Zdrowie: moczenie nóg w wodzie z musztardą
pixabay.com/jackmac34
Autor Barbara Bujar - 20 Listopada 2020

Moczyła nogi w wodzie z musztardą. Efekty okazały się zaskakujące

Zdrowie jest narażone na wiele uszkodzeń. Choć trzeba dbać o nie każdego dnia, w pewnych okresach należy poświęcić mu szczególną uwagę. Warto zrobić to na przykład w sezonie grypowym, kiedy zachorowalność jest naprawdę duża. Coraz więcej osób korzysta w tym celu z domowych metod. Pewna kobieta postanowiła zastosować się do rad koleżanek i w trakcie złapanej już infekcji wymoczyć nogi w wodzie z musztardą. Swoimi obserwacjami podzieliła się na łamach Wirtualnej Polski.

Zdrowie kobiety uległo znacznemu pogorszeniu, a wszystko to wskutek złapanej infekcji w okresie jesienno-zimowym. Przez osiem tygodni dokuczał jej katar, kaszel, ból zatok i gardła. Z pomocą przyszły koleżanki, które doradziły jej nietypową domową metodę. Zgodnie z instrukcjami kobieta miała wymoczyć nogi w musztardzie. Choć przyznaje, że pomysł kompletnie jej nie przekonał i podchodziła do niego bardzo sceptycznie, postanowiła spróbować. Swoje wrażenia i obserwacje opisała w artykule.

Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?Czytaj dalej

Zdrowie dzięki domowym metodom. Jak działa woda z musztardą?

Jak czytamy na WP abc Zdrowie, moczenie nóg w wodzie z musztardą ma być domowym sposobem, z którego korzystały już nasze babcie. Choć dziś słyszy się o nim bardzo rzadko, koleżanki kobiety uznały, że to świetny pomysł na zwalczenie grypy lub przeziębienia. Jedna z nich miała korzystać z niego w dzieciństwie. Jej mama przygotowywała mieszankę z gorącej wody, kilku łyżek musztardy i garści soli. Później kazała córce moczyć w niej nogi przez dwadzieścia minut.

Bohaterka artykułu postanowiła to przetestować. Mieszankę sporządziła według usłyszanego wcześniej przepisu. Wydłużyła jednak czas moczenia. Jak przyznaje, najzwyczajniej wciągnęła się w odcinek serialu i zapomniała o moczeniu nóg.

- Odcinek wciągnął mnie do tego stopnia, że zapomniałam o tym, że moczę stopy w pachnącej octem substancji, a między palcami pływają mi ziarenka gorczycy - wspomina.

Moczenie nóg trwało w jej przypadku około godziny. Po upływie tego czasu kobieta wyciągnęła nogi z miski, osuszyła je i założyła grube skarpety. Efekty eksperymentu zamierzała sprawdzić rano. Niestety, oprócz tego, że stopy pachniały musztardą francuską, nic się nie zmieniło. Zdeterminowana kobieta postanowiła powtórzyć zabieg jeszcze dwa razy. Kiedy ponownie nie zauważyła żadnych zmian w swoim samopoczuciu, postanowiła zapytać o lekarza o opinię.

- Nie wykluczam, że taka metoda może zadziałać. Zawarta w musztardzie gorczyca ma działanie rozgrzewające. Ogrzanie stóp sprawi, że przepływ krwi się poprawi, a nasz organizm ogrzeje. To z kolei pomoże walczyć z infekcją – powiedziała jej dr Jolanta Nagadowska cytowana na stronie Wirtualnej Polski.

Dzisiaj grzeje: 1.Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
2.Skandaliczny apel księdza do strajkujących kobiet i mężczyzn. Wpis wywołał ogromne kontrowersje
3.Kiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datę

Szpital, na który patrzy teraz cała Polska. Zdecydowali się podjąć pewien krok, efekty przekroczyły najśmielsze oczekiwaniaSzpital, na który patrzy teraz cała Polska. Zdecydowali się podjąć pewien krok, efekty przekroczyły najśmielsze oczekiwaniaCzytaj dalej

Pani doktor przyznała, że korzystanie z domowych metod nie jest złym pomysłem. W chwili, gdy dopada nas infekcja, warto sięgnąć po nie w pierwszej kolejności. Gdy nie działają, dopiero należy zastanowić się nad przyjęciem leków. Tak zrobi też bohaterka artykułu. Mimo że za pierwszym podejściem nie zauważyła powalających efektów, wierzy, że woda z musztardą ma naprawdę działanie rozgrzewające i skutecznie walczy z infekcją.

- Być może mój stan zdrowia był już tak zły, a infekcja tak rozwinięta, że musztarda nie mogła dać sobie z nią rady. Czy powtórzę tę nietypową terapię? Jeśli tylko poczuję, że mój nos znowu męczy się z katarem, a w gardle zaczyna drapać – na pewno tak - podsumowała.

Pojawił się domowy test na koronawirusa. Eksperci zatwierdzili jego skuteczność, jak działa i gdzie go dostać?Pojawił się domowy test na koronawirusa. Eksperci zatwierdzili jego skuteczność, jak działa i gdzie go dostać?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Klamka zapadła, trzeba będzie opróżnić kieszenie. Władze włoskiego miasta wprowadzą dodatkową opłatę dla przyjezdnych
  2. Elon Musk opisuje wygląd pierwszych ludzkich kolonii na Marsie. Planeta znacznie zmieni się dla człowieka
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. 5-miesięczna dziewczynka umierała na oczach rodziny. Czworonożni przyjaciele pożegnali ją najczulszy sposób
  7. Kobieta poszła na kontrolę do ginekologa. W pewnym momencie lekarz przerwał badanie i natychmiast wezwał policję

Następny artykuł