zdrowie i oczyszczenie organizmu
Fot. pixabay.com/ Free-Photos
Autor Klaudia Gaicka - 15 Maja 2020

Proste sposoby na oczyszczenie organizmu. Warto je znać

Zdrowie, a układ trawienny. Ciało pełne produktów ubocznych trawienia jest ociężałe i bardziej chorowite. Dodatkowo przy takim stanie brak nam energii i życiodajnego wigoru. Całe szczęście, kilka naturalnych składników może zdecydowanie pomóc naprawić sytuację.

Zdrowie w realnym stopniu przekłada się na nasze samopoczucie. Podobnie jest również na odwrót. Nikt z nas nie lubi czuć się po posiłku ociężały i przepełniony, jak się okazuje, istnieje kilka sprawdzonych przepisów na niwelowanie tego stanu. Nasz organizm na pewno nam podziękuje za regularne stosowanie się do nich.

Usprawnianie układu trawiennego jest bardzo ważne, pomaga nam oczyszczać organizm z toksyn. Ciało obciążone toksynami jest bardziej podatne na choroby. Często brak nam wtedy wigoru i energii do dnia codziennego.

Babcina metoda na bezsenność. Wspaniale rozluźnia i nie otumaniaBabcina metoda na bezsenność. Wspaniale rozluźnia i nie otumaniaCzytaj dalej

Zdrowie, a układ trawienny

Sok z cytryny jest bardzo zdrowy, same cytryny zawierają między innymi witaminy z grupy B i E, potas, beta-karoten, magnez, sód i żelazo. Cytryna intensywnie pobudza wytwarzanie śliny oraz przyśpiesza oczyszczanie organizmu. Wspomaga oczyszczanie wątroby, krwi oraz nerek, a dodatkowo wzmacnia oskrzela.

Podobnie przydatny w oczyszczaniu i szybszym trawieniu jest sok pomarańczowy. Pomarańcze również zawierają bardzo dużo witamin (A, B2, B1 i C) i minerałów, dzięki czemu wspomagają oczyszczanie przewodu pokarmowego. Dodatkowo sok pomarańczowy pobudza zdrowe trawienie.

Winogrona pomagają poprawić i wyregulować perystaltykę jelit, poprzez działanie moczo- i żółciopędne oraz pobudzające wydzielanie soków trawiennych. Jak podaje portal Radiozet.pl, winogrona wspomagają organizm w leczeniu artretyzmu, reumatyzmu, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy oraz niektórych chorób nerek. Usuwanie zbędnych produktów materii zawsze jest dla naszego organizmu bardzo korzystne. Zawierają dodatkowo witaminę B oraz potas.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzebie Kacperka panowała cisza. Mama chłopca nie wytrzymała

2. Od lipca zmiany w 500 plus. Kto musi ponownie złożyć wniosek, a kto nie?

Buraki są cennym źródłem żelaza, witaminy A oraz kwasu foliowego. Uczestniczą w procesie usuwania z organizmu kwasu moczowego, dodatkowo niwelują symptomy menopauzy i przeciwdziałają pojawieniu się mięśniaków. Ponadto jedzenie buraków jest wyjątkowo wskazane przy kilku popularnych chorobach, między innymi w anemii i żółtaczce.

Ostatnim szczególnie polecanym produktem jest ananas oraz zawarty w nim sos ananasowy. Ananas zawiera mnóstwo witaminy C, pobudza jelita oraz proces trawienia. Pomaga również organizmowi w pozbywaniu się szkodliwych pasożytów. Jest zdecydowanie dobrym pomysłem na rozpoczęcie dnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne: GIS wycofuje produkty ze sprzedaży. Kawałki plastiku w popularnych batonach
  2. TVP odpowiedziało na zarzuty czytania z promptera przez Andrzeja Dudę podczas debaty prezydenckiej. Będziecie zdumieni;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Anna Lewandowska pochwaliła się niebywałą fotografią. Wraz z mężem i dziećmi udali się na wakacje, o których może śnić każdy Polak (FOTO)

Następny artykuł