zdrowie babcinymi sposobami
Fot. pixabay.com/ congerdesign
Autor Klaudia Gaicka - 8 Czerwca 2020

Triki zdrowotne, które stosowały nasze babcie. Warto skorzystać z ich mądrości

Zdrowie płynące z wiedzy naszych babć. Mowa o sposobach, które część z nas pamięta jeszcze z dzieciństwa, a które rzadko już są stosowane. To ogromna strata, ponieważ wiele z nich wciąż działa. Co więcej, są oparte jedynie o naturalne składniki. Warto je wypróbować.

Zdrowie jest na ogół domeną ludzi młodych. Jednak to właśnie ci starsi wiekiem znają najciekawsze sposoby na naturalną walkę z różnymi dolegliwości. Wiele z tego typów naturalnym elementów terapii pochodzi jeszcze z czasów starożytności.

Sąsiedzi usłyszeli krzyki małych dziewczynek. Gdy policja dotarła na miejsce, dokonała wstrząsającego odkryciaSąsiedzi usłyszeli krzyki małych dziewczynek. Gdy policja dotarła na miejsce, dokonała wstrząsającego odkryciaCzytaj dalej

Zdrowie płynące z wiedzy naszych babć

Choć przekazywane były od dawna z pokolenia na pokolenie, dziś coraz rzadziej się z nich korzysta. Tymczasem babcine sposoby w wielu schorzeniach są istotną konkurencją dla aptecznych leków. Co więcej, są naturalne, więc nie musimy obawiać się w ich składzie sztucznych dodatków.

Jak podaje portal Kobieceinspiracje.pl, miód może się okazać pomocny przy różnego rodzaju infekcjach gardła. Przede wszystkim działa antybakteryjnie, co pomaga skrócić czas infekcji występującej w jamie ustnej i gardle. Dodatkowo nawilżając gardło, sprawia, że odczuwamy dużo mniejszy ból. W przypadku kaszlu wypróbuj połączenie mleka z miodem i czosnkiem. Ten swego rodzaju przysmak wielu z nas pamięta jeszcze z dzieciństwa.

Na ból głowy, migreny oraz napięcie mięśniowe może okazać się skuteczna zwykła kostka lodu. Bynajmniej nie należy jej jeść, tylko… położyć na karku. Chłód powinien wpłynąć kojąco na nerwy, które się tam znajdują.

Opuchnięte, zmęczone stopy? Na też istnieje naturalny sposób. Jak się okazuje, połączenie sody i octu świetnie sprawdza się w pielęgnacji stóp. Stosowanie tego rodzaju kąpieli nie tylko zwalczy zmęczenie i opuchliznę, ale może również przyśpieszyć gojenie się odcisków oraz pomóc zahamować rozwój grzybicy.

Jak podaje wspomniany portal, czosnek pomoże nam się pozbyć nieestetycznych brodawek i kłykcin. Najlepiej pokroić go na plasterki (lub drobniej) i zalać wrzącą wodą. Kiedy napar odrobinę przestygnie, nasączamy nim wacik i przykładamy do brodawki. Aby zabieg był skuteczny, trzeba go powtarzać.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Polskie luksusowe produkty spożywcze i trunki. Z nr 6 możemy być wyjątkowo dumni

Przy infekcjach ucha dobrze sprawdzi się mieszanka alkoholu (np. wódki) z białym octem. Mieszamy oba składniki w stosunku 1:1, kroplę mieszanki wlewamy do ucha, po chwili odchylamy głowę, tak aby mogła wypłynąć.

Świeże ogórki pomogą nam zadbać o nasze uzębienie. Żucie ich wpływa korzystnie na szkliwo oraz delikatnie wybiela zęby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakrwawiona kobieta leżała w śmietniku. Chwilę wcześniej urodziła dziecko. Straszne
  2. Setki osób pojawią się dziś pod Pałacem Prezydenckim. Podobnego protestu jeszcze nie było, zaskakujące szczegóły
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Legendarny polski piłkarz skazany na karę pozbawienia wolności. Oskarżyła go własna żona, aż szczęka opada

Następny artykuł