Nowa choroba cywilizacyjna. Dotyka wszystkie grupy wiekowe

zdrowie telefon
pixabay.com/Pexels
Autor Natalia Niewczas11.11.2020

Czasami nawet to, co wydaje się obojętne dla zdrowia, w rzeczywistości odbija się na nim negatywnie. W tym przypadku nie bez znaczenia pozostaje wpływ technologii. To właśnie z nią związane jest nowe schorzenie cywilizacyjne, które potencjalnie może dotknąć każdego, bez względu na wiek.

“Smartphone Pinky” to jedno z nowych cywilizacyjnych schorzeń, które wpływa na zdrowie człowieka. Media podają, że już w tym momencie rozprzestrzenia się zaskakująco szybko. Według przewidywań specjalistów, w przyszłości będą miały z nim do czynienia coraz młodsze osoby.

Premier Morawiecki przekazał ważną wiadomość. Decyzja już zapadła, zostanie wprowadzona najszybciej jak to możliwePremier Morawiecki przekazał ważną wiadomość. Decyzja już zapadła, zostanie wprowadzona najszybciej jak to możliweCzytaj dalej


“Smartphone Pinky” nie pozostaje bez znaczenia dla ludzkiego zdrowia


“Smartphone Pinky” (ang. “Smartfonowy Mały Palec”) to nowe schorzenie cywilizacyjne wpływające na zdrowie dorosłych, jak i dzieci. Jak sama nazwa wskazuje, nieprawidłowość jest związana z telefonami komórkowymi.


Według doniesień portalu parenting.pl “Smartphone Pinky” powstaje wskutek długotrwałego, powtarzającego się trzymania telefonu w dłoni. Schorzenie daje się rozpoznać po charakterystycznym wygięciu małego palca.


Długotrwałe użytkowanie telefonu niekiedy odbija się na zdrowiu danej osoby właśnie poprzez widoczną deformację małego palca. Dzieje się tak, gdy mózg rozpoznaje konkretną pozycję palca jako naturalną.


Wyżej opisane schorzenie może dotyczyć każdego, zarówno dorosłych, jak i młodszych użytkowników smartfonów. Specjaliści zwracają uwagę na to, że “Smartphone Pinky” rozprzestrzenia się niebezpiecznie szybko.


Na rozwój schorzenia ma wpływ podtrzymywanie urządzenia w jednej dłoni z użyciem małego palca. W niektórych przypadkach na palcu daje się zaobserwować także wyraźne zaczerwienienie.


Zapobieganie temu schorzeniu jest na szczęście proste. Oznacza bowiem ograniczenie korzystania z telefonu.

Dzisiaj grzeje: 1.Od dziś zaczyna obowiązywać ważny zakaz. Wielu Polaków może mieć duże problemy
2.Nagle złodziej wyważył drzwi i rzucił się na kobietę. Reakcja psa pozostawia wiele do życzenia
3.Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragedią

Kto częściej choruje na COVID-19? Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze statystykiKto częściej choruje na COVID-19? Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze statystykiCzytaj dalej


Zrezygnowanie z nadmiernego użytkowania smartfona jest zalecane szczególnie w przypadku dzieci. To właśnie one są bowiem najbardziej narażone na szybki rozwój schorzenia.


Mniej intensywne korzystanie z telefonu z pewnością będzie korzystne nie tylko dla palców. Uchroni także przed niepożądaną deformacją.

Dr Grzesiowski ostrzega przed covidową szarą strefą. Dr Grzesiowski ostrzega przed covidową szarą strefą. "Powoduje niekończące się łańcuchy zakażeń"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W 2019 roku ponad 1700 zł, w 2020 tylko 744,39 zł. Plany są jednoznaczne
  2. NASA podpisała historyczne umowy z 17 firmami. Zajmą się rewolucyjną technologią kosmiczną
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Wielkie starcie kiboli z policją na Marszu Niepodległości. Płonęły flagi, w ruch poszedł gaz (WIDEO)
  7. Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowców

Następny artykuł