Zdrowie: błąd podczas picia herbaty ma zły wpływ na organizm
pixabay_langll
Autor Damian Witoń - 8 Sierpnia 2020

Wiele osób popełnia poważny błąd przy piciu herbaty. Niestety ma bardzo zły wpływ na zdrowie

Zdrowie jest absolutną podstawą naszego życia. Większość z nas jest w stanie zrobić wiele, aby zachować je w dobrej kondycji przez jak najdłuższy czas. Wymaga to odpowiedniej wiedzy i konsekwencji. Ważne jest również unikanie błędów. Niestety mnóstwo osób nadal popełnia poważny błąd podczas picia herbaty.

Zdrowie jest jedną z najważniejszych wartości dla większości z nas. Niestety wiele osób docenia je dopiero wtedy, gdy przestaje być w najlepszej kondycji. Naszym zdaniem warto zamiast tego zadbać o nie jak najwcześniej, chociażby poprzez zdobycie wiedzy na temat nawyków, które negatywnie wpływają na nasz organizm. Jeden z nich dotyczy picia herbaty, będącej niezwykle popularnym napojem w naszym kraju.

Zaskakujące obostrzenia dotyczące wesel. Słowa Szumowskiego porażająZaskakujące obostrzenia dotyczące wesel. Słowa Szumowskiego porażająCzytaj dalej

Zdrowie a picie herbaty. Wiele osób popełnia wielki błąd, sięgając po ten bardzo popularny napój

Herbata jest dla wielu osób napojem, bez którego nie potrafią wyobrazić sobie normalnego dnia. Niestety nie wszyscy jeszcze wiedzą, że absolutnie nie powinno się jej pić na pusty żołądek. Grozi to podrażnieniem błony śluzowej żołądka, co w efekcie może przynieść nam problemy w postaci mdłości oraz bólu brzucha.

Warto również wiedzieć, że czarna herbata zawiera dużo garbników, które pobudzają śluzówkę układu pokarmowego. Efektem jest słabsze wchłanianie cennych dla naszego organizmu składników mineralnych, takich jak, chociażby potas czy magnez. Lepiej zatem nie popijać przyjmowanego pokarmu herbatą. Zamiast tego możemy wypić ją jakiś czas po posiłku.

Dzisiaj grzeje: 1. Zaskakujące obostrzenia dotyczące wesel. Słowa Szumowskiego porażają
2. W pół roku 142 tys. Polaków straciło dowód osobisty. Za brak grozi 5 tys. zł grzywny, a nawet ograniczenie wolności

Większość osób pije z rana czarną herbatę. Nie jest ona jednak najlepszym wyborem. Zamiast niej dobrze jest sięgać wtedy po herbatę zieloną. Zawiera bowiem więcej teiny, która likwiduje poczucie senności, zwiększa wydolność organizmu i poprawia koncentrację, co może okazać się niezwykle pomocne podczas zmagań z wyzwaniami, jakie przed nami staną w ciągu dnia.

Często popełnianym błędem jest również dodawanie do herbaty zbyt dużej ilości cukru. Niestety wpływa to negatywnie pracę trzustki, która z samego rana nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości insuliny. Jak podaje portal kobieta.dziennik.pl, efektem picia zbyt słodkiego naparu na początku dnia będą apatia i zmęczenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"
  2. Choć od lat prowadzi "Jeden z dziesięciu", nikt nie wie jaki jest w rzeczywistości. Prawdziwa twarz Tadeusza Sznuka
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. 16 lat temu Angelina Jolie adoptowała chłopca z Kambodży. Jak wygląda dzisiaj?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł