Aż szkoda, że niewiele osób wie. Bazylię można wykorzystać we wspaniały sposób

zdrowie: bazylia
fot. https://pixabay.com/ kaboompics
Autor Natalia Niewczas16.07.2020

Zdrowie człowieka to podstawa szczęśliwego życia. Dzięki niemu osiągamy sukcesy, realizujemy plany i spełniamy marzenia. Dbanie o zachowanie zdrowia w dobrym stanie wcale nie musi być trudne. Nawet dodając do dań niepozorne na pierwszy rzut oka przyprawy, możemy wspomóc procesy prawidłowego funkcjonowania naszego ciała.

Zdrowie można stale wzmacniać między innymi dzięki zbilansowanej diecie. Nie każdy wie jednak, że zastosowanie w kuchni odpowiednich przypraw pozytywnie oddziałuje na nasze ciało. Jedna z nich, ta, którą zapewne większość z nas posiada w swoim domu, nie tylko ma korzystny wpływ na zdrowie, ale także leczy pewne dolegliwości. Mowa o popularnej, często wykorzystywanej w kuchni śródziemnomorskiej bazylii.

Pilna decyzja GIS. Produkty, którymi zajadają się tysiące Polaków wycofane ze sklepów, są niebezpiecznePilna decyzja GIS. Produkty, którymi zajadają się tysiące Polaków wycofane ze sklepów, są niebezpieczneCzytaj dalej


Zdrowie w przyprawie


Spożywanie bazylii może wyjść tylko na zdrowie. Bazylia to zioło o charakterystycznym zapachu i wyjątkowym aromacie. Świetnie komponuje się z daniami na bazie pomidorów, wzbogaca sałatki i dodaje niepowtarzalnego aromatu potrawom mięsnym. Oryginalnie uprawiano ją w głównie w Afryce i Azji, lecz dziś znajdziemy bazylię na całym świecie, nawet w domowych doniczkach.


Bazylia stanowi źródło cennych witamin i minerałów. Znajdziemy w niej chociażby witaminę A, beta karoten, kwas foliowy, potas, wapń, magnez czy żelazo. Wszystkie te składniki są niezbędne do zapewnienia naszemu ciału prawidłowego funkcjonowania.


Bazylia jest ziołem, które nie tylko wspaniale uzupełnia wiele dań, ale posiada także lecznicze właściwości. Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, bazylia wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Usprawnia ona procesy trawienne, wzmaga produkcję soku żołądkowego, dzięki czemu sprawdzi się na przykład w przypadku problemów z wzdęciami. Jest używana także w leczeniu braku apetytu, wymiotów lub mdłości.

Dzisiaj grzeje: 1. Bliscy żegnali kobietę przed pogrzebem. Nagle zadzwonił jej lekarz, wszyscy pobledli, gdy usłyszeli, co ma do powiedzenia

2. Kontrole w polskich domach, do ciebie też mogą zapukać i nałożyć prawie 700 zł kary. Bezpieczne tylko kilka grup


Układ nerwowy to kolejny z układów ludzkiego ciała, który skorzysta z dodania do potrawy bazylii. Bazylia bowiem działa na nas uspokajająco i poprawia samopoczucie, dzięki czemu może wesprzeć osoby zmagające się z problemami ze snem lub depresją.


Bazylia to zioło, którego nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni. Nie tylko ze względu na walory smakowe i zdrowotne, ale także z powodu innej możliwości jej praktycznego wykorzystania - bazylia postawiona przy oknie w domu to doskonały odstraszacz komarów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uważajcie na swoje dzieci. Wydano pilny komunikat ostrzegający przed niebezpieczną substancją
  2. Kinga Duda w poważnych tarapatach? Upubliczniono korespondencję. Co teraz zrobi?;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki Senatu

Następny artykuł