na najpyszniejsze przetwory pod słońcem. Jeden dodatek wynosi smak na kolejny poziom

Następny artykuł