Domowe sposoby na poparzenia słoneczne. Każdy powinien je znać

Zdrowie wymaga pielęgnacji każdego dnia. Nie można zapominać o tym nigdy, nawet kiedy relaksujemy się na plaży albo przy basenie. Okres wakacyjnych urlopów to czas na chwilę oddechu i zasłużony odpoczynek. Niestety, korzystając z niego, często zapominamy o tym, aby o siebie zadbać. Długotrwałe leżenie na słońcu może zakończyć się dla nas licznymi i bolesnymi oparzeniami. Warto wiedzieć wtedy, jak sobie z nimi poradzić. Pomocne mogą okazać się nie tylko gotowe produkty, ale także proste i tanie domowe metody.
Zdrowie można stracić bardzo łatwo. Pogoda w tym roku zaskakuje nas codziennie. Lato przynosi niekiedy chłodne i nieprzyjemne dni, nie zostawia nas jednak bez tych upalnych i słonecznych. Podczas tych drugich każdy ma ochotę wyjść na zewnątrz, usiąść na ławce i zwrócić twarz ku słońcu. Niektórzy nie mają z tym problemu, ponieważ właśnie przebywają na urlopie, a zamiast ławki wybierają leżak przy basenie lub ręcznik na plaży.
I choć każdy z nas wiele razy słyszał już o stosowaniu kremów z filtrem, wypoczynek ten często kończy się bolesnymi oparzeniami. Nieprzyjemne słoneczne pamiątki bardzo źle wpływają na nasze zdrowie, dlatego warto od razu zareagować i spróbować złagodzić objawy. Można użyć do tego gotowych produktów ze sklepu, a można zdecydować się na jedną z pięciu domowych metod.
Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. W trosce o zdrowie warto zareagować błyskawicznie
Jak podaje onet.pl, do łagodzenia oparzeń słonecznych nie trzeba wybierać zawsze gotowych mleczek i balsamów. Przedstawione na portalu produkty mają równie kojące działanie, a w dodatku są naturalne. Pierwszym z nich jest herbata. Odmiana czarna albo zielona to doskonały wybór przy bolesnej przypadłości. Dzięki obecności garbników, które są naturalnymi polifenolami o właściwościach przeciwzapalnych, kompres z obu rodzajów herbat pomoże zmniejszyć obrzęk i stan zapalny. Aby go przygotować wystarczy zaparzyć herbatę, poczekać aż wystygnie i zamoczyć w niej bawełnianą ściereczkę, którą później delikatnie przetrzemy podrażnione miejsca na ciele.
Kolejnym produktem o wspaniałych właściwościach okazuje się być aloes. Roślina w postaci gotowego żelu albo soku wydobytego ze świeżego liścia przyniesie ulgę poparzonej skórze. Zawdzięcza to przeciwzapalnej aloinie, dzięki której potrafi złagodzić obrzęk, zmniejszyć zaczerwienienie i ból, a także przyspieszyć proces regeneracji.
Do polecanych domowych sposobów zalicza się także owsianą kąpiel. Jest ona bardzo prosta w przygotowaniu – wystarczy wsypać do ciepłej wody zmielone na mąkę płatki owsiane. Dzięki takiej formie ból zostanie złagodzony, a zaczerwienienia i opuchlizna staną się mniejsze. Owies znany jest bowiem ze swoich właściwości, które doskonale zmiękczają i regenerują skórę.
Dzisiaj grzeje: 1. Wiemy co od września czeka polskich uczniów. Minister Edukacji zabrał głos
2. Wprowadzane są zmiany w tablicach rejestracyjnych. Jeden element, bez którego już nie pojedziesz
Kolejne dwa sposoby opierają się również o produkty spożywcze. Do jednego z nich używa się miodu. Użycie go po kąpieli zamiast balsamu, sprawi, że skóra przestanie piec, a zaczerwienienia znacznie się zmniejszą. Oprócz miodu z kuchennych zapasów można użyć także kefiru. Dzięki zawartości witamin A, D i E zadziała on kojąco i pozwoli skórze na szybką regenerację. Do nałożenia go na ciało poleca się użycie gazy.
ZOBACZ TAKŻE:
- "O matkooo". Wystarczyła minuta, wszystko zaczęło latać. Z warzywniaka nic nie zostało [wideo]
- Nagle TVP przestało działać, również strony internetowe. Co się dzieje, czyżby atak hakerski czy zwykłe problemy techniczne?;
- Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
- Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
- Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
- Kamera nagrała bardzo dziwne zachowanie Roberta Lewandowskiego. Gdy wskazał na Anię, wszystkich zatkało (WIDEO)