zdrowie w kubku
fot. https://pixabay.com/ ExplorerBob
Autor Natalia Niewczas - 11 Września 2020

Pierwsze efekty pojawią się już po tygodniu. Mikstura na bazie miodu i cynamonu ma niesamowite właściwości

Zdrowie to skarb, o który należy dbać codziennie. Zbilansowana dieta, ruch i wykonywanie badań kontrolnych to podstawa troski o dobrą kondycję organizmu. Jego prawidłowe funkcjonowanie może wspomóc jednak nawet drobny nawyk taki jak regularne spożywanie napoju na bazie miodu.

Zdrowie ciała w dużej mierze weryfikują codzienne wybory - to właśnie dzięki nim możemy nie tylko zapewnić sobie długie życie, ale i właściwą masę ciała. Szczupła sylwetka zdecydowanie sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu (praca serca jest lżejsza, stawy nie są obciążone, maleje ryzyko miażdżycy i cukrzycy); w jej osiągnięciu pomoże regularne spożywanie smacznej mikstury na bazie miodu.

Jest w większości polskich domów. Wykryto niebezpieczne skutki uboczne popularnego leku przeciwbólowegoJest w większości polskich domów. Wykryto niebezpieczne skutki uboczne popularnego leku przeciwbólowegoCzytaj dalej

Zdrowie na wyciągnięcie ręki

Choć dobrego zdrowia na długie lata nie zbudujemy w tydzień (do tego potrzebna jest bowiem regularność), pierwsze efekty spożywania tej mikstury można zauważyć właśnie po siedmiu dniach (w tym czasie możliwe jest zrzucenie nawet do 2kg). Napój ma wiele prozdrowotnych zalet, do których należy usprawnienie przemiany materii.

Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, sekret cennych właściwości prozdrowotnych napoju na bazie miodu tkwi między innymi w jednym z jego składników, cynamonie. Przyprawę od lat podejrzewa się o właściwości przyspieszające przemianę materii w organizmie oraz działanie antynowotworowe.

Równie ważny jest miód, będący prawdziwym bogactwem mikroelementów takich jak magnez, wapń czy żelazo. Znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni - jest bowiem częstym składnikiem kosmetyków.

Dzisiaj grzeje: 1. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
2.Nowy podatek wciąż z problemami. Wątpliwości nie milkną, płacą grube pieniądze, a i tak nie są pewni czy prawidłowo

Przygotowanie wartościowego, prozdrowotnego napoju jest dziecinnie proste. Lista potrzebnych składników obejmuje 250ml wody, 2 łyżeczki miodu, 1 łyżeczkę cynamonu oraz 1 łyżeczkę oleju kokosowego. W celu przygotowania mikstury należy po prostu dokładnie wymieszać wszystkie wyżej wymienione produkty. Zaleca się spożycie jednej połowy porcji tuż przed snem, a drugiej rano, tuż po przebudzeniu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskę obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Wiesław Borowik
  2. Polsat przekazał dramatyczne wiadomości. Łodzie zaczęły tonąć, rozbijały się o skały. Wiadomości z zagranicy wprawiają w osłupienie
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Idealna surówka dla oszczędnych, nic się nie marnuje w naszej kuchni. Zrobisz ją z pozostałości po zupie

Następny artykuł