Naturalne, domowe mikstury na przeziębienie. Nasze babcie doskonale wiedziały, jak wzmocnić organizm

naturalnie wzmacnia zdrowie
pixabay.com/nastya_gepp
Autor Natalia Niewczas09.11.2020

O własne zdrowie warto odpowiednio się zatroszczyć, szczególnie w czasach epidemii. Sezon jesienno-zimowy to czas, w którym przeziębienie często rozkłada nas na łopatki. Na szczęście możemy skutecznie z nim walczyć - nasze babcie doskonale wiedziały, jak to zrobić.

W niektórych przypadkach w szybszym powrocie do zdrowia może pomóc sprawdzony, domowy sposób na przeziębienie. Gdy atakuje przeziębienie, a katar i kaszel nie dają chwili wytchnienia, czasami to właśnie naturalne domowe praktyki okazują się niezastąpione. Wśród babcinych prozdrowotnych mikstur znajdziemy między innymi syrop chrzanowy z miodem.

Ministerstwo Zdrowia przekazuje niezwykle ważny apel. Resort opublikował film, wobec którego trudno przejść obojętnieMinisterstwo Zdrowia przekazuje niezwykle ważny apel. Resort opublikował film, wobec którego trudno przejść obojętnieCzytaj dalej


Naturalne sposoby na szybki powrót do zdrowia


W trakcie przeziębienia nasze zdrowie i organizm wzmocni bazujący na naturalnych składnikach syrop chrzanowy z miodem i sokiem z cytryny. Jego przygotowanie jest dziecinnie proste.


Jak podaje portal portal.abczdrowie.pl, do przygotowania wyżej wspomnianej mikstury na bazie chrzanu potrzebujemy 200g startego chrzanu, szklankę zimnej wody, 200g miodu i 4 łyżki soku z cytryny. Najpierw należy wymieszać chrzan z cytryną i odczekać ok. godzinę - następnie substancję wyciskamy przez drobne sitko i dodajemy miód. Miksturę spożywamy po jednej stołowej łyżce rozcieńczonej w wodzie.


Chrzan jest zbawienny dla zdrowia, ma właściwości bakteriobójcze. Sporządzony z niego syrop rozprawi się z kaszlem i katarem; dodatkowo wzmocni organizm dzięki bogactwu fosforu, potasu i magnezu.


Innym babcinym przebojem na przeziębienie jest syrop z cebuli. Mikstura ta jest szczególnie przydatna w przypadku mokrego kaszlu, ułatwia bowiem odkrztuszanie.


W celu przygotowania wzmacniającej zdrowie mikstury należy pokroić kilka warzyw w piórka, a następnie układać w słoiku warstwami naprzemiennie z cukrem. Po kilku godzinach cebula puszcza sok, który można urozmaicić miodem. Zaleca się spożywanie jednej łyżki syropu kilka razy dziennie.


Kolejną naturalną propozycję na przeziębienie stanowi syrop z młodych pędów sosny. Mikstura ma działanie bakteriobójcze i wykrztuśne, pomoże szczególnie w przypadku chrypki i bólu gardła.

Dzisiaj grzeje: 1.Leki, które mogą pomóc w walce z koronawirusem. Dziś każdy powinien mieć je w domowej apteczce
2.Gigantyczny nowofundland próbuje wdrapać się kobiecie na kolana. Nie wszystko poszło po jego myśli
3.Utrata węchu wcale nie musi oznaczać koronawirusa. Może być objawem innej choroby

Czy kichanie jest objawem zakażenia COVID-19? Eksperci rozwiewają wątpliwościCzy kichanie jest objawem zakażenia COVID-19? Eksperci rozwiewają wątpliwościCzytaj dalej


Cała trudność przygotowania syropu z pędów sosny polega na tym, że potrzebne do jej przygotowania pędy należy zbierać wiosną, gdy mają najwięcej soku. Gdy mamy niezbędny składnik, pozostaje jedynie układać naprzemiennie warstwy pędów i cukru.

Tak przygotowany specyfik odstawiamy na parę dni, następnie przelewamy syrop do butelki. Miksturę można stosować w roli dodatku do herbaty bądź naparu z ziół lub pić jedną łyżeczkę syropu 3 razy dziennie w razie choroby.

Reżyser o ostatnim spotkaniu z Anną Przybylską. Choroba zmieniła aktorkę nie do poznania, ciężko powstrzymać łzyReżyser o ostatnim spotkaniu z Anną Przybylską. Choroba zmieniła aktorkę nie do poznania, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na ogrzewaniu można oszczędzać. Pod warunkiem, że pamięta się o kilku kwestiach
  2. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  3. Lekarka ponownie zarażona koronawirusem. "Wydawało mi się, że jest to mało możliwe"
  4. Może być już za późno na restrykcje? Niepokojący scenariusz specjalistów
  5. Fatalne wieści dla tysięcy Polaków. Kolejny sąsiedni kraj zamyka granice
  6. Takiego gola jeszcze nie widzieliście. Absurdalny samobój w hicie Ekstraklasy, Artur Boruc tylko patrzył
  7. Pijany kierowca wjechał w słup. Policjanci zamarli, gdy zorientowali się, kogo zatrzymali

Następny artykuł