Zdrowie: koktajl oczyszczający jelita
Autor Karol Zaborowski - 11 Stycznia 2020

Koktajl, który oczyszcza jelita. Najlepiej pić go przed snem

Dbając o zdrowie nie możemy zapominać o naszych jelitach, które przez niektórych specjalistów nazywane są drugim mózgiem. Niestety przy złej diecie odkładają się w nich resztki pokarmowe, które są bardzo szkodliwe dla naszego organizmu.

Na nasze zdrowie składa się wiele czynników i każdy z nich jest równie ważny. Trzeba pamiętać nie tylko o odpowiedniej ilości ćwiczeń fizycznych, ale i odpowiedniej diecie, która zapewni nam wszelkie niezbędne składniki odżywcze oraz witaminy i minerały. Jednak to nie wszystko, ponieważ nasz organizm wymaga też odpowiedniego oczyszczania.

Często można usłyszeć o przepisach lub pojedynczych produktach, które pomagają się pozbyć z naszego ciała szkodliwych toksyn. Niestety już rzadziej się mówi o złogach pokarmowych, które potrafią zalegać w naszych organizmach. W takich sytuacjach przydatne okazują się koktajle przygotowane ze składników, które pobudzą nasz układ pokarmowy i wspomogą jego oczyszczanie.

Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzieńPrzez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzieńCzytaj dalej

Koktajl, który wspomoże nasze zdrowie

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że nasze jelita mają długość nawet 7 metrów. Na tak ogromnej przestrzeni potrafi się odłożyć nawet kilka kilogramów resztek pokarmowych, które podtruwają nas od środka. Duży wpływ na ich odkładanie ma dieta i niestety wiele najpopularniejszych potraw w naszym kraju nie działa najlepiej na kondycję naszych jelit.

Chcąc zadbać o ich odpowiednią pracę i nasze własne zdrowie powinniśmy starać się, aby tych resztek było w naszym ciele jak najmniej. Pomocny może się okazać koktajl, który bez większych problemów można przygotować w swoim domu. Jak podaje portal abczdrowie.pl, do jego przygotowania potrzebujemy obranej ze skórki cytryny, garść natki pietruszki, łyżeczkę cynamonu, łyżeczkę startego imbiru, łyżeczkę octu jabłkowego, łyżkę mąki lnianej oraz 100 mililitrów kefiru.

Te składniki nie znalazły się w przepisie bez powodu. Zawarte w nich substancje wspomagają pracę układu pokarmowego oraz pomagają w jego oczyszczaniu. Dodatkowo kefir dzięki zawartym w nim bakteriom pomaga odbudować naszą naturalną florę jelitową. Istotny jest też zawarty w niektórych składnikach błonnik, który pomaga zarówno na oczyszczanie jelit, jak i wzdęcia inne nieprzyjemne dolegliwości trawienne.

Chcąc przygotować sobie taki zdrowotny koktajl, wystarczy wrzucić wszystkie wymienione powyżej składniki do blendera i miksować je do uzyskania jednolitej masy. Najlepiej jest go pić przed snem. Oczywiście sam koktajl nie załatwi za nas całej sprawy, jednak stanowić może doskonałe wsparcie przy prowadzeniu zdrowego trybu życia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myjesz kurczaka przed gotowaniem? Nigdy tego nie rób, FDA ostrzega. Możesz się zatruć
  2. Anna Jantar byłaby zachwycona. Wnuczka odziedziczyła cechy babci i mamy
  3. Z ostatniej chwili: nie żyje członek i autor tekstów legendarnego zespołu
  4. Objawy raka gardła. Łatwo je pomylić ze zwykłym przeziębieniem
  5. Wczesne objawy nowotworów. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Pokonały ich choroby, które mogą zagrażać każdemu. Najwięksi aktorzy "M jak miłość", który przegrali najważniejszą walkę o życie

Następny artykuł