Zdrowie: moczenie nóg w wodzie z musztardą
pixabay.com/jackmac34
Autor Barbara Bujar - 13 Września 2020

Moczyła nogi w wodzie z musztardą. Efekty okazały się zaskakujące

Zdrowie jest narażone na wiele uszkodzeń. Choć trzeba dbać o nie każdego dnia, w pewnych okresach należy poświęcić mu szczególną uwagę. Warto zrobić to na przykład w sezonie grypowym, kiedy zachorowalność jest naprawdę duża. Coraz więcej osób korzysta w tym celu z domowych metod. Pewna kobieta postanowiła zastosować się do rad koleżanek i w trakcie złapanej już infekcji wymoczyć nogi w wodzie z musztardą. Swoimi obserwacjami podzieliła się na łamach Wirtualnej Polski.

Zdrowie kobiety uległo znacznemu pogorszeniu, a wszystko to wskutek złapanej infekcji w okresie jesienno-zimowym. Przez osiem tygodni dokuczał jej katar, kaszel, ból zatok i gardła. Z pomocą przyszły koleżanki, które doradziły jej nietypową domową metodę. Zgodnie z instrukcjami kobieta miała wymoczyć nogi w musztardzie. Choć przyznaje, że pomysł kompletnie jej nie przekonał i podchodziła do niego bardzo sceptycznie, postanowiła spróbować. Swoje wrażenia i obserwacje opisała w artykule.

Mama wyczuła, że jej córka dziwnie pachnie. Był to pierwszy objaw groźnej chorobyMama wyczuła, że jej córka dziwnie pachnie. Był to pierwszy objaw groźnej chorobyCzytaj dalej

Zdrowie dzięki domowym metodom. Jak działa woda z musztardą?

Jak czytamy na WP abc Zdrowie, moczenie nóg w wodzie z musztardą ma być domowym sposobem, z którego korzystały już nasze babcie. Choć dziś słyszy się o nim bardzo rzadko, koleżanki kobiety uznały, że to świetny pomysł na zwalczenie grypy lub przeziębienia. Jedna z nich miała korzystać z niego w dzieciństwie. Jej mama przygotowywała mieszankę z gorącej wody, kilku łyżek musztardy i garści soli. Później kazała córce moczyć w niej nogi przez dwadzieścia minut.

Bohaterka artykułu postanowiła to przetestować. Mieszankę sporządziła według usłyszanego wcześniej przepisu. Wydłużyła jednak czas moczenia. Jak przyznaje, najzwyczajniej wciągnęła się w odcinek serialu i zapomniała o moczeniu nóg.

- Odcinek wciągnął mnie do tego stopnia, że zapomniałam o tym, że moczę stopy w pachnącej octem substancji, a między palcami pływają mi ziarenka gorczycy - wspomina.

Moczenie nóg trwało w jej przypadku około godziny. Po upływie tego czasu kobieta wyciągnęła nogi z miski, osuszyła je i założyła grube skarpety. Efekty eksperymentu zamierzała sprawdzić rano. Niestety, oprócz tego, że stopy pachniały musztardą francuską, nic się nie zmieniło. Zdeterminowana kobieta postanowiła powtórzyć zabieg jeszcze dwa razy. Kiedy ponownie nie zauważyła żadnych zmian w swoim samopoczuciu, postanowiła zapytać o lekarza o opinię.

- Nie wykluczam, że taka metoda może zadziałać. Zawarta w musztardzie gorczyca ma działanie rozgrzewające. Ogrzanie stóp sprawi, że przepływ krwi się poprawi, a nasz organizm ogrzeje. To z kolei pomoże walczyć z infekcją – powiedziała jej dr Jolanta Nagadowska cytowana na stronie Wirtualnej Polski.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 5-letnia Lilianka z Troszyna. Wszyscy myśleli, że ma zwykłą "jelitówkę", prawda okazała się jednak straszniejsza
2.Już wiemy w jakim zawodzie pracował najbogatszy emeryt w Polsce. Przerobił aż 61 lat

Pani doktor przyznała, że korzystanie z domowych metod nie jest złym pomysłem. W chwili, gdy dopada nas infekcja, warto sięgnąć po nie w pierwszej kolejności. Gdy nie działają, dopiero należy zastanowić się nad przyjęciem leków. Tak zrobi też bohaterka artykułu. Mimo że za pierwszym podejściem nie zauważyła powalających efektów, wierzy, że woda z musztardą ma naprawdę działanie rozgrzewające i skutecznie walczy z infekcją.

- Być może mój stan zdrowia był już tak zły, a infekcja tak rozwinięta, że musztarda nie mogła dać sobie z nią rady. Czy powtórzę tę nietypową terapię? Jeśli tylko poczuję, że mój nos znowu męczy się z katarem, a w gardle zaczyna drapać – na pewno tak - podsumowała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jakimowicz zadał gościowi żenujące pytanie. Magdalena Ogórek aż złapała się za głowę: ”O Jezu”
  2. Anna Lewandowska musi prosić o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Przenigdy, pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek po ogórkach. Są cenniejsze niż każdy myślał

Następny artykuł