zdrowie: woda na czczo
fot. https://pixabay.com/ cocoparisienne
Autor Klaudia Gaicka - 10 Lipca 2020

Pij ciepłą wodę na pusty żołądek każdego dnia. Twój organizm będzie Ci wdzięczny, efekty dostrzeżesz bardzo szybko

Zdrowie to podstawa życia. Chcąc usprawnić swój metabolizm i odczuć inne pozytywne efekty, każdego dnia sięgaj po ciepłą wodę. Wypita na pusty żołądek pomoże ci zadbać o zdrowie wielu układów organów. Eksperci radzą, ile wody powinniśmy spożywać każdego dnia.

Zdrowie jest najcenniejszym co mamy. Niezależnie od innych dóbr, bez zdrowia nie można być pewnym jutra. Dlatego tak ważne jest, abyśmy każdego dnia o nie dbali.

Codzienne życie, zwłaszcza to w dużych miastach, dostarcza naszemu organizmowi wiele toksyn, z którymi musi sobie radzić. Im zdrowszy organizm, tym radzi sobie lepiej.

Ochroniarz po latach wyjawił prawdę na temat Michaela Jacksona. Co działo się w jego willi?Ochroniarz po latach wyjawił prawdę na temat Michaela Jacksona. Co działo się w jego willi?Czytaj dalej

Zdrowie to woda. Pij każdego dnia ciepłą wode, efekty tego, odczuje cały twój organizm

Nie bez przyczyny mówi się „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Prawidłowe funkcjonowanie naszych układów narządów ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie.

Woda jest niezbędnym dla życia składnikiem każdego żywego organizmu. Stanowi około 60-70% całej masy dorosłego człowieka, a noworodka, nawet ponad 80%. Chociaż wszyscy dobrze wiemy, jak jest ważna, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak destrukcyjny bywa jej niedobór.

Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, eksperci radzą, aby zamiast pić 3 litry dziennie, jak każą media, kierować się swoją masą ciała i odczuwanym pragnieniem.

Każdy z nas powinien wypijać każdego dnia około 30 - 40 ml wody na każdy kg. masy ciała. Prosto licząc, osoba, która waży 60 kg, powinna wypijać 1800 - 2400 ml wody.

Warto podkreślić, że ten zakres jest jedynie ogólny. Oczywiste jest, że osoby bardziej aktywne fizycznie, które mocniej się pocą, powinny wypijać więcej. Podobnie sprawa wygląda w przypadku, kiedy odczuwamy pragnienie. W żadnym wypadku nie powinno się sobie odmawiać picia wody.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiemy co od września czeka polskich uczniów. Minister Edukacji zabrał głos

2. 80 złotych i L4 w kilka minut. W internecie kwitnie handel zwolnieniami chorobowymi na żądanie

Ciepła woda wypita na czczo pomoże nam w wielu ważnych kwestiach. Przede wszystkim przyspieszy przemianę materii i może strawić zalegające tłuszcze. Ponadto wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie i ułatwi detoksykację organizmu. Jeżeli zależy nam na wzmocnieniu tego efektu, do wody możemy dodać plasterek cytryny lub limonki. Witamina C, zawarta w owocach, jest silnym antyoksydantem, czyli wykazuje działanie przeciwnowotworowe.

Co więcej, picie ciepłej wody może bardzo pomóc przy bólach menstruacyjnych. Poprawienie samopoczucia i krążenia są efektem lepszego przepływu krwi. Zdecydowanie warto wypróbować ten sposób, zanim sięgniemy po leki przeciwbólowe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zawaliła się klatka schodowa kamienicy na Pradze-Północ
  2. W końcu, Jarosław Kaczyński niestety będzie musiał przeprosić. Zapadł prawomocny wyrok sądu, który go do tego zmusi;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Piękna polska siatkarka skąpana w górskim jeziorze. Cudowne widoki i jeszcze piękniejsza figura (FOTO)

Następny artykuł