Popularne triki nie zawsze poprawiają nasze zdrowie. Niektóre mogą nam poważnie zaszkodzić
unsplash.com/ JESHOOTS.COM
Autor - 16 Czerwca 2020

Niestety wiele osób dalej w nie wierzy. Triki zdrowotne, którymi możemy jedynie sobie zaszkodzić

Zdrowie to stan, o który wiele osób dba w nieumiejętny sposób. Niektóre triki, mające pomagać na poszczególne dolegliwości, w istocie pogłębiają problem. Niestety w dalszym ciągu wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ich działania i stosuje je np. po oparzeniu czy przy bólu zęba.

Zdrowie to stan, który każdy chce zachować na lata. W tym celu często poszukujemy sposobów na samodzielne poradzenie sobie z niektórymi drobnymi dolegliwościami, takimi jak ból zęba czy opryszczka.

Bywa jednak, że triki polecone nam przez znajomego czy znalezione w internecie nie zawsze się sprawdzają. Co więcej, mogą one pogorszyć nasz problem i z niegroźnej dolegliwości przekształcić się w poważną chorobę. Warto sprawdzić, czy stosowane przez nas triki nie szkodzą naszemu zdrowiu.

Nowotwór, który często mylony jest z innymi chorobami. Błąd może kosztować życieNowotwór, który często mylony jest z innymi chorobami. Błąd może kosztować życieCzytaj dalej

Popularne triki nie zawsze poprawiają nasze zdrowie. Niektóre mogą nam poważnie zaszkodzić

Coraz więcej ludzi stosuje domowe sposoby, które mają pomóc nam w walce z bólem lub problemami skórnymi. Szczególnie teraz, w dobie epidemii nauczyliśmy się pokonywać różne dolegliwości, nie wychodząc z domu. W tym celu nierzadko przeszukujemy internet i czytamy o przeróżnych sposobach zwalczających drobne problemy zdrowotne.

Zazwyczaj stosujemy te, które mają zadziałać najszybciej i najlepiej, ale nigdy nie zastanawiamy się, jakie mogą mieć one konsekwencje dla naszego zdrowia. Warto zatem dowiedzieć się, co może być skutkiem niektórych zdrowotnych trików.

Stosowanie alkoholu jest jednym ze sposobów, który w opinii wielu ludzi doskonale pomaga w walce z bólem zęba. Choć istotnie alkohol działa przeciwbólowo, efekt jest znikomy i po krótkim czasie dolegliwość wraca. Dodatkowo zdaniem ekspertów alkohol może powodować niszczenie dziąsła, a to nie pozostaje bez wpływu na kolejne zęby. Gdy zatem dopada nas ból zęba, najlepszym i jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wizyta u dentysty.

Stosowanie masła na oparzenia jest wciąż popularnym trikiem u znacznej liczby pacjentów. Wiele osób wierzy, że sposób ten szybko pomoże w ukojeniu bólu. Może on jednak bardzo zaszkodzić oparzeniu, ponieważ masło blokuje możliwość pozbywania się ciepła w ranie, a ponadto pogłębia i pogarsza stan skóry. Jeśli dochodzi do oparzenia, najlepiej jest stosować zimną wodę, która szybko ostudzi ranę i ukoi ból.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest poważna

2. ZUS przygotowuje prezent dla tysięcy matek. Będą miały prawo do wysokiego świadczenia

Wycinanie zmian skórnych to mniej znany, ale wciąż stosowany przez niektórych sposób na samodzielne pozbycie się na przykład kurzajek czy brodawek. Trik ten może mieć katastrofalne skutki zdrowotne, takie jak zakażenie czy różnego rodzaju choroby, w tym rak. Jedynym i najbezpieczniejszym wyjściem z sytuacji jest skontaktowanie się z lekarzem, który zaleci odpowiednie preparaty lub zabiegi.

Stosowanie pasty do zębów na niechciane opryszczki to sposób, o którym słyszał niemal każdy. Pasta do zębów bardzo dobrze wysusza, a to dzięki zawartości sody. Stosując ten trik, nie pamiętamy jednak, że pasta posiada wiele innych składników, które negatywnie wpływają na delikatną skórę ust. Może ona powodować podrażnienia skórne oraz pogarszać stan opryszczki co sprawia, że dolegliwość, zamiast znikać, zostaje z nami na dłużej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Płonie samochód. Jedna osoba nie żyje. Gigantyczna tragedia na Mazowszu, wypadek i pożar.
  2. Auto z kolumny Andrzeja Dudy staranowało samochód, którym podróżowała rodzina. Porażające szczegóły wypadku
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. W Tatrach odnaleziono ciała Bartosza Apanasiewicza i jego partnerki

Następny artykuł