Mikstura, która działa jak tarcza na wątrobę. Przygotowanie jest niezwykle proste

Zdrowie wątroby dzięki prostej miksturze
unsplash.com/Christina Rumpf
Autor Barbara Bujar12.11.2020

Prawidłowe funkcjonowanie wątroby to jeden z czynników wpływających na zdrowie człowieka. Gdy praca narządu zostaje zaburzona, w organizmie dochodzi do wielu uszkodzeń, które prowadzą między innymi do marskości wątroby. Aby temu zapobiec, warto skorzystać z przepisu na prosty koktajl. Jego przygotowanie jest naprawdę łatwe.

Zaburzone funkcjonowanie wątroby to jeden z czynników, który bardzo negatywnie wpływa na zdrowie człowieka. Narząd jest znany z tego, że pełni w organizmie wiele nieocenionych funkcji. Jedną z nich jest detoksykacja, która pozwala pozbyć się szkodliwych związków.

Jak podaje WP abc Zdrowie, do podstawowych zadań wątroby zalicza się także oczyszczanie krwi, magazynowanie energii i witamin oraz gospodarowanie i trawienie tłuszczów. Ponadto zawdzięcza się jej regulowanie procesów metabolicznych oraz syntezę białek osocza. Nic więc dziwnego, że wątroba jest uważana za jeden z najważniejszych narządów w organizmie człowieka.

Z pozoru wydawała się miłą pielęgniarką. Teraz została oskarżona o dokonanie makabrycznego czynuZ pozoru wydawała się miłą pielęgniarką. Teraz została oskarżona o dokonanie makabrycznego czynuCzytaj dalej

Jak zadbać o zdrową wątrobę?

Niestety, prawidłowa praca wątroby bardzo szybko może ulec uszkodzeniu. Na jej funkcjonowanie wpływa bowiem wiele nawyków i codziennych czynności. W takim przypadku pacjent zaczyna skarżyć się na dolegliwości bólowe. Najczęściej zgłaszanymi objawami, świadczącymi o problemach z wątrobą, są: żółty nalot na języku, mdłości oraz uczucie niesmaku w ustach.

O takie symptomy nie trudno u osób nadużywających alkoholu lub palących papierosy. Negatywnie na wątrobę wpływają także tłuste, mocno przyprawione posiłki oraz nadmierna ilość spożywanego cukru. Zarówno w takim, jak i zapobiegawczym przypadku, warto skorzystać ze sposobu na napój oczyszczający wątrobę.

Przepis opublikowany na stronie WP abc Zdrowie i zweryfikowany przez dietetyczkę mgr Monikę Konieczną wymaga jedynie dwóch lub trzech składników. Każdy z nich posiada jednak wiele właściwości zdrowotnych, które korzystnie wpłyną na pracę wątroby. Mowa o jabłkach, cytrynie i łodydze selera.

Na początku warto zastanowić się, dlaczego zdrowotny napój składa się akurat z tych trzech produktów. Jabłka zawierają bowiem kwas jabłkowy, który oczyszcza przewody pokarmowe. Cytryny natomiast dostarczają do organizmu wspomagające detoksykację antyoksydanty. Seler w napoju nie jest składnikiem niezbędnym. Można go dodać ze względu na smak.

Aby przygotować miksturę, należy zblendować pół kilograma jabłek, sok z połowy cytryny oraz ewentualnie jedną łodygę selera naciowego. Warto pamiętać, by jabłka trafiły do miksera razem ze skórką, która jest bogata w wiele wartościowych i korzystnych dla wątroby substancji. Całość najlepiej uzupełnić dwoma szklankami wody.

Lekarz spojrzał na tomografię chorego na Covid-19 i zamarł. Porażające, co zobaczyłLekarz spojrzał na tomografię chorego na Covid-19 i zamarł. Porażające, co zobaczyłCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy podjęła decyzję. Dotyczy twardego lockdownu w Polsce
2.Po wizycie u fryzjera jej york nie dawał jej spokoju. Gdyby nie on, już by nie żyła
3.Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragedi

Po zmiksowaniu napój jest gotowy do spożycia. Eksperci zalecają, by pić go na czczo, regularnie przez 6 dni. W tym czasie najlepiej zrezygnować z produktów smażonych i białkowych. W ten sposób wątroba zostanie dokładnie oczyszczona.

Fotoreporter postrzelony w twarz na Marszu Niepodległości. Trafił do szpitalaFotoreporter postrzelony w twarz na Marszu Niepodległości. Trafił do szpitalaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za niecałe 2 miesiące wchodzi w życie nowa opłata. Wysokość rachunków po prostu nas dobije
  2. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Rosjanie ufundowali Robertowi Lewandowskiemu prezent. Umieścili go w samym centrum Warszawy, jest wielki
  7. Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowców

Następny artykuł